Eurolygos komandų vasara: persitvarkiusi „Fenerbahče“ ir neįtikinanti ASVEL (2)

Spalio 1 d., 12:20
Stambulo ekipa pasikeitė iš pagrindų
Stambulo ekipa pasikeitė iš pagrindų
Edgaras Pulkovskis

Eurolygos klubų vasara šiemet buvo kaip niekad įdomi ir pažėrusi nemažai rimtų pirkinių, kuriuos stebėti sezono metu bus itin įdomu.

Portalas Krepsinis.net supažindins jus su kiekviena turnyro dalyve. Penktoji pora – Stambulo „Fenerbahče“ ir Vilerbano ASVEL

Stambulo „Fenerbahče“

Sudėtis:

Gynėjai: Šehmusas Hazeras, Scottie Wilbekinas, Carsenas Edwardsas, Ismetas Akpinaras, Melihas Mahmutoglu, Marko Guduričius, Nickas Calathesas

Puolėjai: Metecanas Birsenas, Nemanja Bjelica, Nigelas Hayesas-Davisas, Tarikas Biberovičius, Dyshawnas Pierre‘as

REKLAMA

Vidurio puolėjai: Johnathanas Motley, Tonye Jekiri, Devinas Bookeris, Sametas Geyikas

Vyr. treneris: Dimitris Itoudis

Esminis vasaros ėjimas – pertvarkyta sudėtis. Pernai komanda buvo surinkta pagal Igorio Kokoškovo modelį, bet jis netikėtai išvyko į NBA ir Aleksandras Džordževičius perėmė vairą ekipos, kuri buvo surinkta visiškai jam netinkama. Tai atsispindėjo ir rezultatuose Eurolygoje, kur gerą sudėtį turėjusi „Fenerbahče“ liko toli nuo atkrintamųjų net ir pašalinus Rusijos klubus. Tiesa, Turkijos lygą A.Džordževičius laimėjo, tad dvejus metus iš eilės tapo nacionalinio čempionato nugalėtoju, tačiau neteko darbo, kaip ir pernai Bolonijos klube.

Dabar viskas pertvarkyta iš esmės – iš praėjusio sezono sudėties svarbių žaidėjų liko tik trys žaidėjai ir keli epizodinį vaidmenį turintys turkai. Didžiausias praradimas yra senbuvių Nando De Colo bei Jano Vesely išvykimas. Naujoji „Fenerbahče“ suburta pagal mėgstamą D.Itoudžio modelį, kur nepagailėta išpirkos už S.Wilbekinį ir tam įtakos turėjo jo turkiškas pasas, kur legionierių limitas vietinėje lygoje tikrai yra svarbus. Daug tikimasi iš N.Calatheso, kurį D.Itoudis gerai pažįsta, bet Barselonoje graikas nuvylė klubo vadovus ir pats buvo nepatenkintas, todėl abi pusės vasarą nutraukė kontraktą. Žinome, kokio kalibro strategas yra D.Itoudis, todėl Stambulo komandos vadovai patikėjo jam komplektacijos reikalus ir galima tikrai sakyti, kad iš esmės pakeista sudėtis atrodo tikrai turinti potencialo šį tą nuveikti Eurolygoje.

REKLAMA

Žaidėjas, kurį verta stebėti – J.Motley. Europos taurėje dominavęs aukštaūgis vasarą buvo itin geidžiamas žaidėjas, bet įsigyti jį pavyko būtent „Fenerbahče“ komandai, kuri labai daug tikisi iš šio žaidėjo, kadangi už jį paklojo itin solidžią pinigų sumą ir atidavė pagrindinio aukštaūgio vaidmenį. Abejonių, kad J.Motley pritaps Eurolygoje, tikrai nėra. Fiziškumo amerikiečiui užteks, kuris puikiai žaidžia „du prieš du“, turi gerus nugara žaidimo į krepšį įgūdžius, taip pat gerai kovoja dėl kamuolių ir yra mobilus. Galima prognozuoti, kad J.Motley bus vienas naudingiausių Eurolygos debiutantų, o nuo jo pasirodymo labai priklausys ir „Fenerbahče“ galutinis rezultatas.

