K.Maksvytis: iškovojome pergalę, bet kokybe nesidžiaugiu (1) VIDEO interviu

Balandžio 28 d., 20:43
K.Maksvytis neslėpė, kad dar laukia daug darbo (LKL nuotr.)
K.Maksvytis neslėpė, kad dar laukia daug darbo (LKL nuotr.)
Tautvydas Kubilius

Kauno „Žalgiris“ reguliarųjį Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) sezoną uždarė nelengva pergale prieš Utenos „Uniclub Casino – Juventus“.

Po rungtynių „Žalgirio“ treneris Kazys Maksvytis neslėpė, kad komandos žaidimas šiame mače itin nenudžiugino.

„Iškovojome pergalę, bet kokybe nesidžiaugiu. Vėl vangokai pradėjome, anksti išnaudojame pražangų limitą, leidžiame žaisti. Kažkiek pasibandėme naujovių, bandėme įvesti traumuotus žmones. Visiškai pralaimėjome kovą po krepšiu, daviau pastabų dideliems žmonėms, kad taip negalima, prieš juos tiesiog dominavo. Jei Gustys nebūtų išsibaudavęs, dar būtų įdomu, kokių būtų reikalų. Gavome 42 taškus iš po krepšio, su savo dydžiu tiek gauti negalime. Antrojoje pusėje radome penketą, žmones, kurie ne tik užpuolė, bet ir gerai gynėsi, taip pavyko perlaužti rungtynių eigą“, – teigė strategas.

REKLAMA

– Ko prieš Roką Gustį trūko labiau – individualaus žaidėjų nusiteikimo ar komandinių veiksmų?

– Jei žmogus ima paskutines rungtynes po keturis kamuolius puolime, į tai reikia atkreipti dėmesį, ne tik treneriams, bet ir žaidėjams. Buvo bandoma tai pasakyti. Buvo jo problema po krepšiu. Kitas dalykas – gynyba prieš greitas atakas, kur reikia didelio susikaupimo, nepalikti Millerio vienas prieš vieną. Trūksta dar kai kurių dalykų.

– Trečiajame kėlinyje įvyko rungtynių lūžis, kas leido tame momente spurtuoti?

– Kaip minėjau, tiek gynyba, tiek puolimas. Apsigynėme, pasiėmėme kamuolius pagaliau, nubėgome į greitą puolimą, radome savo metimus. Penketas su dviem „ketvirtais numeriais“, dviem metikais, neblogai sekėsi.

REKLAMA

– Iki ketvirtfinalio prieš Klaipėdos „Neptūną“ liko vos kelios dienos, ką iki tol norisi labiausiai patobulinti?

– Daug ką. Pradedant nuo supratimo, kad LKL rungtynėse turime kovoti 100 procentų, kad iškovotume pergales, reikia koncentracijos, baigiant išpildymu. Kol kas to nėra, tik kartais žaidžiame kaip komanda.

– Nebuvo Mareko Blaževičiaus ir Tai‘aus Websterio, su jais viskas yra gerai?

– Marekas Blaževičius nežaidė trenerio sprendimu, o Tai‘us Websteris gyja ir galbūt pirmoms, galbūt antroms ketvirtfinalio rungtynėms bus jau pasiruošęs.

Jo oponentas Nedas Pacevičius dėl pralaimėjimo itin neliūdėjo ir prašė nenurašyti jo komandos laukiančioje ketvirtfinalio serijoje prieš Panevėžio „Lietkabelį“.

„Skaudus pralaimėjimas. Daug vidinių abejonių buvo prieš rungtynes, kaip mums seksis, su kokiu nusiteikimu ir kokia energija išeisime. Tuo likau labai patenkintas. Gal banaliai skamba, bet kovą davėme gerą, tai matosi ir atkovotuose kamuoliuose, daug taškų gavome patys traukdami kamuolius iš užribio“, – teigė strategas.

REKLAMA

– Rokas Gustys dominavo baudos aikštelėje, kas suteikė jam galimybes tai daryti?

– Rokas jau keletą pastarųjų rungtynių gerina formą, matome, kad rungtyniauja visiškai kitaip, geriau išpildo tai, ko prašome, atkreipia dėmesį į detales. Smagu dėl jo, bet nenoriu kalbėti atskirai apie žaidėjus. Man visi yra svarbus ir turi įdėti didesnį ar mažesnį indėlį.

– Ar viena akimi sekėte rungtynes Pasvalyje?

– Ne. Pasakysiu paprastai – atrodo, kad šiandien prieš „Žalgirį“ pralaimėję paleidome ketvirtąją vietą, bet mes ją paleidome žymiai anksčiau. Tikrai neturėjome nueiti iki tokių dalykų, kad pasiliktume „Žalgirį“ lemiamoms rungtynėms.

– Ką patobulinti reikia prieš seriją su Panevėžio „Lietkabeliu“?

– Kažkam gal atrodo, kad viskas, jau yra sezono pabaiga. Iš kitos pusės, sezonas dabar tik prasideda. Komanda tikrai yra subrendusi tokio lygio kovoms. Žaidėjai yra matę tokių rungtynių, neabejoju, kad būsime pasiruošę ir nenoriu galvoti apie tai, kad kažkas mus nurašo ir galbūt mums tą serijos baigtį kažkaip nulemia.

J.Vainauskas: kodėl paliko „Lietkabelį“, kaip rado Čanaką, kodėl dirbo su „BeoBasket“ ir kaip su „Žalgiriu“ varžėsi dėl Jankūno parašo


1 komentarai
Naujausi komentarai (1)
Geriausiai ivertinti (1)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti