G.Yabusele lemiamu metimu pražudė subyrėjusį „Maccabi“ (1)

Gruodžio 2 d., 23:44
G.Yabusele tapo mačo herojumi (Euroleague.net)

Itin intriguojančiu maču Eurolygoje virto paskutinysis ketvirtadienio susidūrimas.

Tel Avivo „Maccabi“ (7/6) klubas išvykoje nesėkmingai bandė užimti Madrido „Real“ (11/2) tvirtovę – 70:72 (18:20, 20:17, 21:13, 11:22).

„Real“ startavo solidžiau ir vos per pusšeštos minutės susikrovė dviženklį pranašumą (18:8). Vis dėlto tokią prabangą paleidus vėliau jos susigrąžinti nepavyko.

Trečiajame kėlinyje savo spurtu atsakė „Maccabi“, po trijų Scottie Wilbekino baudų metimų truktelėjusi į priekį 59:50. Šeimininkai su tuo taip pat nesitaikstė ir po prancūzų Vincento Poirier bei Fabieno Causeur surengto spurto prisitraukė iki vieno metimo (56:59).

Likus žaisti pusketvirtos minutės gelbėjimo misiją tolimu metimu pratęsė Thomasas Heurtelis – 63:65. Netrukus dar vienu metimu jis persvėrė rezultatą (68:67), o įsibėgėjęs spurtą 13:2 pabandė pratęsti pats, tačiau gavo Ante Žižičiaus bloką. Vis dėlto „Maccabi“ nesugebėjo per penkias sekundes išsimesti kamuolio ir atidavė jį varžovams. Th.Heurtelis pataikė „floaterį“, tačiau Derrickas Williamsas tolimu metimu rezultatą išlygino (70:70).

Lemiamą ataką „Real“ patikėjo Guerschonui Yabusele, kuris užtikrintu prasiveržimu pelnė pergalingus taškus, o svečiai per tris likusias sekundes išsigelbėti nesugebėjo.

Rungtynės itin nesusiklostė „Real“ veteranui Sergio Llullui, kuris per 12 minučių surinko -6 naudingumo balus (2 taškai, 1/6 metimų, rezultatyvus perdavimas, 2 klaidos ir 2 pražangos).

Madrido klubas 800-ąsias Pablo Laso rungtynes Eurolygoje pažymėjo iškovodamas jau šeštąją pergalę paeiliui, o „Maccabi“ pralaimėjimų serija užsitęsė iki trijų.

Rungtynėms kartu su vokiečiu Robertu Lottermoseriu ir turku Eminu Mogulkoču teisėjavo lietuvis Gytis Vilius.

„Real“: Guerschonas Yabusele (5 atk. kam., 7/10 dvitaškių) ir Thomasas Heurtelis (5 atk. kam., 5 rez. perd.) po 15, Vincentas Poirier 11 (5 atk. kam., 4/4 dvitaškių), Walteris Tavaresas 9 (8 atk. kam., 2 blokai), Adamas Hanga 7.

„Maccabi“: Scottie Wilbekinas 14 (5 rez. perd., 1/6 tritaškių), Ante Žižičius (5/6 dvitaškių) ir Keenanas Evansas po 10, Jalenas Reynoldsas ir Derrickas Williamsas po 8.