Ką įsigyti Krepsinis.net menedžeryje? N.Hayesas-Davisas (6 tūkst.), M.Guduričius (10 tūkst.), C.Edwardsas (11 tūkst.)

Lūkesčiai ir prognozė. Stambulo komanda turi nemažai klaustukų savo sudėtyje. Vienas didžiausių – N.Bjelica. NBA čempionu tapęs veteranu grįžo į buvusį klubą, bet serbas nuolat kamuojamas traumų ir dabar jis dar negali rungtyniauti, taip pat praleido Europos čempionatą. Sunkaus krašto puolėjo pozicijoje yra N.Hayesas-Davisas, čia padeda ir D.Bookeris, kuris tokį vaidmenį turėjo ir praėjusiame sezone, kai žaidė šalia J.Vesely. Šioje grandyje „Fenerbahče“ apsidraudė, jeigu N.Bjelica turės sveikatos problemų.

REKLAMA

Įdomus naujokas yra C.Edwardsas, kuriam tai yra debiutas Eurolygoje ir pačiame Europos krepšinyje. G lygoje jis pernai atsiėmė rezultatyviausio žaidėjo (26,7 tšk.) prizą. Taškus rinkti šis žaidėjas tikrai geba, bet įdomu, kaip jam seksis prisitaikyti prie aktyvesnės gynybos ir didesnio kontakto lygio nei jis yra G lygoje. Dar vienas išbandymas S.Wilbekinui, kuris vėl turės perimetro linijos lyderio vaidmenį, taip pat M.Guduričius turėtų rungtyniauti geriau nei tai darė praėjusiame sezone, kadangi tikrai yra aukšto lygio žaidėjas.

„Fenerbahče“ yra nauja komanda, kuriai laiko tikrai gali prireikti, ypatingai žvelgiant į D.Itoudžio sistemas, kurios reikalauja daug tikslumo ir gerų komandinių veiksmų prie savojo krepšio. Nepaisant kelių „X faktorių“, tai pakankamai Eurolygos patirties sukaupusi ekipa ir ji turėtų būti atkrintamosiose – prognozuojame, kad reguliariajame sezone užims 7–8 poziciją.

Parkeris Parkeris

REKLAMA

Vilerbano ASVEL

Sudėtis:

Gynėjai: Paulas Lacombe‘as, Antoine‘as Diot, Nando De Colo, Retinas Obasohanas, Parkeris Jacksonas-Cartwrightas, Jonah Mathewsas

Puolėjai: Anthony Polite‘as, Amine‘as Noua, Charlesas Kahudi, Zaccharie Risacheris, Davidas Lighty, Yvesas Ponsas

Vidurio puolėjai: Joffrey Lauvergne‘as, Youssoupha Fallas

Vyr. treneris: T.J. Parkeris

Esminis vasaros įvykis – prarasti lyderiai. ASVEL vasarą prarado savo abu lyderius – tiek Chrisą Jonesą, tiek Elie Okobo, taip pat svarbus išvykimas yra Victoro Wembanyamos, kuris yra laikomas super talentu ir jam buvo žadamas svarbesnis vaidmuo nei pernai, o tai paverstų ASVEL daug įdomesne komanda. ASVEL eilę metų save pristatė kaip ekipa, kuri augina jaunimą, tačiau vasarą pasikviesti du veteranai – N.De Colo ir J.Lauvergne‘ą, kai išvažiavo jau minėtas talentas ir dar Matthew Strazelis. Galima sakyti, kad Tony Parkeris atliko logiškus keitimus, nes nesinori, jog ekipa būtų visiška patrankų mėsa, o gerai pažįstami prancūzai tikrai duos naudos bei pritrauks žiūrovus į areną, tačiau kiti pasikviesti naujokai atrodo labai abejotinai ir galima prognozuoti, jog sezono metu ASVEL tikrai pildysis 1–2 žaidėjais.

REKLAMA

Žaidėjas, kurį verta stebėti – J.Mathewsas. Būtent šis amerikietis atrodo daugiausiai žadantis iš visų ASVEL naujokų. Praėjusiame sezone Vroclaveko „Anwil“ sudėtyje spindėjęs gynėjas turėjo pasiūlymą keltis į „Fenerbahče“, bet tada lenkai jam išvykti neleido. Vasarą J.Mathewsas tapo laisvuoju agentu ir grandų jau nedomino – daugiau buvo matomas kaip galimas variantas sezono metu, o kai vasarą yra didesnis pasirinkimas, lieka tik žemesnio lygio ekipos. Šis įžaidėjas yra geras metikas iš toli, taip pat dažnai įtraukiamas į „du prieš du“ situacijas, po kurių sprendžia, ar pačiam mesti į krepšį, ar sukurti progą kitiems. J.Mathewsas turi potencialo sužaisti gerą sezoną gana silpnoje Eurolygos komandoje ir vasarą kilti aukštyn.

Ką įsigyti Krepsinis.net menedžeryje? Yvesas Ponsas (1 tūkst.), J.Mathewsas (8 tūkst.), Y.Fallas (8 tūkst.)

Lūkesčiai ir prognozė. Pasikeitimai sudėtyje ir T.J. Parkerio figūra optimizmo prieš Eurolygos startą tikrai nesuteikia. Strategas pagal derinius, žaidimo skaitymą ir sprendimus buvo blogiausias specialistas praėjusiame sezone, ką rodė skaičiai. Šiame sezone yra nemažai trenerių debiutantų, tad T.J. Parkeris galbūt „Synergy“ skaičiavimuose pakils iš paskutinės vietos, bet kaip bebūtų, tai tikrai nėra tas treneris, kuris gali su savo sudėtimi nuveikti daugiau nei ji pajėgi.

REKLAMA

N.De Colo yra labai skambus ir svarbus ASVEL pirkinys – veteranas atsisakė pelningesnio „Valencia“ pasiūlymo, nes jau norėjo grįžti į Prancūziją, taip pat jiems pavyko perimti J.Lauvergne‘o kontraktą, nes šis buvo nereikalingas „Žalgiriui“. Daugiau Eurolygos kalibro žaidėjų ASVEL neįsigijo, nors turi 15,7 mln. eurų biudžetą – didesnį nei kauniečių. Tiesa, Prancūzijoje dideli mokesčiai, taip pat nemažai pinigų skiriama jaunimo sistemai ir moterų komandai, kurioje žaidžia ir Justė Jocytė. Realiai, ASVEL žaidėjų algoms turėjo apie 5–6 mln. eurų.

R.Obasohanas sunkiai suprantamas pirkinys, kuris jau yra 29-erių, bet niekada neturėjo šanso Eurolygoje. Įdomus atrodo 180 cm ūgio P.Jacksonas-Cartwrightas, kuris tapo Vokietijos lygos MVP, tačiau kyla daug klaustukų dėl jo galimybės būti sėkmingu žaidėju Eurolygoje. Įdomus yra gynybinis žaidėjas Y.Ponsas – NBA neįsitvirtinęs 23-ejų lengvasis kraštas turi potencialo tapti solidžiu vaidmens žaidėju.

Sezono pradžia su dviem pralaimėjimais vietinėje lygoje pradėjusi ASVEL turi rimtų problemų gynyboje – prieš vidutiniokes praleido 91 ir 86 taškus. Tokia tendencija turėtų išlikti ir viso sezono metu, nes N.De Colo ar J.Lauvergne‘as tikrai nėra gynybinio plano veteranai, o minučių jie turi labai daug. ASVEL talento vien puolimu skinti pergales Eurolygoje neturi pakankamai. Atskirose rungtynėse, ypatingai namuose, ši ekipa gali nustebinti, bet iš esmės tai yra turnyro autsaiderė – prognozuojame, kad užims 16–17 poziciją.  

„Ilgoji pertrauka“: Eurolygos pirmasis trimestras – pažymys „Žalgiriui“, nuvylę žaidėjai, nustebinę krepšininkai, kurios komandos stebina, o kurios – nuvilia, bei kur laukiamos permainos


Gairės: fenerbahce, asvel
2 komentarai
Naujausi komentarai (2)
Geriausiai ivertinti (2)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti