K.Maksvytis: apie netenkinantį progresą ir likusius sudėties klaustukus (9) VIDEO interviu

Rugpjūčio 7 d., 22:10
Maksvytis (BNS nuotr.)
Maksvytis (BNS nuotr.)
Tautvydas Kubilius

Antrosiose kontrolinėse rungtynėse Alytuje Lietuvos rinktinė 90:88 palaužė Estijos krepšininkus.

Po pergalės vyriausiasis komandos treneris Kazys Maksvytis teigė, kad nors ir buvo teigiamų dalykų, bet progreso šiame mače šiek tiek pritrūko.

„Iškovojome pergalę, bet norėjosi didesnio progreso po pirmų rungtynių. Buvo gerų atkarpų, bet jų neišlaikėme. Didžiausi priekaištai keliauja gynybai. Žinome, kad estai gerai meta tritaškius ir jų įmetė 14. Gynėmės per pasyviai prieš jų metikus, buvo momentai, kai galėjome subauduoti, bet to nepadarėme. Taip pat jie nusiėmė 16 kamuolių puolime – per daug. Pavyko paspausti varžovus, perimti kamuolių, pergalę iškovojome, bet norėtųsi didesnio progreso“, – kalbėjo treneris.

– Kodėl buvo tiek problemų kovojant dėl atšokusių kamuolių?

REKLAMA

– Jie metė daug tolimų metimų ir čia turėjome problemų. Daug kamuolių atšokdavo toli nuo krepšio. Keitėmės ginamaisiais ir jie tuos pranašumus išnaudojo. Turėsime į tai reaguoti.

– Kokios M.Echodo perspektyvos šioje rinktinėje?

– Pirmas jo išėjimas buvo prastesnis, vėliau – jau tvarkėsi geriau. Konkurencija be abejo yra. Gytis Masiulis turi problemų su čiurna, bet vis tiek žaidė. Matome, jog Echodas šiuo metu yra vienas iš geriausių savo pozicijoje.

– Ar G.Masiulio keitimas buvo dėl traumos?

– Ne, jis gavo pora greitų pražangų ir nenorėjome rizikuoti. Jis žaidė prieš sau neparankų Venę. Tikėjomės, kad čia turėsime pranašumą, bet turėjome reaguoti.

– Kiek treniruočių procesą keičia J.Valančiūnas ir D.Sabonis?

– Jautėme treniruotėje, jog buvo daugiau agresyvumo, kontakto ir kietumo. Jo šiek tiek trūko šiose rungtynėse ir klausėme žaidėjų kodėl? Nauji žmonės pakeitė mūsų treniruotės. Kelias rungtynes žaidėme be jų, dabar turėsime išmokti žaisti su jais.

– Ar galime jų tikėtis kitose rungtynėse?

– Taip, galime tikėtis visų trijų, kurie dar nežaidė. Nesiruošiame jų daug taupyti. Rungtynių mažėja ir jiems reikia įeiti į formą. Tai turbūt buvo paskutinės rungtynės, kai koncentravomės į tai, kas pateks į galutinę komandą.

REKLAMA

– Kas išrinko J.Valančiūną rinktinės kapitonu?

– Balsavimo nebuvo, o kapitonu jį išrinko treneriai. Pagal savo įtaką rūbinėje jis yra svarbiausias. Grigonį palikome vicekapitonu, kadangi jis taip pat svarbus komandos viduje.

– Ar jau aiškėja galutinis dvyliktukas?

– Negaliu kol kas nieko įvardinti. Vis dar yra nemažai klaustukų, o po pirmų rungtynių nelabai ką keitėme. Progresas kol kas netenkina. Konkurencija toliau vyksta treniruotėse.

– Kada įvyks pokyčiai žaidėjų minutėse?

– Po šių rungtynių jau fokusuosimės į pagrindinius žaidėjus, nes reikia susitelkti į du penketus ir pagrindinius žaidėjus.

– Kokį įspūdį paliko K.Kullamae?

– Darėme per daug klaidų gynyboje prieš jį, gynėmės per pasyviai. Pirmose rungtynėse jis ir rezultatyvius perdavimus puikiai dalino. Tai yra „combinis“ žaidėjas, prieš kurį reikia agresyvesnės gynybos. Tai labai talentingas žaidėjas puolime.

REKLAMA

16 taškų šiame mače pelnęs Ignas Brazdeikis negailėjo pagyrų varžovams.

„Varžovai sužaidė geras rungtynes ir pataikė tolimus metimus. Leidome jiems mesti per daug laisvų tritaškių. Turėjome geriau gintis perimetre, bet mes per daug darėme klaidų gynyboje ir turime iš to pasimokyti“, – kalbėjo I.Brazdeikis.

– Kas būtent strigo gynyboje su tolimais metimais?

– Vėlavome prie jų prišokti ir galėjome daugiau leisti jiems eiti į baudos aikštelę. Kentėjome dėl šių klaidų ir kitam kartui turime būti geriau pasiruošę.

– Komanda suklydo tik 6 kartus, tačiau gerai dalijosi kamuoliu. Kaip tai pavyko padaryti?

– Gerai dalijomės kamuoliu ir tai tikrai džiugina, bet to negana. Turime pagerinti savo progų realizaciją.

– Prie komandos prisijungė D.Sabonis ir J.Valančiūnas. Kaip tai keičia treniruočių procesą?

– Tai aukšto lygio žaidėjai ir jie kilsteli komandą į aukštą lygį. Džiaugiuosi galėdamas būti su jais vienoje komandoje.

– Po jūsų dėjimo per nugarą turėjote pokalbį su R.Jokubaičiu. Ką aptarėte?

– Smagu turėti tokį žaidėją kaip jis, kuris yra jaunas ir toks talentingas. Po truputį jaučiame vienas kitą ir tikiuosi, kad tas ryšys stiprės.


Gairės: lietuva, maksvytis, estija
9 komentarai
Naujausi komentarai (9)
Geriausiai ivertinti (9)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Kauno Žalgiris