J.Zdovcas: apie naujokų įsiliejimą, M.Kalniečio perteiktą savo filosofiją ir konfliktėlį su A.Woltmannu (20) VIDEO interviu

Lapkričio 19 d., 23:23
J.Zdovcas pasiekė antrąją pergalę (BNS nuotr.)
J.Zdovcas pasiekė antrąją pergalę (BNS nuotr.)
Rokas Liolaitis

Tragiškai sezoną Eurolygoje pradėjęs „Žalgiris“ pamažu įsibėgėja ir pasiekė antrąją pergalę paeiliui, namie patiesdamas Stambulo „Fenerbahče“.

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje Lietuvos čempionai pirmavo net 86:68, tačiau paskutinėmis minutėmis atsipalaidavę dar leido varžovams atgauti orumą (86:75).

Panašiu stiliumi Stambulo klubą „Žalgiris“ skriaudžia antrus metus paeiliui – praėjusį sezoną turkai taip pat atvyko pakrikę ir tada buvo sumindyti net 99:62.

Po rungtynių „Žalgirio“ strategas Jure Zdovcas neslėpė šypsenos.

„Sveikinimai mano žaidėjams, rungtynės buvo sunkios. Visų pirma, niekada nėra lengva, žaidžiant namie du mačus paeiliui nėra lengva laimėti, ypač prieš anksčiau suklupusias komandas ir bandančias atsitiesti. Mėgavausi šiomis rungtynėmis, galimybe treniruotis šiuos vyrukus. Visus mano pasirinkimus jie pasitinka kovingai. Varžovai gal surinko keliais taškais per daug, bet tai atėjo dėl atsipalaidavimo pabaigoje. Kai laimi komanda, sveikinimai eina žaidėjams“, – teigė strategas.

REKLAMA

– Kiek patenkintas esate komandos intensyvumu gynyboje?

– Dar Madride buvo matyti užuomazgų, bet dviejuose pastaruosiuose mačuose buvo ypač matomas pokytis. Galų gale, smagu matyti kai kurias įspūdingas atakas gynyboje. Puolime surinkome 86 taškus, tačiau tikiu, kad viskas atėjo iš gynybos, kai kurie žaidėjai ten pagauna ritmą. Stengsimės, kad išliktume šiame kelyje.

– Kaip vertinate Tai‘aus Websterio pasirodymą?

– Jis su Zoranu atvyko sunkiu momentu, daug rungtynių, mažai treniruočių. Kaip ir sakiau anksčiau, kiekvienas atėjęs vyrukas kažką prideda. Džiaugiuosi, kad jie supranta savo dalį komandoje, dirba gynyboje ir randa save puolime.

– Kartais tenka vėsinti Tai‘aus Websterio energiją, kad rungtynės netaptų chaotiškomis?

– Taip, kartais to prireikia. Žaidžiame prieš stiprias komandas ir gali būti greitai nubaustas, pamesti ritmą. Jis turi tą vaikišką energiją, bet yra puikus vyrukas. Kartais jį spaudžiu, bet tik dėl jo paties tobulėjimo. Jis yra jaunas vyrukas ir turi tobulėti, geriau skaityti žaidimą.

REKLAMA

– Rungtynių pabaigoje šaukėte ant Tautvydo Sabonio, kas ten nutiko?

– Šaukiau ne ant jo, o ant Arne Woltmanno, nes buvo nesusipratimas. Jis norėjo paskutinėje atakoje ieškoti taškų ir susikurti geresnį pranašumą, bet man tai nepatinka. Reikia gerbti varžovus. Po rungtynių atsiprašiau.

REKLAMA

– Kiek svarbus yra Zoranas Dragičius ir ką naujo jis atnešė komandai?

– Situacija tokia pati kaip ir Tai‘aus, Madride jis turėjo per daug energijos, per anksti ieškojo metimų, forsavo tai. Puikiai pažįstu Zoraną, jis jau nebėra jaunas, bet tikiu, kad niekada nėra per vėlu prisitaikyti, perprasti mano filosofiją. Esame kartu dirbę rinktinėje. Manau, kad šį kartą jis buvo kantresnis, nespaudė į greitas atakas vienas prieš penkis, gerai atmetinėjo kamuolius. Abu naujokus pakvietėme dėl įkirtimų ir energijos, bet reikia išlaikyti ploną liniją ir tai kontroliuoti, kad nebūtų per daug. Žaidėjai tai priėmė ir rungtynėse komunikavo puikiai bei pamažu supranta, ko noriu. Esu tuo patenkintas, bet po dviejų dienų vėl turėsime rungtynes ir atsipalaiduoti negalime.

– Mantas Kalnietis surinko pirmąjį karjeros dvigubą dublį Eurolygoje, pats juokavo, kad 35-erių tai atlikti yra gana vėlu, kiek svarbus jis buvo komandai?

– Jis buvo neįtikėtinas. Mantas buvo tarp tų žaidėjų... Na, turime tik dvi pergales, bet jis yra vienas žaidėjų, kurie labiausiai perteikia mano filosofiją ir emocijas. Iškritus Jankūnui jis yra tik dar svarbesnis.

REKLAMA

– Kurie epizodas šiose rungtynėse buvo svarbiausias?

– Sunku tai išskirti. Žinote, kad labiausiai vertinu gynybą, kamuolio išmušimus. Negaliu išskirti vieno epizodo, reiktų dar kartą peržiūrėti rungtynes. Turėjome daug sunkių momentų. Gynyboje suklydęs praleidi tritaškį ir buvo svarbu atsakyti tolimais metimais, kad nulaužtume varžovų ritmą. Galų gale, tai yra komandinis sportas, visi laimėjome kaip komanda, pralaimime taip pat.

„Bružas ir Pulkovskis“: NBA naujokų biržos įdomiausi žaidėjai, geriausi laisvieji agentai, lietuvių likimas ir klubų ėjimų galimybės


20 komentarai
Naujausi komentarai (20)
Geriausiai ivertinti (20)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti