"Kėdainiai Triobet" įtaria, kad LKL mačui vadovavo išgėrę arbitrai ir komisaras (1)

Gruodžio 5 d., 14:23
alus
alus
Šaltinis: Lrytas

Eilinės Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionato rungtynės gali virsti neeiliniu skandalu. Kėdainių „Kėdainiai-Triobet“ klubas, praėjusį penktadienį patyręs apmaudų pralaimėjimą Klaipėdoje, įteikė protestą LKL vadovybei dėl tariamai netenkinančio arbitrų darbo. Maža to, Kėdainių klubo direktorius Marijus Stankevičius užsiminė, jog jam kilo rimtų abejonių, ar rungtynėms su „Neptūnu“ teisėjavę arbitrai ir sekretoriatui vadovavęs komisaras Juozas Storpirštis buvo blaivūs.

Klaipėdos krepšininkai likus 6 sek. atsikovojo kamuolį ir metėsi į paskutinę ataką. Pirmasis jų metimas nuo tritaškio linijos tikslo nepasiekė, bet tas pats S.Galdikas pirmasis prišoko prie nuo lanko atšokusio kamuolio ir nukreipė jį į krepšį, taip nulemdamas pergalę šeimininkų ekipai.

M.Stankevičius užsiminė, kad jam rimtų abejonių kėlė rungtynių komisaro J.Storpirščio bei teisėjų Sauliaus Paškevičiaus, Andriaus Malecko ir Virgilijaus Urbšio būsena.

REKLAMA

„Po ilgosios pertraukos rungtynių dalyviai numatytu laiku negalėjo pradėti mačo, nes dingo teisėjai ir komisaras. Visiems teko ilgokai laukti, kol jie pasirodys. Kai tai įvyko, man kai kurių iš jų būsena pasirodė keista. Galbūt tai ir atsiliepė jų tolimesnio darbo kokybei“, - aiškino M.Stankevičius.

Jis teigė girdėjęs, kad J.Storpirštis su teisėjais užtruko vienoje „Švyturio“ arenos patalpų, kur esą galėjo prisėsti prie vaišių stalo.

„Aš suprantu, kai teisėjai su šeimininkais ar dar su kuo nors prisėda po rungtynių - tai asmeninis jų reikalas. Bet jokiu būdu ne prieš arba, juolab, per patį mačą“, - piktinosi M.Stankevičius.

Paklaustas, ar nuo komisaro arba arbitrų sklido alkoholio tvaikas, M.Stankevičius atsakė, jog buvo ir kitų abejones keliančių požymių.

„Man jų būsena kėlė rimtų įtarimų. Negaliu tvirtinti, kad jie buvo girti, nes LKL pareikalaus įrodymų, o aš jų neturiu. Tačiau kreipsiuosi į LKL vadovybę, kad nuo šiol rungtynių teisėjus, komisarus ir sekretoriato darbuotojus tikrintų alkoholio matuokliu. Tokia jų darbo etika yra visiškai nepriimtina“, - pabrėžė Kėdainių klubo vadovas.

Apie Kėdainių klubo pretenzijas išgirdęs LKL generalinis direktorius Linas Gilys neslėpė nuostabos. Jis tikino pats buvęs rungtynėse Klaipėdoje ir bendravęs su komisaru bei teisėjais.

REKLAMA

„Pirmą sykį apie tai girdžiu. Žinau, kad kėdainiečiai pateikė protestą, bet apie abejones blaivumu... Gal klubas lieja nuoskaudas dėl apmaudaus pralaimėjimo, o gal nori plačiai pasireklamuoti. Tokiais atvejais reikia dėti faktus ant stalo. Aš pats prieš rungtynes ir po jų kalbėjausi su komisaru ir su teisėjais. Jų būklė man nekėlė jokių įtarimų. Juolab, kad J.Storpirštis yra patyręs savo srities specialistas. Bet kuriuo atveju, arbitrų darbą turėtų įvertinti Lietuvos krepšinio teisėjų asociacija, o mes dar nagrinėsime kėdainiškių protestą dėl rungtynių epizodų“, - aiškino L.Gilys.

Zigmas Jurevičius, Lrytas.lt.

„Ilgoji pertrauka“: „Lietkabelio“ komplektacija, LKL žaidėjas „Žalgiriui“, V.Carterio sveikinimas Žiemeliui ir ar P.Milleris būtų padėjęs žalgiriečiams

1 komentarai
Naujausi komentarai (1)
Geriausiai ivertinti (1)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Eurolyga