Eurolygos komandų vasara: sustiprėjusi „Bayern“ ir finalinio ketverto potencialo turinti „Fenerbahče“ (10)

Rugsėjo 23 d., 11:33
„Fenerbahče“ turi potencialo žaisti finaliniame ketverte
„Fenerbahče“ turi potencialo žaisti finaliniame ketverte
Edgaras Pulkovskis

Eurolygos klubų vasara šiemet buvo kaip niekad įdomi ir pažėrusi nemažai rimtų pirkinių, kuriuos stebėti sezono metu bus itin įdomu.

Portalas Krepsinis.net supažindins jus su kiekviena turnyro dalyve. Penkta pora – Miuncheno „Bayern“ ir Stambulo „Fenerbahče“ ekipos.

Stambulo „Fenerbahče“

Sudėtis:

Gynėjai: Šehmusas Hazeris, Ismetas Akpinaras, Melihas Mahmutoglu, Nando De Colo, Pierria Henry, Marko Guduričius

Puolėjai: Metecanas Birsenas, Marialas Shayokas, Tarikas Biberovičius, Yigitas Onanas, Dyshawnas Pierre‘as, Danilo Barthelis, Achille Polonara

Centrai: Janas Vesely, Devinas Bookeris, Ahmetas Duverioglu

REKLAMA

Vyr. treneris: Aleksandras Džordževičius

Prognozuojamas startinis penketukas: P.Henry, N.De Colo, D.Pierre‘as, A.Polonara, J.Vesely

Esminis vasaros ėjimas – sustiprina sudėtis. Po sunkaus ir permainingo sezono „Fenerbahče“ vadovai vėl nusprendė investuoti nemažai pinigų ir prisivilioti būrį Eurolygoje spindėjusių žaidėjų. P.Henry, A.Polonara ir D.Bookeris – visi trys buvo itin geidžiami vasaros turguje, bet pasirinko būtent Stambulą. Nereikia nuvertinti ir M.Shayoko pirkinio, kuris nėra žaidęs Eurolygoje, bet puikiai parodė save Turkijos pirmenybėse ir dabar pasiruošimo cikle yra vienas „Fenerbahče“ puolimo lyderių. Praėjusiame sezone „Fenerbahče“ stigo kokybės gynėjų grandyje, todėl pasikvietė Marko Guduričių, o dabar pridėjo dar ir P.Henry, kuris yra geras kūrėjas. Šalia J.Vesely stigo dar vieno pajėgaus centro, todėl dabar čekui nebereikės arti po 30 minučių, nes yra D.Bookeris, taip pat A.Polonara galės pabūti centru, jeigu reikės išplėsti žaidimą. Šis italas sužaidė įspūdingą sezoną ir tapo elitiniu Eurolygos „ketvirtu numeriu“. Šalia visų minėtų žaidėjų nereikėtų pamiršti, kad liko ir perimetro lyderis N.De Colo bei puikiai debiutiniame sezone save realizavęs D.Pierre‘as.

REKLAMA

Žaidėjas, kurį verta stebėti – M.Shayokas. Eurolygoje nėra daug lengvųjų kraštų, kurie galėtų patys susikurti metimą sau ir rasti komandos draugus perdavimais pikenrolo situacijose. Tarp tokio tipo trečiųjų numerių galima įvardinti Krunoslavą Simoną ir Shavoną Shieldsą. Stambulo „Fenerbahče“ naujokas M.Shayokas turi potencialo ilgam įsitvirtinti Eurolygoje ir tapti vienu pavojingiausių lengvųjų kraštų puolime. 26 metų 196 cm ūgio kanadietis išsiskiria unikaliai ilgomis rankomis – ištiestų į šonus rankų ilgis siekia net 213 cm. Be to, jis puikiai valdo kamuolį, gerai veržiasi link krepšio ir turi patikimą bei universalų metimą iš įvairių distancijų – geba mesti tiek iš statinių, tiek iš dinaminių padėčių žaisdamas pikenrolą arba driblingo pagalba susikurdamas erdvės vienas prieš vieną situacijose. M.Shayokas reikalauja kamuolio ir gali būti naudingas tik tada, kai turi jį savo rankose. Tai vadinamas aukšto panaudojimo tipo krepšininkas, kuriam būtina turėti kamuolį savo rankose, kad jis galėtų daryti teigiamą įtaką komandos žaidimui aikštelėje. Klaustukas, kaip A.Džordževičiui, kuris neįsigijo M.Shayoko (tą padarė komandą vasarą netikėtai palikęs Igoris Kokoškovas), seksis įlieti specifinį trečiąjį numerį į „Fenerbahče“ žaidimo schemas, kuriose su kamuoliu daugiausiai praleis trys elitiniai Eurolygos gynėjai: N.De Colo, P.Henry ir M.Guduričius.

REKLAMA

Ką įsigyti Krepsinis.net menedžeryje? M.Shayokas (8 tūkst.), M.Guduričius (11 tūkst.)

Lūkesčiai ir prognozė. Labai įdomi situacija susiklostė, kai „Fenerbahče“ komplektavo I.Kokoškovas, bet jis netikėtai nusprendė vyr. trenerio kėdę iškeisti į asistento Dalaso „Mavericks“ klube. Ar serbas taip netikėjo savo jėgomis tapti sėkmingu Europoje, ar jis tiesiog norėjo „šiltos vietelės NBA“, težino jis pats, bet „Fenerbahče“ teko spręsti rebusą, kai sudėtis jau buvo sukomplektuota. Aleksandras Džordževičius buvo akivaizdžiausias variantas ir jį pasirinko klubas. Serbas yra pasiekęs pergalių su nacionaline komanda, bet klubiniame krepšinyje jis vertinamas prieštaringai dėl savo charakterio. Jis sugebėjo susipykti tiek su „Bayern“, tiek su Bolonijos „Virtus“ valdžia. Praėjusiame sezone specialistas net buvo palikęs „Virtus“, bet po kelių dienų grįžo atgal į savo postą. Viskas vainikuota tuo, kad laimėtos Italijos pirmenybėse „sausai“ serijoje nugalint Milano „AX Armani“. Nepaisant to, „Virtus“ nusprendė dirbti su Sergio Scariolo, o ne A.Džordževičiumi, bet šiam treneriui viskas išėjo į naudą, nes gavo darbą Eurolygoje. Verta pabrėžti, kad šios permainos nebūtinai išeis į blogą pusę „Fenerbahče“ ekipai, nes A.Džordževičius kaip strategas tikrai nenusileidžia I.Kokoškovui, o greičiau jį lenkia. Klausimas tik lieka, kiek šita sudėtis tinka serbui, kuris nėra tokio laisvo ir į puolimą orientuoto krepšinio šalininkas. Greičiausiai, kad čia jau teks prisitaikyti ir dirbti su tuo, ką gavo, nes tikslai yra aukšti ir pati sudėtis turi potencialo nuveikti šį tą gražaus Eurolygoje. Prognozuojame, kad reguliariajame sezone „Fenerbahče“ bus bent jau 5-oje pozicijoje ir bus rimta kandidatė žaisti finaliniame ketverte.

REKLAMA

Bayern Bayern

Miuncheno „Bayern“

Sudėtis:

Gynėjai: Nickas Weileris-Babbas, Corey waldenas, Joshua Obiese, Ognjenas Jaramazas, Jasonas George‘as, Nihadas Džedovičius, Žanas Šiško, Darrunas Hilliardas

Puolėjai: DeShaunas Thomasas, Vladimiras Lučičius, Paulas Zipseris, Marvinas Ogunsipe, Gavinas Schillingas

Centrai: Othello Hunteris, Augustine‘as Rubitas, Leonas Radoševičius

Vyr. treneris: Andrea Trinchieri

Prognozuojamas startinis penketukas: C.Waldenas, D.Hilliardas, V.Lučičius, D.Thomasas, A.Rubitas

REKLAMA

Esminis vasaros ėjimas – pertvarkyta sudėtis. Sėkmingas pasirodymas praėjusiame sezone negarantavo tęstinumo „Bayern“ komandoje. Priešingai, pakeista daugiau nei pusę sudėties ir tai labai susiję su tuo, kad Miuncheno ekipa nesugebėjo laimėti Vokietijos lygos kovų. Ketvirtfinalis Eurolygoje ir kova su Milano „AX Armani“ trofėjų neatnešė, o ir strategas iš Italijos nebuvo patenkintas savo sudėtimi. Kalbama, kad labiausiai A.Trinchieri liko nusivylęs Wade‘o Baldwino žaidimu, kuris buvo labai nestabilus ir dažnai ne gelbėdavo, o skandindavo komandą. Nieko nuostabaus, kad „Bayern“ atliko aibę pakeitimų – atvyko D.Thomasas, C.Waldenas, O.Hunteris, A.Rubitas, D.Hilliardas – visi su Eurolygos patirties bagažais. Taip pat „Bayern“ sugebėjo prailginti atsarginių žaidėjų suolelį, kas irgi yra svarbus faktorius, kadangi reikės pajėgų ne tik Eurolygai, bet ir vietinėms kovoms.

Žaidėjas, kurį verta stebėti – D.Hilliardas. Du sezonai Maskvos CSKA komandoje buvo labai banguoti ir amerikietis ne iki galo pateisino į jį dėtus lūkesčius. Praėjęs sezonas buvo prastesnis nei pirmasis, kai rezultatyvumas smuko nuo 10,6 taško iki 8,7, o tritaškių pataikymas – nuo 41,2 proc. iki 32,7 proc. D.Hilliardui reikėjo pokyčių ir vasarą jis turėjo daug pasiūlymų, tarp kurių buvo ir Kauno „Žalgirio“, tačiau pasirinko „Bayern“ ir, panašu, neprašovė, kadangi ši ekipa turi visus ginklus žaisti atkrintamosiose, ko negalima dabar pasakyti apie kauniečius. D.Hilliardas niekada nebuvo itin rezultatyvus žaidėjas ir labai daug balų renkantis – štai prieš persikeliant į Maskvą Vitorijos „Baskonia“ sudėtyje nebuvo kažkuo ypatingas žaidėjas: 9,4 taško ir 6,9 efektyvumo balo. Labai įdomu, kaip jo statistika ir pats žaidimas atrodys Vokietijos klube, bet savo uždarbį į CSKA lygį sugrąžinti norinčiam atletui reikėtų sužaisti proveržio sezoną.

REKLAMA

Ką įsigyti Krepsinis.net menedžeryje? D.Hilliardas (6 tūkst.), A.Rubitas (9 tūkst.), C.Waldenas (10 tūkst.)

Lūkesčiai ir prognozė. Lyginant su praėjusiu sezonu, „Bayern“ atrodo sustiprėjusi ir pridėjusi solidumo tiek priekinėje linijoje, tiek gynyboje. Vien C.Waldeno sugebėjimai prie savojo krepšio nepalyginamai geresni nei W.Baldwino. Taip pat šis žaidėjas nepameta galvos kaip kad dabartinis „Baskonia“ gynėjas. Šįkart A.Trinchieri sukomplektavo sudėtį pagal savo braižą ir savo norus, o tai tikrai matosi. Lyderių praradimai nėra tokie baisūs, kai juos pakeitė kokybiški žaidėjai, o sudėtyje liko V.Lučičius. Miuncheno ekipa savo paskutiniais dviem pirkiniais labai gražiai užpildė sudėtį, kai iš Japonijos į Eurolygą grąžino D.Thomasą, o priekinėje linijoje pasikvietė buvusį žalgirietį A.Rubitą. Jo kaina rinkoje gerokai krito, nes ilgai neturėjo darbo, tad „Bayern“ pasinaudojo šia situacija. Aukštaūgis gali tikėtis net svarbesnio vaidmens nei „Žalgiryje“, kadangi pastaruosius mačus pradėdavo startiniame penketuke ir tai gali tapti tendencija viso sezono metu. „Bayern“ didelė stiprybė yra ne tik pati sudėtis, bet ir strategas. Kad ir koks būtų arogantiškas ar lazdą su verkšlenimais perlenkiantis A.Trinchieri, jis yra elitinis Eurolygos treneris, kokio pavydėtų daugelis klubų. Prognozuojame, kad nors „Bayern“ ir sustiprėjo, bet pakartoti tokios sėkmės nepavyks, nes stipresnės atrodo ir kitos ekipos, bet vokiečiai žais atkrintamosiose ir užims 7–8 vietą.

Bružo ir Pulkovskio podkastas: Čempionų lygos komandos iš arti. Spausk ir žiūrėk >>


Gairės: fenerbahce, bayern
10 komentarai
Naujausi komentarai (10)
Geriausiai ivertinti (10)
PRO komentarai (2)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Penktas kėlinys