K.Maksvytis: apie A.Juškevičiaus ir D.Motiejūno sugrįžimus, tikslus bei auksinės kartos patirtį VIDEO interviu

Rugsėjo 20 d., 12:25
K.Maksvytis pristatė rinktinės gaires
K.Maksvytis pristatė rinktinės gaires
Rokas Liolaitis

Lietuvos rinktinės trenerio pareigas perėmęs Kazys Maksvytis pirmą kartą prisistatė žurnalistams naujajame poste.

Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) surengtoje spaudos konferencijoje specialistas atskleidė artimiausius planus.

„Laukia namų darbai. Pirmas iš jų – surinkti trenerių štabą, tada – sudaryti žaidėjų sąrašą, o vėliau – pasiruošimas planas. Dabar vyksta juodraštiniai variantai, o vėliau patikslinsime. Dėl sąrašo skelbimo turime apie mėnesį, iki spalio 20-osios. Tiek ilgai netempsime, sau juodraštį jau turiu pasidaręs. Aišku, laukia sąrašas „langams“, kitas – vėlesnėms kovoms. Sudėtinga, nes rinktinę čiupinėsiu tik 3–4 dienas ir po to jau reikės žaisti. Pirmasis turas bus labai svarbus ir reikės surinkti visus geriausius“, – teigė strategas.

REKLAMA

Permės „Parma“ klubo vyriausiasis treneris teigė numatęs ir savo formuojamo štabo gaires, kurias atskleisti turėtų netrukus.

„Dėl trenerių štabo darysime atskirą pranešimą, gal tai įvardinsime po savaitės. Iš kai kurių trenerių jau turiu sutikimą, iš kitų dar laukiu, ten gali tekti ir klubų sutikimų gauti. Prašome dar palaukti, po savaitės viskas turėtų būti aišku“, – tikino K.Maksvytis.

Darbėniškis rinktinės vairą galėjo perimti ir anksčiau, prieš Darių Maskoliūną, tačiau tuomet nepavyko pasiekti susitarimo su juo klubu. Vėliau iš šių klaidų buvo pasimokyta.

„Jau turėjome šią istoriją prieš tai. Kažkiek buvome apsišlifavę, jie matė, kaip skausmingai man praėjo tas pirmas etapas. Mes patys taip pat apsidraudėme, pridėjome šį punktą į sutartį, federacijos atstovai taip pat buvo aktyvūs ir viskas gerai susidėjo“, – teigė strategas.

K.Maksvytis taip pat palygino jaučiamą atsakomybę su potyriais, kuriuos išgyveno vesdamas jau legendinę 1992-aisiais gimusių vaikinų kartą.

„Be abejonės, reikia priprasti prie vyrų rinktinės trenerio vardo. Atsakomybę kažkiek esu pajautęs jaunimo čempionatuose, visada buvau po padidinamuoju stiklu, čempionatai vyko Lietuvoje ir Latvijoje, visada iš mūsų reikalavo tapti čempionais, o be to jau būtų nusivylimas. Žinau, kad visi treneriai pradeda panašiai, po pralaimėjimų būna ir nemalonių akimirkų, bet aš norėjau to. Norėjosi pratęsti tą istoriją su mano jaunimo rinktine, kuria dabar pasiekė savo piką. Po to gal jau būtų kitoks jausmas“, – tikino specialistas.

REKLAMA

Strategas patikino, kad palaiko šiltus ryšius su savo treniruotos kartos atstovais, su kuriais susitikęs buvo ir vasarą, prieš gaunant naujas pareigas, tačiau išskirtinių lengvatų jiems nežadėjo.

„Dabar bus kita rinktinė. Buvo auksinė rinktinė, nežinau, ar jie turės pranašumą prieš kitus rinktinės žaidėjus. Nereikės žiūrėti, ar tai yra tos kartos žaidėjas, ar ne, bet aš juos žinau, kaip jie elgiasi stresinėse situacijose. Buvau labai nustebintas susitikimo Darbėnuose, per trumpą laiką susirinko 10 iš 13 tos kartos žaidėjų, aktyvumas nustebino. Labiau kalbėjome kitomis temomis, nes buvome ilgai nesimatę“, – teigė specialistas.

K.Maksvytis apžvelgė ir kelias pavardes, kurios vėl gali sugrįžti į rinktinės sąrašus, nors pastaraisiais metais Lietuvai atstovavo retai.

„Bandysiu sugrąžinti Adą, ypatingai reikalingas jis bus „languose“, kai nebus pagrindinių žaidėjų, o mums reikės gerų rezultatų per trumpą laiką, todėl reikės pažįstamų žaidėjų, kurie žino sistemą ir yra su manimi buvę. Bandysiu šnekėti su Adu. Donatas Motiejūnas mane pasveikino, su juo teko bendrauti, manau, kad jis taip pat turėtų būti rinktinėje“, – tikino treneris.

Jis nubrėžė ir tikslus savo treniruojamai rinktinei, kurie neprasilenkė su aukštais naujojo LKF prezidento Vydo Gedvilo lūkesčiais.

REKLAMA

„Tikiuosi, jei apie tai negalvočiau, tai neičiau. Mums, treneriams, palankiau pradėti nuo kuklesnių tikslų, nes po to gali nudegti. Tačiau žinau, kur einu, su Lietuvos rinktine tikslas niekada nebus pasiekti kelias pergales ar išeiti į kitą etapą. Taikomės į medalius“, – teigė strategas.

Taip pat buvo aptarta pastaraisiais metais itin opi problema – Jono Valančiūno ir Domanto Sabonio suderinamumas viename penkete.

„Daug buvo diskusijų apie tai. Visų pirma, turime turėti visus geriausius žaidėjų rinktinėje. Mūsų situacija yra tokia, kad daugelis geriausių žaidžia toje pačioje pozicijoje, bet toks minučių dalijimas yra malonus galvos skausmas. Turėsime planą A su abiem aukštaūgiais ir planą B su žema sudėtimi. Bet tikrai nebus taip, kad nekviesime tam tikrų žaidėjų“, – tikino K.Maksvytis.

Jis neslėpė sulaukęs sveikinimų tiek iš buvusių savo auklėtinių, tiek iš rinktinės atstovų.

„Kai kurie jau pasveikino, apsikeitėme keliomis frazėmis. Be abejo, dar reikės prisėsti prie sąrašo, mėgstu palaikyti gerus santykius su krepšininkais, reikės su kiekvienu pasišnekėti. Su postu pasveikino Darius Maskoliūnas, bet susikeitėme tik formaliomis žinutėmis. Vėliau pats susisieksiu su juo ir pasikeisime informacija apie užkulisius bei galimą žaidėjų išnaudojimą“, – tikino specialistas.

REKLAMA

K.Maksvytis įžvelgė ir darbų rinktinėje bei klube derinimo privalumų, nors ir pripažino, kad lengva nebus.

„Iš vienos pusės, reikia derinti du darbus, klube ir rinktinėje. Kita vertus, jei treneris lieka tik rinktinėje, jis praranda savo formą, praktiką, greitį, kurio reikia priimant sprendimus, atliekant keitimus... Priimsime sprendimus, bet, manau, tai bus galima suderinti“, – trūkumus ir privalumus svėrė strategas.

Jis taip pat atskleidė, kad rinktinės štabe bus ir anksčiau joje jau dirbusių bei su FIBA „langų“ sistema susidūrusių žmonių.

„Turėtų būti tokių žmonių. Naujas formatas. Man toks formatas neatrodo labai sąžiningas. Treneris surenka žaidėjus, padaro kelias treniruotes ir jie turi žaisti pergalingai. Darbas yra nedėkingas, bet jį atliksime. Manau, kad bus štabe vienas ar du žmonės, kurie galės pasidalinti savo patarimais“, – teigė strategas.

Jam teko apžvelgti ir Permės universitete įvykusį teroro aktą, kai per šaudynes neišvengtų aukų.

„Naujausiais duomenimis ten žuvo aštuoni žmonės, daug sužeistų... Teko būti kavinėje su vienu iš klubo darbuotojų, jo sūnus dirba tame universitete dėstytoju, teko susiskambinti, kad visi sveiki. Šiokia tokia panika yra, nutrauktos pamokos, nutrauktos studijos, nes įvykis – neeilinis. Jaučiamės saugiai, čia labai retas atvejis. Permė yra šioks toks užkampis Rusijos mastu, nors miestas milijoninis, bet čia tokių įvykių nebūna. Stebėsime situaciją“, – tikino K.Maksvytis.

Pirmuosius naujojo stratego darbo vaisius gerbėjai galės išvysti jau lapkritį, kai rinktinė startuos 2023-ųjų Pasaulio taurės atrankoje. Lietuvių varžovais grupėje tapo Čekija, Bulgarija bei Bosnija ir Hercegovina.

Bružo ir Pulkovskio podkastas: „Žalgirio“ pasikeitimai ir galimi naujokai. Spausk ir žiūrėk >>


komentarai
Naujausi komentarai
Geriausiai ivertinti
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
LKL