Eurolygos klubų tituliniai rėmėjai: švarūs „Žalgirio“ marškinėliai, rusų projekto reklama ir lažybininkai (31)

Kovo 16 d., 13:20
„Žalgirio“ marškinėliai vieninteliai neturi sąsajų su jokiu rėmėju (BNS nuotr.)
„Žalgirio“ marškinėliai vieninteliai neturi sąsajų su jokiu rėmėju (BNS nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

Eurolygoje šiame sezone varžosi tie patys 18 klubų, kuriuos matėme ir pernai, kadangi tai padiktavo koronaviruso situacija, privertusi nutraukti pirmenybes po 28 turų.

Atrodė, kad pandemija turėtų pakoreguoti ir rėmėjų planus skirti lėšas stipriausios Europos lygos komandoms, tačiau didelių pokyčių neįvyko – dauguma jų tęsia įsipareigojimus, o pasibaigus kontraktams, klubai surado naujus rėmėjus, kurie papildo biudžetą mažiausiai 1 mln. eurų už vieną logotipą.

Krepsinis.net pasižvalgė po Eurolygos klubų generalinius rėmėjus ir visų komandų būryje „Žalgiris“ yra išskirtinis – jis vienintelis neturi jokių sąsajų su rėmėjais, kadangi pavadinimas nėra jokios įmonės prekės ženklas, o žemiau „Žalgirio“ užrašo nematome jokio logotipo.

Sikma Sikma

REKLAMA

Berlyno ALBA (Titulinis rėmėjas: „ALBA Group“). „Wir nennen es rohstoff“ – „Mes tai vadiname žaliava“ – toks šūkis puošia ALBA marškinėlius. Toks jis yra ir ant šiukšliavežių, kurie rieda Vokietijos keliais. Įmonės pagrindinis siekis yra perdirbti kuo daugiau šiukšlių ir sumažinti taršą bei stabdyti globalinį atšilimą. Toks jau sutapimas, kad 1991 m. įkurta ALBA turi pavadinimą, kaip ir prieš šį sezoną atėjusio generalinio rėmėjo. Abu vardai turbūt kilo iš Albatroso trumpinio. ALBA užrašo ir rėmėjo logotipo harmonija labai gražiai susijungia į vientisą darinį ir net neatrodo, kad tai yra rėmėjo reklama.

Micičius Micičius

Stambulo „Anadolu Efes“ (Generalinis rėmėjas: „Anadolu Efes“, titulinio rėmėjo vieta – „Coredon“). Anksčiau „Efes Pilsen“ vardu žinoma komanda 2011 metais buvo priversta pasikeisti pavadinimą dėl įsigaliojusių įstatymų, kurie draudžia alkoholio ir tabako gamintojams figūruoti sporto klubų pavadinimuose. Dabar „Adadolu“ grupei priklauso „Efes“ alaus gamykla, todėl tai yra tiek pagrindinis rėmėjas, tiek komandos pavadinimas, nepažeidžiant jokių įstatymų. Nuo šio sezono ant marškinėlių priekio atsirado ir raudonas logotipas, kuris priklauso Turkijos pigių skrydžių bendrovei.

REKLAMA

Shieldsas Shieldsas

Milano „AX Armani“ (Titulinis rėmėjas: „AX Armani Exchange“). Giorgio Armani valdomas klubas reklamuoja jo visame pasaulyje garsų prekinį ženklą. Italijoje ši ekipa vis dar dažnai vadinama „Olimpia“ vardu – taip vadinosi iki ją perimant minėtam dizaineriui. G.Armani vasarą dar labiau padidino savo paramą, o tai leido komandai susipirkti būrį žvaigždžių ir įsiveržti į turnyro elito ketvertą.

Loydas Loydas

REKLAMA

Belgrado „Crvena Zvezda“ (Titulinis rėmėjas: mts). Tai yra „Telekom Srbija“ prekinis ženklas, kuris teikia mobiliojo ryšio ir interneto paslaugas. MTS yra didžiausias ryšio tiekėjas ne tik Serbijoje, bet ir Juodkalnijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje bei Austrijoje. 22-ejus metus veikianti kompanija generuoja didžiules pajamas. „Crvena Zvezda“ taip pat neturi pavadinimo užrašo.

Jamesas Jamesas

Maskvos CSKA (Pagrindinis rėmėjas: „Rostelecom“). Tai yra viena didžiausių telekomunikacijos bendrovių Rusijoje. Įdomu tai, kad ant aprangos nugaros puikuojasi užrašas „Nornickel“. Manoma, kad ši metalų industrijos kompanija duoda daugiausiai pinigų CSKA klubui, o ne minėta telekomunikacijų įmonė.

