Eurolygos komandų vasara: lietuviška „Baskonia“ ir turnyrinės lentelės dugno ekipa (13)

Rugsėjo 21 d., 09:44
R.Giedraičio vėl laukia daug žaidimo laiko
R.Giedraičio vėl laukia daug žaidimo laiko
Edgaras Pulkovskis

Eurolygos klubų vasara šiemet buvo kaip niekad įdomi ir pažėrusi nemažai rimtų pirkinių, kuriuos stebėti sezono metu bus itin įdomu.

Portalas Krepsinis.net supažindins jus su kiekviena turnyro dalyve. Trečioji pora – Tado Sedekerskio ir Roko Giedraičio atstovaujama Vitorijos „Baskonia“ ir Belgrado „Crvena Zvezda“

Vitorijos „Baskonia“

Sudėtis:

Gynėjai: Wade‘as Baldwinas, Vanja Marinkovičius, Jaysonas Grangeris, Arturas Kurucas

Puolėjai: Matthew Costello, Sanderis Raieste, Tadas Sedekerskis, Simone Fontecchio, Alecas Petersas, Rokas Giedraitis

Centrai: Landry Nnoko, Stevenas Enochas

REKLAMA

Vyr. treneris: Duško Ivanovičius

Prognozuojamas startinis penketukas: W.Baldwinas, V.Marinkovičius, R.Giedraitis, A.Petersas, L.Nnoko

Esminis vasaros ėjimas – S.Fontecchio atvykimas. Pernai Berlyno ALBA patikėjo šio italo perspektyvomis ir tai tapo dar vienu sėkmingu šios komandos ėjimu rinkoje, kadangi puolėjas parodė savo kaip sėkmingą lengvąjį kraštą ir už išpirką iškeliavo į Vitoriją. 25-erių S.Fontecchio turi potencialo būti dar geresniu, tad „Baskonia“ viliasi užsidirbti iš šio perėjimo galbūt net kitą vasarą, jeigu italas sudomins turnyro grandus. Atrodytų, kad „trečio numerio“ pozicijoje „Baskonia“ tarsi ir nereikėjo dar vieno pajėgaus žaidėjo, nes čia yra R.Giedraitis, bet D.Ivanovičius turi planą, kaip panaudoti abu šiuos atletus – lietuviui veikiausiai reikės praleisti laiko žaidžiant atakuojančiu gynėju, kas jam nebūtų naujiena. Būtent R.Giedraičio pavyzdys ir rodo, kad sėkmingas žaidėjas ALBA sudėtyje gali tapti geru krepšininku ir Vitorijoje, tad S.Fontecchio yra ėjimas be tikimybės suklysti.

Žaidėjas, kurį verta stebėti – T.Sedekerskis. Šioje kategorijoje pasirinktas ne R.Giedraitis, kadangi jo sugebėjimus patikrinome praėjusio sezono metu ir galima neabejoti, kad puolėjas bus tarp „Baskonia“ lyderių ir šiame. Tuo tarpu T.Sedekerskio vaidmuo atrodo neapibrėžtas – gali tekti žaisti tiek lengvuoju, tiek sunkiuoju krašto puolėju. Panašu, kad „Baskonia“ mato šį lietuvį kaip tą opciją, kuri dengs abi pozicijas, nes sudėtyje yra tiek du „treti numeriai“, tiek du „ketvirti numeriai“. T.Sedekerskis D.Ivanovičiaus pasitikėjimą tikrai turi, nes užsitarnavo jį kaip geras gynybos žaidėjas, bet mums, lietuviams, norėtųsi, jog puolėjas būtų ir aktyvesnis puolant varžovų krepšį. Kartais T.Sedekerskis būna pernelyg pasyvus puolime ir tai gali jam kišti koją, jeigu reikės keltis į kitą Eurolygos klubą. Bus įdomu stebėti, kiek minučių turės pasireikšti T.Sedekerskis bei ką savo žaidime dar pridės šis 23-ejų jaunuolis.

