Darbu, o ne stebuklais tikintis Th.Walkupas apie galingą „Žalgirio“ startą: tai turbūt didžiausia vienybė, kokią kada jaučiau (15) interviu

Lapkričio 5 d., 15:08
Th.Walkupas „Žalgirio“ aprangą vilki trečią sezoną (BNS nuotr.)
Th.Walkupas „Žalgirio“ aprangą vilki trečią sezoną (BNS nuotr.)
Gabrielė Miknevičiūtė

Jogos kilimėlis, dviratis treniruoklis, rytinė kava, blynai ir „Call of Duty“ – pastarojo laiko Thomaso Walkupo kasdienybė. Nors Kaunas amerikiečiui jau puikiai pažįstamas, savo išėjimus į viešas vietas jis riboja, kad tik komanda išvengtų koronaviruso, tačiau ir prie laisvalaikio namuose galima priprasti.

27-erių gynėjui tai trečiasis sezonas Kauno „Žalgiryje“. Šiemet jis vėl grįžo ten pats, atsidarė namų duris ir jautėsi, lyg niekur išvykęs net nebuvo.

„Amerikiečiui krepšininkui būti Europoje, toli nuo namų, bet jaustis lyg namie – tai ypatingas dalykas“, – pripažįsta jis.

Laikas iki sezono pradžios ėjo lėtai, nes dar kovą „Žalgiris“ ėmė skirstytis – krepšinis Europoje tada stojo. Vis tik laiką Th.Walkupas stengėsi išnaudoti kaip įmanoma produktyviau ir Teksase ėjo vienas dirbti į buvusią savo mokyklos salę.

REKLAMA

„Praeito sezono pabaigoje visi ko gero buvo baimėje, tad ir pats buvau namie, nedariau nieko bereikalingo, dirbau namuose. Būdavo streso net eiti iš namų. Bet vėliau turėjau galimybę patekti į savo mokyklos salę, tad tuo labai džiaugiuosi. Esu išsaugojęs labai gerus santykius su treneriais, tad vienas jų man davė salės raktą ir galėjau ten eiti tik panorėjęs. Laikas iki sezono buvo ilgas, tad turėjau galimybę pasportuoti ir štanginėje, ir aikštėje – to daug kas neturėjo“, – pokalbyje su Krepsinis.net pasakojo jis.

– Treti metai Kaune, bet sezonas ir situacija – kita. Ar kažkiek teko koreguoti savo kasdienius įpročius, atsisakyti veiklų, pramogų, jas išmainant į laiką namuose?

– Nors dabar nebesame karantine, tačiau turime saugotis ir nešti asmeninę atsakomybę ne tik už save. Aš nesu tiek sunerimęs dėl galimo asmeninio užsikrėtimo, bet suprantu, kad taip negalėčiau padėti komandai – net jei simptomų ir neturėčiau. Jaučiuosi atsakingas už tai, saugau save, nes taip yra naudingiau komandai, stengiuosi pernelyg į viešas vietas nebeiti. Mėgaujuosi namais, gaminu – štai, Nigelas man užrodė blynus, tik jis, žinoma, daro juos veganiškus (šypsosi). Mėgstu tokį pusryčių maistą.

REKLAMA

– Nauja realybė – dabar populiarus terminas. Ar jau pavyko priprasti prie apytuščių oro uostų, prie tuščių tribūnų daugelyje arenų?

– Labai sunku prie to priprasti. Mūsų namų arenoje penktadienį žaisime pirmą mačą praktiškai be žiūrovų – tik su 300. Liūdna apie tai pagalvojus. Vis tik atmosfera yra svarbi „Žalgirio“ arenos dalis. Ir mes norime sirgalių arenoje, ir jie nori čia būti – bet dabar tokia situacija. Tikiuosi, kad sirgaliai šį sezoną dar galės grįžti į arenas, bet nesu dėl to tikras.

– Vis tik keletą mačų pavyko sužaisti puspilnėje „Žalgirio“ arenoje – su 5 tūkstančiais žmonių. Šiais laikais tai – daug. Kokios emocijos buvo prisiminti tikrą sirgalių atmosferą?

– Tai buvo tiesiog nuostabi energija, tvyrojusi arenoje. Nors žmonių buvo ir ne 15 tūkstančių, bet atmosfera liko puiki, buvau laimingas, kad esame viena iš nedaugelio komandų, kuri turi tokią privilegiją.

– O kaip dėl išvykos mačų: ar jautėsi, kad rungtyniauti Graikijoje ar Serbijoje be jų vietinių aistruolių „Žalgiriui“ yra kiek lengviau?

– Tai buvo labiau keista – net nesvarbu, žaidi namie ar išvykoje. Keista, kai bėgi per aikštelę ir girdi batelių garsą, girdi vienas kitą, girdi varžovų pasikalbėjimus. Gal kažkur tai palengvina reikalus, bet apskritai pojūtis yra kitoks.

REKLAMA

Walkupas Walkupas

– Turbūt galiu pasakyti, kad „Žalgiris“ kol kas yra laimingas. Jei kitose komandose vienu koronaviruso atveju dažnai viskas nesibaigia, Rokas Jokubaitis susirgo vienintelis ir visi likę esate sveiki. Kokia buvo jūsų reakcija, kai dar prieš rungtynes Vilerbane išgirdote, kad Rokas jaučiasi prastai ir dėl to laikysis atstumo nuo visų?

– Kai tik jis pasakė, kad nesijaučia gerai, ėmėme laikytis distancijos nedelsiant. Galiu pasakyti, kad jis pasielgė labai atsakingai, iškart reagavo ir nerizikavo žaisti su šiek tiek suprastėjusia savijauta. Jei Rokas būtų žaidęs tose rungtynėse, manau, kad dabar turėtume komandoje dar bent 6–7 atvejus drąsiai. Rokas pasielgė puikiai, treneriai – taip pat, visi į situaciją sureagavome ir išsisukome nuo ligos.

– Ar momentas, laukiant testų rezultatų, kuomet sprendėsi rungtynių su „Real“ likimas, pareikalavo streso?

REKLAMA

– Tikrai taip! Turėjome 2–3 dienas karantino, kol tų atsakymų teko sulaukti. Visi buvome nervingi, komandos susirašinėjime svarstėme, ar bus dar atvejų, ar ne. Esame laimingi, kad daugiau jų neatsirado. Dabartinis sezonas nemažai sukasi aplink sėkmę – tokioje situacijoje gali išsisukti, o gali nukentėti skaudžiai. Ypač kuomet keliauji, lankaisi oro uostuose, žaidi su varžovais, juk nežinai, kur jie prieš tai buvo. Stengiamės daryti viską, kas yra mūsų kontrolėje, o visa kita bus sėkmė.

– Prisiminus vasarą, kokia buvo jūsų reakcija, kai išgirdote, kad Šarūnas Jasikevičius palieka „Žalgirį“ ir dabar treniruos Barselonos „Barcelona“ ekipą?

– Labai už jį džiaugiausi. Mėgavausi žaidimu pas Šarą, bet supratau, kad jam kaip treneriui tai puikus žingsnis į priekį. „Barcelona“ sezoną Eurolygoje pradėjo gerai, smagu, kad prie to prisideda ir Šarūnas.

– Ar stebint „Barcelona“ žaidimą matote panašumų su pastarųjų metų „Žalgiriu“?

– Matau panašumų sistemoje. Kaune Šaro sistema veikė labai sėkmingai, tad natūralu, jog jis ją norėjo perkelti ir į kitą savo komandą. Ji patikrinta – ji veikė. Kodėl ja nesinaudoti?

REKLAMA

– Ar vasarą turėjote menkiausių minčių, kad galbūt pačiam teks palikti Kauną, ar tvirtai žinojote, kad esate pasiruošęs likti čia dar bent metams?

– Žinojau, kad noriu čia likti. Man Kaunas yra ypatinga vieta. Grįžęs čia pasijutau vėl kaip namie. Atvykau į butą, kuriame gyvenau prieš tai, pasiėmiau raktus, išsikroviau daiktus ir viskas čia man buvo sava. Amerikiečiui krepšininkui būti Europoje, toli nuo namų, bet jaustis lyg namie – tai ypatingas dalykas. Prie to pojūčio prisideda maži dalykai: žinau, kur kokia parduotuvė, kur salė, kur kitos vietos, kurių man reikia, kas manęs lauks. Tai yra komfortas, kuriuo mėgaujuosi.

– Ar vis dar atrandate Lietuvoje naujų ir patinkančių vietų, kurių nepavyko atrasti per praeitus metus?

– Šį sezoną, kaip jau minėjau, stengiuosi save riboti, bet galiu pasakyti, kad man patiko Arvydo Sabonio viešbutis Palangoje – „Pušų paunksnėje“. Ten buvome apsistoję per pasiruošimo etapą. Man labai patiko, puiki vieta, puikus maistas – noriu ją paminėti, nes tai tikrai viena mėgstamiausių vietų, kurią lankiau pastaruoju metu.

– Nigelas Hayesas „Žalgiryje“ pasižymėjo lietuvių kalbos pamokomis, kaip sekasi pačiam?

REKLAMA

– Mano komandos draugai vis beda pirštu, kad nesimokau lietuviškai. Nigelas už mane moka tikrai daug daugiau. Žinau, negerai (Juokiasi). Jei nuo pirmų metų Kaune būčiau žinojęs, kad čia liksiu taip ilgai, ko gero būčiau stengęsis. Nors manau, kad jei pradėčiau mokytis dabar, sektųsi visai neblogai, nes kalbą šalia savęs ir visokius žodžius girdžiu dažnai. Aišku, lengva nebūtų, laisvai kalbėti neišmokčiau.

Walkupas, Bičkauskis Walkupas, Bičkauskis

– Minėjote, kad „Barcelona“ komandai šį sezoną sekasi gerai, tačiau „Žalgiris“ Eurolygos turnyro lentelėje yra toje pačioje pozicijoje. Kur ta priežastis, leidžianti bent kol kas būti tarp lygos lyderių?

– Esame vieningi, pasitikime vieni kitais ir trenerių sistema. Atėjus naujam treneriui, ypač po Šaro, nėra lengva, bet esame atsidavę jam. Turime tikrą darną. Žiūrint į tai, kokie vieningi esame, kaip mėgaujamės žaidimu, tai turbūt darniausia atmosfera ir didžiausia vienybė, kokią jaučiau visos karjeros metu. Tai ypatinga, tai nenutinka visur.

REKLAMA

– Kaip Martinas Schilleris pakeitė „Žalgirį“?

– Viskas yra laisviau, taikome kitokį puolimą, kitokią gynybą – daug dalykų susideda į vieną, šio trenerio stilius tiesiog yra kitoks. Vieną ar du dalykus išskirti sunku. Iš pradžių turėjome augimo periodą, bet dabar kai kurie dalykai ima veikti, tad toliau klausome trenerio, tikime ir pergalės ateina. Vis tik sezonas ilgas, negali atsipalaiduoti ar pasiduoti blaškymams, turi augti, mokytis ir klausytis.

– Ar prieš sezoną teko pajusti sirgalių šiokį tokį skeptišką požiūrį į pasikeitimus trenerių štabe ir naują „Žalgirio“ erą be Š.Jasikevičiaus?

– Nepasakyčiau, nejaučiau to. Geriausia, kas susiję su „Žalgiriu“, yra sirgalių palaikymas, nepaisant to, ar dalykai einasi gerai, ar blogai. Sirgaliai visada yra šalia. Dabar – taip pat. Nesvarbu, kokius trenerius ar žaidėjus komanda turi, kokia yra turnyro lentelės pozicija, „Žalgirį“ jie mylės už tai, kad jis yra „Žalgiris“.

– Ką labiausiai kol kas pamėgote naujajame treneryje – galbūt ne tik iš krepšinio pusės, bet ir to, koks žmogus jis yra?

– Jis labai optimistiškas žmogus, mėgstu tą pozityvumą. Martinas lengvai išaiškina detales, kurių iš mūsų nori, labai tą vertinu, būdamas žaidėju.

REKLAMA

– Ar būdamas amerikiečiu jaučiate, kad M.Schillerio širdyje yra dalelė Jungtinių Amerikos Valstijų?

– (Juokiasi) Taip, tiesa, šiek tiek. Smagu, kad treneris žino, ką reiškia kita Atlanto pusė, jis ten gyveno pastaruosius metus.

– Kaip pats jaučiate savo rolę „Žalgiryje“ ir ar yra dalykų, kurių trūksta, kad pavyktų būti ryškiam kaip praėjusiais metais?

– Pirmus kelis mačus žaidžiau ne taip gerai, bet nepasakyčiau, kad tai susiję su pasikeitimais ar nauja sistema. Vis tik sezonas dar ilgas, prieš akis ilga Eurolyga.

– Pastaruosius kelerius metus, ypač sezonų pabaigose, „Žalgiris“ kurdavo stebuklus. Ar jais tikėsite ir šiemet?

– Nuoseklumas bus svarbus viso sezono metu. Lengvų oponentų čia nėra, rungtynių – daug, žinome, kad turime išlaikyti savo žaidimą ir atiduoti visas savo jėgas kiekviename susitikime. Kol kas nesijaudiname dėl ateities, nelaukiame stebuklų, vykdome, ką turime, ir tai duos rezultatą.

– Penktadienį laukia dar vienas pajėgus oponentas – Madrido „Real“. Ko tikėtis galima iš šių varžovų?

– Jie žaidžia laisvai, tad turėsime laikytis plano, ypač gynyboje, kad neleistume jiems mesti, kaip jie nori. Gynybinių taisyklių laikymasis visada bus prioritetas.

„Bružas ir Pulkovskis“: „Neptūno“ ateitis, Blaževičiaus projektas, žaidėjai Žiemelio klubui, Websterio ateitis ir Maksvyčio sprendimo argumentai


15 komentarai
Naujausi komentarai (15)
Geriausiai ivertinti (15)
PRO komentarai (2)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Eurolyga