Hanga Hanga

REKLAMA

Barselonos „Barcelona“ (Generalinis rėmėjas: „Assistencia Sanitaria“). Ant marškinėlių priekio puikuojasi ispaniškas užrašas „Assistencia Sanitaria“ reiškia vietos medicinines paslaugas teikiančią kliniką. Nepaisant to, kad „Barca“ neteko itin stambaus rėmėjo, biudžetas tik dar labiau išaugo.

Reynoldsas Reynoldsas

Miuncheno „Bayern“ (Generalinis rėmėjas: „BayWa“). Vienintelis užrašas ant marškinėlių yra šios įmonės pavadinimas – komandos pavadinimo nėra. „BayWa“ įmonė, įsikūrusi būtent Miunchene, o ji specializuojasi žemės ūkyje, statybinių medžiagų gamyboje ir energijos sektoriuose. Įmonė prieš kelis metus sugeneravo per 15 milijardų eurų pajamų. „BayWa“ savo veiklą intensyviai vysto devyniose šalyse, o iš Eurolygos klubus turinčių valstybių jiems aktualiausia reklamuoti savo prekinį ženklą Serbijoje ir Prancūzijoje.

REKLAMA

Ulanovas Ulanovas

Stambulo „Fenerbahče“ (Pagrindinis rėmėjas: BEKO). Tai yra lietuviams puikiai pažįstama kompanija, kuri gamina įvairią buitinę techniką ir ši yra populiari mūsų šalyje. Taip pat BEKO yra buvusi pagrindine LKL rėmėja. Vis dėlto BEKO skiriama parama yra lašas jūroje, kadangi klubą valdo vienas turtingiausių Turkijos žmonių ir po jo sparnu „Fenerbahče“ gali jausti saugi ir rami. Beje, „Fenerbahče“ užrašo ant marškinėlių nėra.

Švedas Švedas

REKLAMA

Maskvos srities „Chimki“ (Titulinis rėmėjas: „Metalloinvest“, žemiau – „Winline“). Rusijoje įsikūrusi tarptautinė plieno ir metalo gavybos kompanija turėjo skirti itin solidžią sumą buvusiai Rimo Kurtinaičio ekipai. Žemiau puikuojasi ir rusiško kapitalo lažybos kompanijos pavadinimas. Eurolygoje leidžiamas vos vienas logotipas, bet „Chimki“ turi du, kadangi vieną logotipą panaudojo vietoje komandos pavadinimo. Kadangi dabar „Chimki“ turi rimtų finansinių problemų ir jai net gresia bankrotas, tad lieka atviras klausimas, kur dingo didžiųjų rėmėjų pinigai.

Fallas Fallas

Vilerbano ASVEL (Titulinis rėmėjas: LDLC). 2018 metais Prancūzijos klubas pasirašė net 10 metų rėmimo sutartį ir pakeitė savo spalvas – iš įprastos žalios/baltos į juodą/baltą. Taip pat buvo visiškai pakeistas ir logotipas. LDLC yra didžiulės grupės pavadinimas, kurios sudėtyje yra per 15 prekės ženklų, prekiaujančių įvairia buitine technika ir elektronika.

REKLAMA

Wilbekinas Wilbekinas

Tel Avivo „Maccabi“ (Pagrindinis rėmėjas: „Playtika“): Vasarą klubas rado naują rėmėją, su kuriuo pasirašė penkerių metų kontraktą ir per šį laikotarpį gaus 6,6 mln. eurų. „Playtika“ yra Izraelio skaitmeninių pramogų įmonė, kuri specializuojasi į nemokamų žaidimų mobiliesiems telefonams kūrybą ir jų išleidimą. Iki tol ant marškinėlių puikavosi „Fox“ užrašas – per 150 drabužių parduotuvių turintis prekinis ženklas skirdavo 1,1 mln. eurų per sezoną.

Sloukas, Calathesas Sloukas, Calathesas

REKLAMA

Pirėjo „Olympiacos“ (Titulinis rėmėjas: „bwin“). „Olympiacos“ pernai pakeitė savo rėmėją, kadangi iš graikiškos lažybų bendrovės persikėlė į geriau visiems pažįstamą prekinį ženklą – „bwin“. Prieš 20-metį Austrijoje įkurta įmonė per metus generuoja per 420 milijonų pajamų. Pačios komandos pavadinimo ant marškinėlių nėra, bet ant šortų priekio matosi OLY užrašas, kuris gražiai primena, kokia tai yra ekipa.