REKLAMA

Ką įsigyti Krepsinis.net menedžeryje? L.Nnoko (10 tūkst.), S.Fontecchio (10 tūkst.), A.Petersas (12 tūkst.), R.Giedraitis (13 tūkst.)

Lūkesčiai ir prognozė. 10-a vieta praėjusiame sezone buvo tikra staigmena ir ją pakartoti baskams bus sudėtinga. Pirmiausia todėl, kad prarasti du svarbiausi žaidėjai – Pierria Henry bei Achille Polonara. W.Baldwinas perims atakų organizatoriaus rolę, bet tai yra kitokio plano įžaidėjas nei P.Henry – labiau savanaudiškas ir nenuspėjamas, ką matėme Miunchene, kai gerą mačą keisdavo tragiški pasirodymai. Puikus pavyzdys Ispanijos lygos startas, kai W.Baldwinas rungtynes baigė su -5 balais ir tempė savo ekipą žemyn. Neįtikina ir V.Marinkovičiaus pasirinkimas „antro numerio“ pozicijai ir apskritai rotacijoje reikėtų dar vieno gynėjo. Vėl „Baskonia“ yra tokios sudėties, kad lyderiai turės dirbti 25–30 minučių tiek Ispanijos lygoje, tiek Eurolygoje. Praėjusiame sezone fiziškai pavyko atsilaikyti neblogai, tad galbūt D.Ivanovičius turi slaptą formulę, kaip gerai užkrauti žaidėjų baterijas. Logiškas ėjimas buvo pasikviesti atgal J.Grangerį, bet jis linkęs traumuotis, tad dar vieno „mažiuko“ būtinybė dar labiau išauga. Vidurio puolėjų grandies pertvarkymas taip pat yra teisingas sprendimas, o L.Nnoko turėtų duoti daugiau naudos gynyboje nei Tonye Jekiri, o S.Enocho galimybės Eurolygoje dar nėra patikrintos. Prognozuojame, kad „Baskonia“ įsitaisys 12–13 vietose.

REKLAMA

Crvena Zvezda Crvena Zvezda

Belgrado „Crvena Zvezda“

Sudėtis:

Gynėjai: Stefanas Lazarevičius, Nate‘as Woltersas, Aleksa Uskokovičius, Branko Lazičius, Ognjenas Dobričius, Austinas Hollinsas, Nikola Ivanovičius

Puolėjai: Dejanas Davidovacas, Luka Mitrovičius, Nikola Kaliničius, Marko Simonovičius, Aaronas White‘as

Centrai: Ognjenas Kuzmičius, Maikas Zirbesas

Vyr. treneris: Dejanas Radonjičius

Prognozuojamas startinis penketukas: N.Woltersas, A.Hollinsas, N.Kaliničius, A.White‘as, O.Kuzmičius

REKLAMA

Esminis vasaros ėjimas – prisiviliotas N.Kaliničius. Be abejo, kad ryškiausias Serbijos klubo pirkinys buvo šio puolėjo atvykimas. Konkurencinėje kovoje nugalėta Barselonos „Barcelona“, kuri negalėjo pasiūlyti tokių pinigų, kokius ant stalo metė „raudonoji žvaigždė“. Panašu, kad tai susiję su Belgrado „Partizan“ sustiprėjimu ir skambių pavardžių kupina sudėtimi. Raudona Serbijos sostinės pusė norėjo irgi turėti ryškią figūrą, o N.Kaliničius tikrai pritrauks sirgalius, kadangi yra mylimas už savo pasiaukojantį žaidimą ir jau vieną sezoną yra gynęs šios ekipos garbę. Nebūtinai šis ėjimas yra iki galo geras, kadangi tokio riboto talento ekipa daugiausiai pinigų turėtų investuoti į puolimo potencialo gerinimą, bet įsigytas labiau gynybinis žaidėjas, kuris savo individualiais veiksmas ekipos nepatrauks svarbiu metu. N.Kaliničius yra geras Eurolygos „trečias numeris“, bet vargu, ar vertas būti brangiausiu žaidėju komandoje. Serbas būtų puikiai tikęs Šarūno Jasikevičiaus schemose ar bet kurios kitos pajėgios Eurolygos ekipos rotacijoje. Kaip jam seksis vesti „Crvena Zvezda“ į priekį, pamatysime jau kitą savaitę.

