G.Žibėnas: apie D.Kairio pamokas, keliones dviračiu į treniruotes, griežtas nuobaudas egzotiškose šalyse ir titulų vertę (5) antra „MISsMATCH“ dalis

Rugpjūčio 24 d., 08:00
G.Žibėnas prisiminė įdomių istorijų
G.Žibėnas prisiminė įdomių istorijų
Gabrielė Miknevičiūtė

Krepsinis.net portale – antroji „MISsMATCH“ dalis su Vilniaus „Ryto“ strategu Giedriumi Žibėnu.

Čia jis pasakojo apie ryšį su Donaldu Kairiu, būtent kuris jį ir atvedė sostinės link.

„Nuo tada, kai pradėjau dirbti, mano trenerio idealas buvo jo tėtis Steponas. Jis organizuodavo krepšinio stovyklas ir, beje, tą daro iki šių dienų. Vykdavau ten kaip studentas, taip susipažinome ir su Donaldu. Buvo tik laiko klausimas, kai mus keliai suves kažkurioje komandoje. Po CSKA jis įprastai gaudavo vyr. trenerio pozicijas, tad buvo klausimas, kad jam leis atsivežti savo asistentą, nes ne visose komandose tai buvo leidžiama“, – sakė jis.

REKLAMA

G.Žibėnas pastebi, kad D.Kairio dėka suprato, kiek daug dar turi mokytis, kadangi jo kolega jau buvo pasisėmęs patirties iš tokio žmogaus kaip Ettore Messina.

„Atėjęs pas jį maniau, kad skautingą darau labai gerai, bet kai jis parodė, kaip tai daroma aukščiausiu lygiu, supratau, jog mano skautingas yra nulis“, – prisimena jis.

G.Žibėnas su šypsena pasakojo apie patirtį Danijoje, kuomet per dieną daugiau nei 20 kilometrų mindavo dviračiu, net ir ne pačiomis maloniausiomis sąlygomis.

„Tai buvo vienintelis profesionalus klubas, kur gavau ne automobilį, o dviratį. Kadangi Danija lietinga, būdavo, kad treneris dažnai šlapias atvažiuodavo į treniruotę. Būna, kad vežiesi dar ir ant peties kostiumą, nes tai – rungtynių diena“, – juokėsi jis.

Strategas įdomios patirties gavo ir Irane bei Indonezijoje. Daugiau apie pastarąją šalį klausykite antroje „MISsMATCH“ dalyje, apie Iraną daugiau pasakojimų rasite pirmojoje.

„Jei pakeli rankas aukščiau pečių linijos, pavyzdžiui, rodant kažkokį protestą – automatiškai techninė pražanga ir bauda apie tūkstantį dolerių. Gal federacija turėjo kažkokių problemų. Vienu metu, kai techninės buvo taškomos į kairę ir į dešinę, buvo toks vaizdas, kad federacija susirinko, pasakė, kad jei nesušvilpsite, tuos pinigus paimsime iš jūsų. Irane sakiau, kad neatsistosiu nuo suolo, patikėk manimi, koks ramus sėdėdavau, aš jau jiems nemokėsiu“, – juokėsi „Ryto“ treneris.  

REKLAMA

„MISsMATCH“ antra dalis:

00:00 ryšys su Donaldu Kairiu ir ko jame išvysti nespėjo sostinės sirgaliai

05:00 trenerio karjeros pradžia būnant 18-os

09:00 darbas Danijoje ir važinėjimas dviračiu

14:50 finansinės sąlygos, dėl kurių teko dirbti kitus darbus

18:00 didžiulės baudos Indonezijoje ir Irane už taisyklių nesilaikymą

23:00 žaidėjų birža Indonezijoje ir šios šalies ypatumai

30:00 vietinių pagalba kasdienybėje

33:00 titulų vertė

36:00 kokį „Rytą“ norėtų matyti G.Žibėnas?  

Pirmoji pokalbio dalis:

J.Vainauskas: kodėl paliko „Lietkabelį“, kaip rado Čanaką, kodėl dirbo su „BeoBasket“ ir kaip su „Žalgiriu“ varžėsi dėl Jankūno parašo


Gairės: rytas, žibėnas
5 komentarai
Naujausi komentarai (5)
Geriausiai ivertinti (5)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
LKL