Hezonja Hezonja

Atėnų „Panathinaikos“ (Pagrindinis rėmėjas: „Pamestoixima.gr“). Graikijos čempionai toliau lieka ištikimi lažybų bendrovėms, todėl ant marškinėlių priekio matome „Stoixima“ užrašą. Iki šiol įmonė reklamavosi tik graikišku pavadinimu, bet dabar reklaminis ženklas populiarinamas kur kas platesnei auditorijai suprantamu užrašymu, nors savo portale neturi angliškos versijos – viskas tik graikiškai. PAO taip pat atsisakė dėti savo pavadinimą.

REKLAMA

Tavaresas Tavaresas

Madrido „Real“ (Titulinis rėmėjas: „Palladium Hotel Group“). Naujas rėmėjas ant marškinėlių matomiausios vietos, kuris pakeitė Madrido universitetą. „Palladium“ turi itin daug viešbučių Ispanijoje, taip pat Meksikoje, Jamaikoje, Italijoje, Brazilijoje ir Dominikos Respublikoje. Pačios komandos pavadinimo ant marškinėlių nesurasime.

Sedekerskis, Giedraitis Sedekerskis, Giedraitis

Vitorijos „Baskonia“ (Titulinis rėmėjas: „TD Systems“). Naujas vardas ant marškinėlių ir užrašas oficialiame klubo pavadinime, kurį matysime mažiausiai iki 2024 metų. Tai yra ketvirtas kartas, kai „Baskonia“ keičia pavadinimą per pastaruosius 12 metų: iki šių metų vadinosi „Baskonia Kirolbet“, o 2009–2016 m. „Caja Laboral“ bei „Laboral Kutxa“. „TD Systems“ įkurta 1985 m. kaip pirma kompiuterių gamintoja Ispanijoje, o dabar yra pirmaujanti televizorių gamintoja šioje šalyje. Įdomu tai, kad pati įmonė yra Madride.

REKLAMA

Prepeličius Prepeličius

Valensijos „Valencia“ (Titulinis rėmėjas: „Cultura del Esfuerzo“). Visuomeninis projektas, kuris skatina kultūros projektus Valensijoje. Taip pat kovoja už žmonių teises ir pasisako už lyčių lygybę. Tokie projektai finansuojami iš įvairių fondų, o rėmimą „Valencia“ vyrų ir moterų krepšinio klubams laiko kaip būtiną reklamą. „Valencia“ savo pavadinimo ant marškinėlių neturi.

Grigonis Grigonis

Kauno „Žalgiris“ (Generalinis rėmėjas: nėra). Lietuvos čempionų marškinėliai yra švariausi turnyre, kadangi neturi nė vienos reklamos. Šiame sezone kauniečiams stinga finansų ir biudžete yra didelė skylė, kadangi nesurinktos lėšos iš bilietų. „Tesonet“ turėtų tapti klubo dalininke ir didelė tikimybė, kad jos logotipą ir užrašą pamatysime po „Žalgirio“ pavadinimu. Labai keista, kad Lietuvoje neatsirado nė vienos kompanijos, kuri sumokėtų apie 800 tūkst. ar 1 mln. eurų už savo logotipą ant solidžios Eurolygos ekipos marškinėlių. Jeigu reikėtų spėti, prognozuojame, kad kitą sezoną ant „Žalgirio“ marškinėlių jau bus generalinio rėmėjo logotipas.

REKLAMA

 

Gudaitis Gudaitis

Sankt Peterburgo „Zenit“ (Titulinis rėmėjas: „Gazprom“, žemiau – „Nord Stream 2“). Neabejotinai turtingiausias rėmėjas iš visų Eurolygos klubų. Rusijos dujų gigantas tapo net didžiuoju Eurolygos rėmėju, kas pateisino kalbas, jog „Gazprom“ nupirko vietą turnyre „Zenit“ ekipai. Didžiausia pasaulio gamtinių dujų tiekėja taip pat yra ir viena stambiausių UEFA Čempionų lygos rėmėjų. „Zenit“ dar ant marškinėlių uždėjo ir savo skandalingą projektą – dujotiekį Baltijos jūros dugnu „Nord Stream 2“. Projektas sulaukia labai daug prieštaringų vertinimų ir Europoje į jį žiūrima negatyviai, tačiau Eurolygoje šio projekto reklama niekam nekliūna.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


31 komentarai
Naujausi komentarai (31)
Geriausiai ivertinti (31)
PRO komentarai (1)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
LKL