:
10
Atsinaujins po sek
Kauno „Žalgiris“

K.Leonardo sprogimas puolime išplėšė septintąsias rungtynes prieš „Mavericks“ (45) FOTOGALERIJA

Birželio 5 d., 07:33
K.Leonardas šį kartą pranoko L.Dončičių (Scanpix nuotr.)

Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) sezoną išgelbėjo Los Andželo „Clippers“ ekipa, bent mačui pratęsusi žygį atkrintamosiose.

Kalifornijos ekipa išvykoje 104:97 (26:28, 22:17, 25:32, 31:20) nugalėjo Dalaso „Mavericks“ ir Vakarų ketvirtfinalio serijos iki keturių pergalių rezultatas tapo lygus 3:3.

Likus žaisti penkias minutes Luka Dončičius dar buvo sumažinęs deficitą iki dviejų taškų (88:90), tačiau Kawhi Leonardo ir Reggie Jacksono pavertė skirtumą dviženkliu (100:90) ir nugalėtojas klausimų daugiau nekėlė.

Galingą mačą sužaidė K.Leonardas – 42 minutės, 45 taškai (13/16 dvitaškių, 5/9 tritaškių, 4/4 baudų metimų), 6 atkovoti ir 2 perimti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai, 4 klaidos, pražanga.

Toks jo pasirodymas komandai buvo praktiškai privalomas, nes daug ginklų puolime „Clippers“ neturėjo. Atsarginiai komandos krepšininkai sukrapštė vos 4 taškus, o ir starto penkete žaidę Nicolas Batumas bei Marcusas Morrisas pridėjo tik 10, dar ir klaikiu pataikymu (3/16 metimų „iš žaidimo“).

L.Dončičius Dalaso ekipai per 41 minutę pelnė 29 taškus (9/15 dvitaškių, 2/9 tritaškių, 5/5 baudų metimų), atkovojo 8 ir perėmė 4 kamuolius, atliko 11 rezultatyvių perdavimų bei po 3 kartus suklydo ir prasižengė.

„Mavericks“ starto penkete nusprendė išbandyti praėjusiame mače problemų varžovams pridariusį Bobaną Marjanovičių. Serbas nenuvylė ir liko per atkovotą kamuolį nuo dvigubo dublio. Klubo milžinų tandeme jis net pranoko Kristapą Porzingį, kuris šioje serijoje išlieka nykus ir per 32 minutes renka vos 12,7 taško.

Ši serija tapo istorine – visas šešerias iki šiol vykusias rungtynes laimėjo svečių komandos. To NBA dar nebuvo nutikę.

Serijos nugalėtojas po dviejų dienų paaiškės Los Andžele. Kitą etapą pasieksiančios komandos Vakarų konferencijos pusfinalyje jau laukia reguliariojo sezono nugalėtojai Jutos „Jazz“.

„Clippers“: Kawhi Leonardas 45 (6 atk. kam., 5/9 tritaškių), Reggie Jacksonas 25 (9 atk. kam., 4 rez. perd., 3/7 tritaškių), Paulas George‘as 20 (13 atk. kam., 6 rez. perd., 3 blokai), Nicolas Batumas 6 (5 atk. kam., 0/4 tritaškių), Marcusas Morrisas 4 (1/10 metimų).

„Mavericks“: Luka Dončičius 29 (8 atk. kam., 11 rez. perd., 4 per. kam.), Timas Hardaway‘us 23 (4/11 tritaškių), Bobanas Marjanovičius 12 (9 atk. kam.), Dorianas Finney-Smithas 11 (7 atk. kam., 4 rez. perd.), Kristapas Porzingis (5 atk. kam.) ir Jalenas Brunsonas po 7.

Bružo ir Pulkovskio podkastas: kuo skiriasi M.Schillerio ir Šaro treniruotės?. Spausk ir žiūrėk >>