Geriausių Lietuvos krepšininkų penkiasdešimtukas (6–10 vietos) (24)

Birželio 8 d., 11:20
Dešimtuko apačioje – du žalgiriečiai ir trys Eurolygoje žaidę lietuviai (Scanpix nuotr.)
Dešimtuko apačioje – du žalgiriečiai ir trys Eurolygoje žaidę lietuviai (Scanpix nuotr.)
Rokas Liolaitis

Krepsinis.net trečius metus paeiliui pristato Lietuvos krepšininkų reitingą. Prie portalo žurnalistų šiemet prisijungė ir patys žaidėjai, treneriai bei agentai, kurie surikiavo savo nuomone pajėgiausius šalies atletus, o bendras to rezultatas pateikiamas jūsų teismui.

Visoms keturioms frakcijoms skirta po 25 procentus svertinio balo, o esant lygiam rezultatui pirmenybė teikiama aukščiausią vietą bet kuriame iš sąrašų gavusiam žaidėjui.

Žaidėjai buvo vertinami pagal šį sezoną pademonstruotą meistriškumo lygį, neatkreipiant dėmesio į jų praeities pasiekimus ar ateities perspektyvas. Taip pat daugiau svorio buvo suteikiama individualiems pasirodymams nei komandiniams rezultatams.

Žaidėjai reitinge pateikiami su pernykšte pozicija skliaustuose, statistika esminiuose turnyruose bei trumpa sezono apžvalga.

REKLAMA

11–15 vietos>>>

16–20 vietos>>>

21–25 vietos>>>

26–30 vietos>>>

31–35 vietos>>>

36–40 vietos>>>

41–45 vietos>>>

REKLAMA

46–50 vietos>>>

10. (7) Mindaugas Kuzminskas (Sankt Peterburgo „Zenit“)

Statistika Eurolygoje: 12 minučių, 5 taškai (37 proc. trit.), 2 atk. kam., 0,3 rez. perd., 4,8 naud. bal.

Statistika Vieningoje lygoje: 17 minučių, 7,7 taško (24 proc. trit.), 1,3 atk. kam., 0,3 rez. perd.

Šis M.Kuzminsko sezonas pasižymėjo patriotiškomis gairėmis – jis tapo vienu iš nedaugelio Eurolygos žaidėjų, kuris sezono metu visada prisijungia prie „langų“ rinktinės, o Rusijai įsiveržus į Ukrainą vienas pirmųjų suskubo palikti okupantų valstybę. Vėliau naujos komandos dėl komplikuoto išsiskyrimo su „Zenit“ jis nerado, bet pelnė papildomų taškų Lietuvos krepšinio gerbėjų akyse.

Apskritai sezonas 32-ejų puolėjui klostėsi kaip planuota. Sankt Peterburgo ekipoje jis buvo naudingas trumpose atkarpose, o daugiau darbo turėjo Vieningoje lygoje nei Eurolygoje. Xavieras Pascualis turėjo aiškų planą išnaudojant lietuvį ir leido jam demonstruoti savo mėgstamą žaidimą, o „užsidegus“ suteikdavo ir papildomų minučių. Su Eurolyga M.Kuzminskas spėjo atsisveikinti 18 taškų pasirodymu Berlyne.

REKLAMA

Lietuviui galiausiai pavyko atsikratyti kontrakto su „Zenit“, todėl vasarą jis turės galimybę rasti naują stotelę. Trejus pastaruosius metus Rusijoje praleidusį puolėją bus smagu matyti naujoje aplinkoje, pageidautina, Eurolygos ar Europos taurės komandoje. Artimiausiu metu dar laukia ir rinktinės reikalai, kuriai padėti jis niekad neatsisako, nors šiemet garantuotas dėl vietos dvyliktuke veikiausiai nėra.

9. (5) Artūras Gudaitis (Sankt Peterburgo „Zenit“ ir Neapolo „GeVi“)

Statistika Eurolygoje: 19 minučių, 6,7 taško (61 proc. dvit.), 4,2 atk. kam., 0,8 rez. perd., 8,6 naud. bal.

Statistika Vieningoje lygoje: 13 minučių, 6,7 taško (56 proc. dvit.), 3,8 atk. kam., 0,2 rez. perd.

Statistika Italijoje: 19 minučių, 7,4 taško (43 proc. dvit.), 5,3 atk. kam., 0,4 rez. perd., 9 naud. bal.

Kartu su M.Kuzminsku Rusiją palikęs A.Gudaitis dar spėjo parungtyniauti Italijoje, nors daugiau prasmės šis sprendimas turėjo finansine nei žaidybine prasme. Chaotišką krepšinį demonstruojančiame šalies autsaiderių klube lietuvis rinko panašią statistiką Eurolygai ir sklandžiai įsilieti nespėjo, sužaisdamas vos septynis mačus. Galima pasidžiaugti tik tuo, kad pavyko kiek įsibėgėti po traumos.

REKLAMA

Būtent traumos ir toliau išlieka didžiausiu trikdžiu 28-erių A.Gudaičio karjeroje. Susižeidęs aukštaūgis pastarąjį savo mačą Eurolygoje sužaidė dar 2021-aisiais, likus dviem mėnesiams iki Ukrainos okupacijos. Jis išliko stabiliu Eurolygos lygio vidurio puolėju ir tai iliustravo sezono starte septyniuose mačuose paeiliui rinkdamas 6–8 taškus. Fiziškai stiprus ir patikimai atakas arti krepšio užbaigiantis lietuvis pasižymi gera kova dėl kamuolių, nors ir stokoja universalumo. Mobilumo ir aikštės matymo stoka riboja jo galimybes šiuolaikiniame krepšinyje.

Aukštaūgis kitą sezoną turėtų grįžti į Eurolygą, jau atsidūrė ir Kauno „Žalgirio“ akiratyje. Jis yra patikimas darbininkas, nors adekvačiau atrodytų apibrėžta rolė užsienio klube nei vieno brangiausių žalgiriečių statusas. Diskutuotina yra ir jo ateitis rinktinėje. Po krepšiu grūdantis Jonui Valančiūnui ir Domantui Saboniui iš toli nemetantis vidurio puolėjas tarsi nėra labai reikalingas, nors ir neabejotinai patenka tarp dvylikos geriausių šalies krepšininkų.

8. (6) Edgaras Ulanovas (Kauno „Žalgiris“)

Statistika Eurolygoje: 27 minutės, 8,1 taško (35 proc. trit.), 4,3 atk. kam., 2,1 rez. perd., 11,2 naud. bal.

REKLAMA

Statistika LKL: 25 minutės, 10,7 taško (38 proc. trit.), 4,8 atk. kam., 2,7 rez. perd., 15,3 naud. bal.

Vienas iš vos kelių šio „Žalgirio“ sezono pliusų – po individualiai prasto sezono Stambule dalį savo vertės susigrąžinęs E.Ulanovas. Komanda šį sezoną buvo tokia pažeidžiama, kad puolėjui arti teko ne tik Eurolygoje, bet ir vietinėse pirmenybėse, o jo trauma tapo viena iš kritimo pusfinalyje priežasčių. Svarbų vaidmenį jis atliko ir už aikštės ribų, atstovėdamas prieš gerbėjus ir žiniasklaidą, taip praktiškai garantuodamas sau „Žalgirio“ kapitono pareigas ateityje.

Kaune 30-metį pasitikęs E.Ulanovas vėl galėjo daryti tai, ką moka geriausiai – jam atsirišo rankos dažniau žaisti nugara į krepšį bei mesti iš toli, nors atsimušus į fiziškai pajėgesnius oponentus tai ir nevykdavo itin sklandžiai. Gynyboje jis išliko solidžiu ir universaliu ginklu, nors šiemet jau rečiau stodavo prie varžovų gynėjų, dažniau rūpindamasis tiesioginiais oponentais. E.Ulanovo universalumą gerai iliustruoja ir tai, kad solidžią rolę jis išlaikė visos trenerių karuselės metu, nors, sau įprastai, labiau įsibėgėjo antrojoje sezono pusėje.

Kaunietis išlieka integralia „Žalgirio“ dalimi bei turėtų čia užsibūti ilgam. Pirmoji patirtis užsienyje prisvilo, o įkopus į ketvirtąją dešimtį laiko eksperimentams lieka vis mažiau. Daugelis neprieštarautų, kad žaliai–baltus marškinėlius jis vilkėtų iki karjeros pabaigos, įskaitant ir darbus rinktinėje, kur šią vasarą jis vėl gali atlikti svarbią rolę talkinant lyderiams.

REKLAMA

7. (9) Lukas Lekavičius (Kauno „Žalgiris“)

Statistika Eurolygoje: 24 minutės, 10,2 taško (34 proc. trit.), 1,3 atk. kam., 4,2 rez. perd., 10,9 naud. bal.

Statistika LKL: 21 minutė, 10,7 taško (48 proc. trit.), 1,3 atk. kam., 4,5 rez. perd., 13,5 naud. bal.

L.Lekavičius sugebėjo žaisdamas gimtinės klube atsidurti už savo komforto zonos – įprastai energingo, bet trumpesnio vaidmens atlikėjas netikėtai tapo komandos lyderiu, turinčiu aukštu tempu dirbti beveik 30 minučių. Tai tapo sudėtinga užduotimi, baterijų užteko visam Eurolygos sezonui, tačiau žygio LKL uždarymas jau buvo itin slogus.

Įžaidėjas šį sezoną darė viską, ko tik galima tikėtis iš tokios kompleksijos krepšininko – tritaškiai, „floateriai“ ir rezultatyvūs perdavimai liejosi laisvai, didelė energija buvo įdėta ir gynyboje, nors čia beveik visos dvikovos iškart tapdavo „mismatchais“, reikalaujančiais bendraklubių pagalbos vos perlipus tritaškio liniją. Galima pastebėti ir tai, kad įžaidėjai aikštėje dažniausiai būna vokalesni, tačiau L.Lekavičiaus karjeroje tai niekada nebuvo trikdžiu.

REKLAMA

28-erių gynėjas šį sezoną tapo vieninteliu „Žalgirio“ lietuviu, kuris galėtų dominti užsienio Eurolygos klubus. Vis dėlto jis turi kontraktą su Kauno klubu ir pamažu tampa komandos simboliu. Taip pat jis turi ir garantuotą vietą Lietuvos rinktinėje, kur sudarys įžaidėjų tandemą su Roku Jokubaičiu ir bandys grąžinti krepšinio valstybę į Europos čempionato olimpą.

6. (11) Donatas Motiejūnas (Monako „AS Monaco“)

Statistika Eurolygoje: 19 minučių, 9,7 taško (33 proc. trit.), 4,6 atk. kam., 0,7 rez. perd., 10,8 naud. bal.

Statistika Prancūzijoje: 21 minutė, 12,4 taško (29 proc. trit.), 4,9 atk. kam., 1,3 rez. perd., 13,6 naud. bal.

Lietuvio statistika visiškai neprimena tos, kurią jis demonstravo Kinijoje, tačiau vieta reitinge gerokai pakilo. Kodėl? Prieš sezoną netrūko abejojančių, kad D.Motiejūnas gali produktyviai žaisti Eurolygos komandoje, tačiau jo pasirodymai nuteikė pozityviai – aukštaūgis buvo našus puolime ir svariai prisidėjo prie „AS Monaco“ patekimo į atkrintamąsias, sudarydamas įvairiapusišką tandemą su Donta Hallu.

31-erių vidurio puolėjas priminė, kad turi unikalų įgūdžių paketą, gali patikimai štampuoti taškus žaisdamas nugara į krepšį bei laidydamas puskablius, įvairovės prideda ir tolimais metimais. Atletiškumu varžovams dažnai nusileidęs lietuvis kovoje dėl kamuolių neblogai tvarkėsi laiku užsiimamomis pozicijomis, o su nesklandumais susidūrė tik prie baudų metimo linijos. Gynyboje problemų jau kyla daugiau, neturint jokių priešnuodžių gynėjų prasiveržimams ir taip trumpinant savo minutes ant parketo.

D.Motiejūnas sužydėjo komandą palikus Zvezdanui Mitrovičiui, nors kontrakto kitam sezonui ir negarantavo. Jis yra siejamas su „Žalgiriu“, nors Kauno klubui ir gali pasirodyti brangokas. Kita su juo nuolat siejama intriga – žaidimas rinktinėje. Rezerviniu žaidėju būti niekada nemėgęs kaunietis šalia D.Sabonio ir J.Valančiūno vėl turėtų ribotas minutes, nors Kaziui Maksvyčiui tokio tipo aukštaūgis ir praverstų.

„Ilgoji pertrauka“: išsamiai apie visas LKL komandas – kas verti pagyrų, kas gavo spragilų, kaip susidėlios „Didysis ketvertas“ bei kas turėtų kristi žemyn


24 komentarai
Naujausi komentarai (24)
Geriausiai ivertinti (24)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Penktas kėlinys