Panevežio „Lietkabelis“
Rungtynės prasidės 18:50
0
:
0
Atsinaujins po sek
Kauno „Žalgiris“

Geriausių Lietuvos krepšininkų penkiasdešimtukas (11–15 vietos) (8)

Birželio 16 d., 07:00
Iškart už dešimtuko ribos – jauni talentai ir patyrę žaidėjai (Scanpix nuotr.)
Iškart už dešimtuko ribos – jauni talentai ir patyrę žaidėjai (Scanpix nuotr.)
Rokas Liolaitis

Krepsinis.net antrus metus paeiliui pristato Lietuvos krepšininkų reitingą. Penketas portalo žurnalistų surikiavo savo nuomone pajėgiausius šalies žaidėjus, o bendras to rezultatas pateikiamas jūsų teismui.

Edgaras Pulkovskis, Gabrielė Miknevičiūtė, Karolis Tretjakas, Tautvydas Kubilius ir Rokas Liolaitis sudėliojo savo penkiasdešimtukus, kiekviename iš jų aukščiausią vietą užėmęs krepšininkas gavo 50 taškų, antras – 49, trečias – 48 ir taip toliau. Žaidėjai išrikiuoti pagal bendrą taškų sumą, o esant lygiam rezultatui – pagal aukščiausią individualiame penkiasdešimtuke užimtą vietą.

Žaidėjai buvo vertinami pagal šį sezoną pademonstruotą meistriškumo lygį, neatkreipiant dėmesio į jų praeities pasiekimus ar ateities perspektyvas. Taip pat daugiau svorio buvo suteikiama individualiems pasirodymams, komandinius rezultatus paliekant nuošalyje. Skliaustuose nurodyta pernai užimta vieta, brūkšnelis reiškia, kad dar pernai šis žaidėjas buvo už 50-tuko ribos.

REKLAMA

16–20 vietos>>>

21–25 vietos>>>

26–30 vietos>>>

31–35 vietos>>>

36–40 vietos>>>

41–45 vietos>>>

46–50 vietos>>>

REKLAMA

15. (12) Adas Juškevičius (Permės „Parma“)

Statistika FIBA Europos taurėje: 23 minutės, 16,2 taško (58 proc. trit.), 2 atk. kam., 2,2 rez. perd., 16,8 naud. bal.

Statistika Vieningoje lygoje: 24 minutės, 13,3 taško (41 proc. trit.), 2 atk. kam., 3,7 rez. perd., 11,9 naud. bal.

32-ejų A.Juškevičius išlieka karjeros pike, nors dėl koronaviruso nutrauktas praėjęs sezonas jam buvo kiek sėkmingesnis tiek pagal individualią statistiką, tiek pagal komandos rezultatus („Parma“ tuomet Vieningoje lygoje žengė penkta, šiemet liko aštunta). Apmaudu, kad ilgas besisukimas arti rinktinės slenksčio numarino jo norą ir toliau aukoti vasaras bandant prasimušti į galutinį dvyliktuką, nes dabartinės formos gynėjo šansai būtų aukštesni nei bet kada anksčiau.

A.Juškevičius šį sezoną išliko patikimu snaiperiu. Jo pataikymas FIBA turnyre apskritai buvo kosminis, tačiau šis buvo itin trumpas ir abejotino pajėgumo, todėl priimti šio skaičių už gryną pinigą nederėtų. Tuo tarpu Vieningoje lygoje Permės klubą papildžius Lorenzo Williamsui, lietuvis atsikratė dalies įžaidėjo pareigų ir užėmė sau patogesnę metiko rolę, kurioje ir yra pavojingiausias. Puolime jis gerai juda tiek su kamuoliu, tiek be jo, prasiveržimus gali užbaigti patikimais „floateriais“, o su didžiausiomis problemomis ir toliau susiduria gynyboje, kurioje yra apribotas ir neišskirtinių savo fizinių duomenų.

REKLAMA

Gynėjas turi kitam sezonui galiojančią sutartį su Permės klubu, kurį ir toliau turėtų treniruoti Kazys Maksvytis, todėl A.Juškevičius išlaikys svarbų vaidmenį ir turėtų toliau siausti Vieningoje lygoje. Apmaudu, kad savo sugebėjimų jam netenka rodyti ir pajėgiame tarptautiniame turnyre, ketvirtoji vieta FIBA Europos taurėje ir ketvirtfinalis Vieningoje lygoje vargiai leis padaryti ir kitą sezoną.

14. (11) Arnas Butkevičius (Vilniaus „Rytas“)

Statistika FIBA Čempionų lygoje: 27 min., 7,2 taško (50 proc. trit.), 5,6 atk. kam., 2 rez. perd., 10,4 naud. bal.

Statistika LKL: 27 minutės, 10 taškų (38 proc. trit.), 5 atk. kam., 3 rez. perd., 14,1 naud. bal.

28-erių A.Butkevičius sužaidė jau vienuoliktąjį savo sezoną LKL ir išlieka vienu retų tokio amžiaus lietuvių, kurie dar nėra ragavę legionieriaus duonos. Jam pasisekdavo gimtinėje nuolat rasti savo lygį atitinkančius klubus – tiek debiutuojant Vilniaus „Sakaluose“, tiek puspenkto sezono augant Klaipėdos „Neptūne“, tiek ilgainiui pelnant „Ryto“ kapitono vardą. Nors daugeliui tokie karjeros pasirinkimai reikštų virimą savo sultyse, A.Butkevičius sugeba nuolat tobulinti savo žaidimą.

REKLAMA

Puolėjas pastaraisiais metais išlieka pagrindiniu gynybos specialistu „Ryto“ gretose, o šiame sezone sugebėjo kėsintis ir į snaiperio statusą, nors šiuo žaidimo elementu anksčiau neblizgėjo. Pagerintas taiklumas iš toli atrišo jam rankas puolime ir itin padėjo praplečiant ekipos puolimą. Tuo tarpu darbas gynyboje ir universalumas tvarkantis su įvairių pozicijų varžovais atsispindi net jo statistikoje (retas pasiekimas), kurioje naudingumo balai tris pastaruosius sezonus beveik trečdaliu lenkia rezultatyvumą. Prie to galima pridėti ir kovingą, bet pozityvų charakterį (tapo komandos kapitonu ir išrinktas LKL metų džentelmenu). Didžiausiu jo minusu išlieka dažnas pasyvumas puolime, kuriame jis gali ilgose atkarpose būti tiesiog nepastebimas, atskirose rungtynėse svyruoja ir baudų metimų pataikymas.

REKLAMA

A.Butkevičiui pastaraisiais metais vis kažko pritrūksta bandant prasimušti į tikrąjį elitą, o rinktinės lygio talentų perteklius jo pozicijoje taip pat nepadeda. Darius Maskoliūnas kviečia FIBA „languose“ itin padėjusį puolėją į pasiregimą olimpinei atrankai, tačiau „Ryto“ lyderis išlieka vienu pagrindinių kandidatų būti „atkabintu“, nes tiesiog netrūksta aukšto lygio alternatyvų „trečiojoje pozicijoje“. Laikantis žaidimo Lietuvoje tendencijos, kiekvieną vasarą krepšinio gerbėjai spekuliuoja apie galimą jo persikėlimą į Kauno „Žalgirį“, tačiau iki šuolio į Eurolygą taip pat nuolat pritrūksta. Puolėjui liko vienas žingsnis iki elito ir norisi, kad šį atlikti pavyktų dar prieš trisdešimtąjį gimtadienį.

13. (20) Rokas Jokubaitis (Kauno „Žalgiris“)

Statistika Eurolygoje: 21 minutė, 7 taškai (39 proc. trit.), 1,7 atk. kam., 2,5 rez. perd., 6,8 naud. bal.

Statistika LKL: 20 minučių, 8 taškai (33 proc. trit.), 1,6 atk. kam., 4 rez. perd., 9,4 naud. bal.

REKLAMA

Dvidešimtmetis šį sezoną pateko tarp daugiausiai dėmesio sulaukiančių šalies krepšininkų ir dėl to kalta toli gražu ne tik keista antrininko istorija – jis tiesiog demonstravo ne pagal metus solidų žaidimą ir tapo vienu didžiausių visos Eurolygos perlų. Turnyro „Kylančios žvaigždės“ titulą jam iš panosės nugvelbė Usmanas Garuba, tačiau perspektyviausiu lietuvį pavadino analogiškus rinkimus surengusi Eurolygos žaidėjų asociacija (ELPA).

Sezoną R.Jokubaitis pasitiko ženkliai patobulėjęs vien jau vizualiai – jis gerokai sutvirtėjo fiziškai, pagerino laikyseną ir sustiprino kojas. Anksti buvo pastebėta, kad „Žalgiris“ tarsi gavo naują žaidėją, kuris nebuvo įskaičiuotas į rotaciją ir tapo maloniu galvos skausmu komandą perėmusiam Martinui Schilleriui. Vėliau gynėjas pademonstravo ir kokybinį progresą – pagerino metimą iš toli, įvaldė atakas iš vidutinių nuotolių, prisitaikė prie Eurolygos tempų bei tiesiog subrendo gerokai anksčiau nei įprasta lietuviams. Didžiausiais jo minusais išlieka darbas gynyboje, dažnas karštakošiškumas ir prastas sprendimų priėmimas lemiamomis mačų sekundėmis. Keistų problemų jis turėjo ir su dažnai nepavykusiais dėjimais, nors nei rankų ilgio, nei atletiškumo jam tarsi ir netrūksta.

REKLAMA

Apmaudu, kad „Žalgiris“ praranda tokio lygio talentą, tačiau smagu dėl jo sparnų pakėlimo į Barseloną, nors oficialaus pranešimo dar ir nebuvo – to veikiausiai reikės palaukti bent iki Ispanijos pirmenybių pabaigos. Tokio amžiaus lietuvis jau seniai be avanso turėjo praktiškai garantuotą vietą pagrindinėje rinktinės sudėtyje, o tai taip pat daug pasako. Dabar jam belieka daug dirbti ir atlikti teisingus sprendimus savo karjeroje, pradedant nuo nominalios pozicijos pasirinkimo ir baigiant savalaikiais keliais link NBA ar Eurolygos žvaigždės statuso.

12. (14) Ignas Brazdeikis (Orlando „Magic“)

Statistika NBA: 19 minučių, 7 taškai (39 proc. trit.), 3,5 atk. kam., 1,3 rez. perd.

Statistika G lygoje: 34 minutės, 20,8 taško (26 proc. trit.), 9,8 atk. kam., 3,6 rez. perd.

I.Brazdeikis galiausiai susitvarkė ilgai užtrukusius pilietybės reikalus, taip tapdamas ketvirtuoju lietuviu NBA. Tiesa, uždelstas sprendimas atsisakyti kvietimo į rinktinės stovyklą kiek pagadino jo reputaciją Lietuvos krepšinio gerbėjų akyse, nors jo pasirinkimui ir yra aiškių argumentų – bandymas įsitvirtinti stipriausioje pasaulio lygoje ir vasaros paskyrimas tobulėjimui tokiame amžiuje gali atverti labai daug durų.

REKLAMA

Šį sezoną puolėjas išlaikė sau įprastus pliusus – kovingumas, tvirtas kūno sudėjimas, pasiaukojimas ir kietas žaidimas abejose aikštės pusėse. Pridėjus vidutinį atletiškumą, šios savybės tarsi paverčia jį tinkamesniu Europos nei NBA krepšiniui, tačiau 22-ejų žaidėjas tiki dar neatskleidęs viso savo potencialo. Jo pataikymas iš toli vis dar kelia klausimų, tačiau pasitikėjimas savimi ir drąsa atakuoti neleidžia oponentams nuo jo atsitraukti. Tiek laikysena, tiek charakteriu, tiek žaidimo stiliumi I.Brazdeikis išties primena anksčiau atsiskleidusią Jono Mačiulio versiją. Pastarasis antrojoje karjeros pusėje stabilizavo metimą ir tapo gana patikimu snaiperiu, to reikėtų palinkėti ir Orlande sezoną užbaigusiam jaunėliui.

Šiuo metu I.Brazdeikis savo žaidimo lygiu atrodo besiblaškantis tarp NBA ir Plėtojimosi lygos. Keliais gerais pasirodymais su „Magic“ marškinėliais jis bandė įrodyti galintis užimti stabilią rolę NBA, tačiau tada produktyvumas taip pat nedžiugino, o rezultatyvumas iš esmės atėjo dėl ilgų žaidimo minučių. Europos klubiniame krepšinyje jis tikrai nepražūtų, o ir rinktinėje jau dabar yra atsidūręs „ant slenksčio“, tačiau jį galima tik pasveikinti dėl savo svajonių siekimo už Atlanto.

REKLAMA

11. (8) Donatas Motiejūnas (Sindziango „Flying Tigers“)

Statistika Kinijoje: 35 minutės, 21,6 taško (40 proc. trit.), 13,7 atk. kam., 4,2 rez. perd., 27,1 naud. bal.

D.Motiejūno smuktelėjimą reitinge iš pirmo žvilgsnio paaiškinti nesudėtinga – jo statistika Kinijoje yra kuklesnė nei ankstesniais metais, pasiryžęs padėti rinktinei FIBA „lange“ jis netapo nesustabdoma jėga, o galiausiai liko be kvietimo į olimpinę atranką. 30-ties sulaukęs aukštaūgis pamažu yra vis labiau primirštamas Lietuvoje, nors jo įgūdžių paketas tarsi ir leistų padėti gimtinei aukščiausio lygio turnyruose.

D.Motiejūnas išlieka universaliu aukštaūgiu, galinčiu atakuoti iš įvairių distancijų, nors pastaraisiais metais vis didesnė dalis jo metimų yra atliekami iš baudos aikštelės prieigų. Psichologinė blokada jam susiformavo ties baudų metimų linija, nuo kurios šį sezoną buvo atakuota vos 42 procentų taiklumu. Ilgalaikės nugaros problemos nepadėjo darbuotis gynyboje, kuri ir anksčiau nebuvo stiprioji jo pusė. Vis dėlto nuostabus žaidimas nugara į krepšį, geras situacijų vertinimas ir gebėjimas ištįsus iki 213 cm praplėsti aikštelę paverčia jį universaliu kariu, kurį iki šiol būtų itin įdomu išvysti Eurolygoje.

REKLAMA

Tarpsezonį kaunietis pasitinka kaip laisvasis agentas, o susidomėjimo turėtų nestokoti iš įvairiausių pasaulio kampelių. Norėtųsi matyti jį žaidžiantį pajėgesnėje ir lengviau pasiekiamoje lygoje nei Kinijos pirmenybėse, tačiau ten jis praleido jau keturis sezonus, įskaitant ir ryžtą žaisti iškart po dalinio COVID-19 apmalšinimo, todėl sunku rasti priežasčių, kodėl šiltą vietelę jis turėtų apleisti būtent dabar.

Bružo ir Pulkovskio podkastas: laimėk bilietus į Žalgirio mačą. Spausk ir žiūrėk >>


8 komentarai
Naujausi komentarai (8)
Geriausiai ivertinti (8)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Tvarkaraštis