Greitų ir drastiškų pokyčių nežadėjęs J.Zdovcas: apie E.Mudiay, naują aukštaūgį ir patiriamą spaudimą (46) VIDEO interviu

Spalio 12 d., 11:00
J.Zdovcas pasirengęs darbuotis Eurolygoje (BNS nuotr.)
J.Zdovcas pasirengęs darbuotis Eurolygoje (BNS nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

Dvigubos savaitės Eurolygoje yra sunkios visiems klubams, o itin nepavydėtinoje situacijoje atsidūrė Kauno „Žalgiris“.

Lietuvos čempionai mūšius prieš Belgrado „Crvena Zvezda“ ir Pirėjo „Olympiacos“ pasitinka su nauju treneriu Jure Zdovcu, kuris prie komandos prisijungė tik pirmadienį.

Prieš naująjį karjeros etapą slovėnas dalyvavo spaudos konferencijoje, kurioje apžvelgė susidariusią situaciją ir savo tikslus Kaune.

– Ką tikitės pataisyti pirmiausia?

– Pirmiausia turime problemą su aukštaūgiu, Joffrey Lauvergne‘as gavo traumą ir ieškome pamainos jam. Tai yra pirmasis prioritetas. Antras dalykas – reikės pamažu pratinti komandą prie mano filosofijos. Nesakau, kad prieš tai filosofija buvo bloga, tačiau dabar mokysimės žaisti taip, kaip noriu aš. Tai nėra lengva, iš žaidėjų prašau labai daug, tačiau turime kokybę, kuri leis tai padaryti. Nėra lengva, nes įšokau į rungtynių sūkurį. Ką ir kiek keisti, kur labiausiai tobulėti... Iš patirties žinau, kad po pirmųjų rungtynių jau turėsiu daug informacijos. Dabar net nebūtų etiška vardinti problemas ir iškart jas drastiškai keisti, reikia pokyčius įvesti protingai.

REKLAMA

– Kokio aukštaūgio ieškote?

– Tai yra klausimas ne tik man, bet ir komandos direktoriui. Jis ieško žaidėjų ir tai daro gerai, o aš dar negalėjau į tai susikoncentruoti ir pasitikiu juo. Akivaizdu, kad mums trūksta atletiškumo. Man patinka mesti galintys vidurio puolėjai, tačiau tai ne visada suderinama su atletiškumu. Svarbiausia gauti gerą žaidėją. Jis turės turėti puolimo įgūdžių, bet mums reikia jėgos ir gynyboje.

– Į konferenciją susirinko itin daug žurnalistų ir kamerų, kaip jaučiatės sulaukęs tiek dėmesio?

– Primena Graikiją, ten žmonės taip pat labai entuziastiški. Prieš keletą metų krepšinis ten buvo sportas numeris vienas. Man tai nėra nauja, esu laimingas matydamas tiek žmonių. Tuo pačiu man tai padeda suprasti, koks svarbus jums yra krepšinis.

– Ar tai prideda papildomo spaudimo?

– Ne... Didžiausia mano problema, kad pats sau dažnai uždedu per daug spaudimo, noriu laimėti viską ir tampu per daug emocionalus, nerealistiškas. Toks jau esu, tiek kai pats žaidžiau, tiek dabar.

REKLAMA

– Visi žaidėjai turbūt jau matė vaizdo įrašus, kai rėkiate ant savo auklėtinių. Ar šie laikai jau yra už nugaros?

– Akivaizdu, kad dirbu su savimi. Pastaraisiais metais tokių incidentų neturėjau. Svarbiausia, kad nejaučiu žaidėjams nepagarboms, o nuėjęs per toli visada atsiprašau. Neturiu problemų, jei ir žaidėjas ant manęs šaukia pagautas emocijų, sportas be to nėra įmanomas. Po tokių kovų tampame stipresni. Žinoma, dalykai keičiasi, atėjo nauja karta, mums reikia dirbti su savimi ir suprasti tai.

– Ar ketina kaitalioti komandos rotaciją Eurolygoje ir LKL, kiek žaidėjų ketinate turėti sudėtyje?

– Geras klausimas, kalbėjome apie tai. Turėjau sezonų, kai teko žaisti ir keturiose skirtingose lygose, pavojinga situacija. Tikiu, kad kaip komanda turime kiekviename mače atiduoti šimtą procentų. Žinoma, kartais bus momentų, kai reikės prisitaikyti, suteikti poilsio, ar išgyvensime traumas, jaunimas žais daugiau. Gali būti sudėtinga, kai žaidėjai klausinės, kodėl ilsi ne jis, o komandos draugas. Privalai laimėti visas rungtynes, o krūvį skaičiuoti reikia, nes kitaip ateis traumos. Nesiruošiu labai skirstyti rungtynių ar kažko negerbti.

REKLAMA

– Ar ketinate atsivežti savo asistentus?

– Treneriai čia yra geri, kol kas jie man patinka, nematau priežasčių, kodėl turėčiau reikalauti kažko daugiau. Jie yra patyrę, buvo čia pernai, dabartinėje Eurolygoje turi net daugiau patirties už mane, pažįsta komandą. Pasitikiu jais šimtu procentų ir paprastai su savimi asistentų neatsivedu.

– Esate rungtyniavęs kartu su Šarūnu Jasikevičiumi, ar jau kalbėjote su juo apie naująjį darbą?

– Ne, nesikabėjome, bet jis iškart mane pasveikino ir paminėjo, kad džiaugiasi, jog atsidūriau labai gerai vietoje. Mes pasikalbėsime, nes nuo žaidimo kartu laikų palaikome gerus santykius.

– Kas jums patiko ar nepatiko iš ankstesnių „Žalgirio“ rungtynių?

– Labai lengva teisti komandą iš šono, žiūrint rungtynes ant sofos su vyno taure, sakyti, kad kažkas gali būti geriau. Susidūrus su realybe viskas yra kitaip. Nemėgstu žurnalistams pasakoti, kas yra gerai ar blogai, mėgstu tai daryti komandos viduje ir po mėnesio galėsime pašnekėti apie tai.

– „Žalgiryje“ yra veteranai Paulius Jankūnas, Artūras Milaknis ir Mantas Kalnietis, ar įtrauksite juos į diskusijas apie komandos žaidimą?

REKLAMA

– Žinoma, su Jankiu jau kalbėjome, jis yra komandos kapitonas. Tai yra svarbu, visas trejetas yra vietiniai ir labai patyrę žaidėjai, galintys kontroliuoti rūbinę. Nesiruošiu nieko keisti šiuo atžvilgiu, nematau tam pagrindo.

– Komandoje netrūksta ir daugiau veteranų, ar jums tai patinka?

– Iš dalies, man tai patinka, nes jie yra protingi ir supranta žaidimą, kai ką atlikti tampa paprasčiau. Į krepšinį pats žiūriu kaip žaidėjas,  kartais būna kažkas, ko kiti krepšininkai nemato ir tokia patirtis padeda. Reikia ir šviežios jėgos, sprogstamos jėgos, atletiškumo. Svarbiausia, kad visi būtų laimingi.

– Ar bus įmanoma įnešti pokyčių prieš artimiausius mačus?

– Pats savęs to klausiu, ką pakeisti ir ką palikti. Treniruotėse iškart galima kažkiek įžvelgti, kas ir kaip yra. Vakar ir šiandien turėjome treniruotes, o rytoj jau laukia rungtynės. Lengva nebus, bet bandysime įnešti mano norimus pokyčius į puolimą. Nieko drastiško tikėtis nereikėtų.

– Žaisite prieš „Crvena Zvezda“, kuri yra itin kieta ir gynybinė komanda, ko galima tikėtis iš tų rungtynių?

REKLAMA

– Žinau šią komandą iš patirties Adrijos lygoje, jie žaidžia labai fiziškai ir turi daug gerai sudėtų žaidėjų. Jie nėra tokie talentingi puolime, tačiau atidirba gynyboje, padedami gerbėjų spaudžia tiek varžovus, tiek teisėjus ir laukia momento, kai galės tave perlaužti. Man patinka žaisti Belgrade, tai visada daug pasako apie komandą.

– „Žalgirio“ vairą perėmėte pačioje sezono pradžioje, kaip tai padės ar trukdys pasiekti komandos tikslus?

– Nesitikėjau, kad viskas įvyks taip greitai. Nelaukiau pasiūlymo taip anksti, nes nežinojau, kas vyksta komandos viduje, sezonas ką tik prasidėjo ir nebuvau tam pasiruošęs. „Žalgirį“ žinojau jau seniai. Treneris yra kviečiamas išspręsti problemas, o ne jas kurti. Visada sau keliu aukščiausius tikslus, „Žalgirio“ taip pat visada prašoma žaisti atkrintamosiose, nors jokiai komandai tai nėra lengvai pasiekiama. Yra daug iššūkių, sunkus tvarkaraštis, koronavirusas, lengva nebus.

– Eurolygoje jums neteko darbuotis jau dešimtmetį, kaip turnyras pasikeitė per 10 metų?

– Turėjau pasiūlymų anksčiau, bet jais nepasinaudojau. Pastaraisiais metais nėra lengva gauti darbą Eurolygoje, nes tai yra uždara lyga. Sulaukus 54-erių nėra lengva perimti užsienio Eurolygos klubo vairą, o Liublianos ekipa nėra arti tokio lygio. Žinoma, viskas pasikeitė, kitoks formatas, pati lyga patobulėjo, tapo aukštesnio lygio organizacija. Yra daug pinigų, galingų klubų. Stengsiuosi prisitaikyti kiek įmanoma greičiau.

REKLAMA

– Kokį vaidmenį komandoje matote jauniems žaidėjams, kaip Marekas Blaževičius?

– Yra per anksti, kad galėčiau atsakyti į šį klausimą. Mareką Blaževičių, mačiau mažai, kalbėjome apie jį su štabo žmonėmis. Jaunam žaidėjui niekada nėra lengva, ypač tokiame lygyje, o savo pajėgumą ir galimybę žaisti jis pirma turi įrodyti treniruotėse. Turi būti talentingas, kad palaikytum tokį lygį ir komanda nenukentėtų tau esant aikštėje. Iš savo patirties žinau, kad dažniausiai komandoje būna viena vieta jaunam, talentingam žaidėjui, nes su keliais jau būtų sudėtinga, kad nenukentėtų komandos rezultatai.

– Emmanuelis Mudiay buvo pakviestas kaip pagrindinis komandos gynėjas, Martinas Schilleris teigė, kad jam dar reikia laiko. Kaip jūs matote jį savo schemose?

– Jau minėjau, kad nenoriu iš anksto teisti žaidėjų. Matau, kad jis turi kur patobulėti. Tai yra žaidėjas, iš kurio tikimasi daugiau ir tikiu, kad jis pats tai supranta. Kaip ir sakė Martinas, jam prireiks laiko, kad duotų mums tai, ko mes norime, nors laiko ir nėra daug.

– „Žalgirio“ arenoje jau matėme švenčiančius slovėnus, Lukos magiją. Ar galima tikėtis Jure magijos?

– Žaidėjai žaidžia ir be jų tai nebūtų įmanoma. Tikiu, kad ši spaudos konferencija yra maloniausia, kokią kada nors turėsiu čia. Natūralu, kad stengsimės, bet klaidų bus, o Luka yra tikra magija.

Bružo ir Pulkovskio podkastas: „Žalgirio“ pasikeitimai ir galimi naujokai. Spausk ir žiūrėk >>


46 komentarai
Naujausi komentarai (46)
Geriausiai ivertinti (46)
PRO komentarai (16)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
LKL