Žaidėjas, kurį verta stebėti – A.Hollinsas. Vasarą itin solidaus atlyginimo (apie 800 tūkst. eurų) norėjęs amerikietis ilgą laiką negavo jokio pasiūlymo ir jo kaina krito iki tol, kol tapo įkandamas „Crvena Zvezda“ ekipai, turinčiai mažiausią biudžetą Eurolygoje. A.Hollinsas yra geras metikas, turi potencialo būti sėkmingu taškų rinkėju Eurolygoje, bet Sankt Peterburgo „Zenit“ jam labai stigo stabilumo, tad 8,2 taško vidurkis nebuvo tas rodiklis, kuris tenkintų tiek jį, tiek klubo vadovus. A.Hollinsas turi puikią terpę sužibėti kaip tai padarė Jordanas Loydas, kadangi „Crvena Zvezda“ stokoja talento puolime, o A.Hollinsas turėtų tapti viena iš pagrindinių opcijų atakose. A.Hollinsas privalo sužaisti proveržio sezoną, kitaip kitą vasarą negalės net svajoti apie solidų kontraktą.

REKLAMA

Ką įsigyti Krepsinis.net menedžeryje? L.Mitrovičius (2 tūkst.), A.Hollinsas (6 tūkst.), N.Woltersas (7 tūkst.), N.Kaliničius (12 tūkst.)

Lūkesčiai ir prognozė. „Crvena Zvezda“ sulig D.Radonjičiaus sugrįžimu vėl turės tokį veidą, koks jis buvo anksčiau – negražus, klampus ir gynybinis krepšinis. Turbūt toks stilius yra logiškas, kadangi su labai ribotu talentu puolime Eurolygoje pergalių nenuskinsi, o jeigu pavyks gerai gintis ir neleisti varžovams žaisti, galima kažką ir nugalėti. Vidurio puolėjų grandis atrodo labai silpnai ir M.Zirbeso susigrąžinimas atrodo labiau „iš reikalo“, o ne teisingas ėjimas. N.Wolterso atvykimas irgi kelia abejonių, kadangi jau pastarasis sezonas Kazanėje jam buvo labai blankus Europos taurės kovose. A.White‘as dar patyrė traumą ir praleis pirmąjį sezono mėnesį, kas yra didelis praradimas. Savotiška pasiruošima staigmena ir „X faktoriumi“ tapo L.Mitrovičius, kuris buvo nepastebimas Podgoricos „Budučnost“ klube praėjusiame sezone, bet dabar žiba „Crvena Zvezda“ sudėtyje ir net tapo turnyro Miunchene MVP, kai išplėšė pergalę. Atskirose rungtynėse N.Ivanovičius gali patraukti ekipą paskui save, bet tai nėra stabilus taškų rinkėjas r vargu, ar Eurolygos lygio – labiau Europos taurės sėkmingas žaidėjas, ką matėme praėjusiame sezone. Belgrade žaisti bus sudėtinga visiems, bet tai nereiškia, jog „Crvena Zvezda“ nuskins daug pergalių. Prognozuojame, kad serbai liks 17–18 vietose.

Bružo ir Pulkovskio podkastas: atsakymai į klausimus. Spausk ir žiūrėk >>


13 komentarai
Naujausi komentarai (13)
Geriausiai ivertinti (13)
PRO komentarai (1)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti