J.Manigat baudos metimas pražudė „Rytą“ (92)

Balandžio 7 d., 18:00
„Pieno žvaigždės“ triumfavo (BNS nuotr.)

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) Vilniaus „Rytas“ (21/6) sulaukė per sunkaus iššūkio, namie 87:88 (24:21, 28:20, 18:26, 17:21) nusileidęs Pasvalio „Pieno žvaigždėms“ (11/16).

Vilniečiai rungtynes pradėjo spurtu 14:0, o pirmuosius taškus „Pieno žvaigždėms“ tik prabėgus 4 minutėms pelnė Edgaras Želionis. Pasvališkių bandymai artėti nebuvo lengvi (6:16), bet kėliniui įpusėjus prisivyti varžovus pavyko – 11:18. Karolis Giedraitis realizavo dvi atakas paeiliui, Jahennsas Manigat skirtumą mažino dar labiau, o po pirmojo ketvirčio svečiai atsiliko tik 21:24.

Pasvalio ekipa ėmė kvėpuoti vilniečiams į nugaras (26:27), o Arvydas Šikšnius tritaškiu rezultatą persvėrė – 29:27. Kova tęsėsi apylygiai, tiesa, tritaškių dėka vilniečiai buvo atitrūkę (42:35), o skirtumą į kėlinio pabaigą tik didino – 50:41.

Trečiajame kėlinyje „Pieno žvaigždės“ ėmėsi mažinti skirtumą, o K.Giedraičiui pavyko tolimu metimu sumažinti skirtumą iki minimalaus (64:65). Ivanas Buva į tai atsakė baudos metimu, Arnas Butkevičius ir Andrew Goudelockas pridėjo po du, o A.Šikšnius paskutinėje atakoje dar atsakė tolimu metimu – 67:70.

Ketvirtajame kėlinyje tęsėsi kieta kova, o Martyno Echodo baudų metimai likus žaisti 2 minutes jau tik sumažino „Ryto“ deficitą (84:85). A.Šikšniaus dvitaškį tolimu metimu nubraukė rezultatą išlyginęs A.Butkevičius (87:87). J.Manigat lemiamoje atakoje sugebėjo išprovokuoti A.Goudelocko pražangą likus žaisti tris sekundes, pataikė pirmąjį baudos metimą, prametė antrąjį, o kamuolį atkovojęs A.Butkevičius metimu per pusę aikštės stebuklo nesukūrė.

Taip nutrūko „Ryto“ keturiolikos pergalių serija.

Pasvalio ekipa į pergalę žengė pataikydama 46 procentus tolimų metimų (13/28) ir kovą dėl kamuolių laimėdama 38:26.

„Rytas“: Andrew Goudelockas 19, Mindaugas Girdžiūnas 15 (5/9 tritaškių, 8 rez. perd.), Martynas Echodas 14 (6 atk. kam.), Arnas Butkevičius 11 (10 atk. kam., 8 rez. perd., 5 per. kam., 25 naud. bal., Ivanas Buva 10).

„Pieno žvaigždės“: Karolis Giedraitis 19 (3/5 tritaškių), Paulius Petrilevičius 18 (7/8 dvitaškių), Edgaras Želionis 15 (6/8 dvitaškių), Arvydas Šikšnius 13 (5 rez. perd., 6 klaidos, 3/8 tritaškių), Yannickas Franke 11 (0/3 tritaškių).