"Krepšinio diena mano mokykloje" estafetę Garliavoje perėmė M.Kalnietis (2)

Vasario 29 d., 11:59
kalnietis mantas 11 ZAL
kalnietis mantas 11 ZAL
Šaltinis: Krepsinis.net

Per Kauno rajono mokyklas toliau keliauja krepšinio dienos. Vasario 28 d. projektas „Krepšinio diena mano mokykloje“ aplankė Garliavos Juozo Lukšos gimnaziją. Tritaškių metimo varžybose prieš gimnazistą stojo „Žalgirio“ žaidėjas Mantas Kalnietis, integruotas pamokas gimnazistams vedė Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) garbės prezidentas Vladas Garastas, Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas, „Žalgirio“ fizinio parengimo trenerio Sigitas Kavaliauskas.

Po pirmųjų pamokų gimnazija suūžė krepšinio ritmu: nuo koridorių televizoriuose transliuojamų krepšinio laidų, iki krepšinio atributika pasidabinusių moksleivių. Į sunkiai visus norinčius talpinančią mokyklos sporto salę ovacijomis ir plojimais palaikomi atvyko legendinis krepšinio treneris ir LKF garbės prezidentas Vladas Garastas, Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, projektą kuruojantys LKF ir savivaldybės administracijos atstovai.

REKLAMA

Pasveikinę vaikus, svečiai juos pakvietė į klases išklausyti integruotų pamokų. Istorijos pamoką vedė V. Garastas, moksleiviams papasakojęs apie krepšinio pradžią ir raidą Lietuvoje. Biologijos pamokoje gimnazistai išgirdo apie raumenų darbą žaidžiant krepšinį iš „Žalgirio“ fizinio parengimo trenerio Sigito Kavaliausko lūpų. Politologijos pamoką – apie Kauno rajono dabartį ir ateities perspektyvas – išsamiai papasakojo meras Valerijus Makūnas, atskleidęs nemažai vaikams nežinomų faktų, raginęs mylėti rajoną ir būti savo krašto patriotais. Pamokos pabaigoje gimnazistai aktyviai uždavinėjo klausimus tiek Garliavai, tiek visam rajonui aktualiomis temomis. „Mane labai pradžiugino jūsų aktyvumas, domėjimasis ir tiesiai į dešimtuką taikantys klausimai. Tai, kad auginame tokį suinteresuotą jaunimą, pilietiškus jaunus žmones, teikia daug vilčių visam kraštui“, – sakė moksleiviams V. Makūnas. Taikliausio klausimo autorių meras apdovanojo rajoną reprezentuojančia dovana.

Dailės pamokoje moksleiviai piešė darbus krepšinio tema, kurie buvo kabinama čia pat, į bendrą darbų parodėlę. Biologijos ir istorijos pamokų pabaigoje dalyviams teko atlikti testus, o iš dailininkų darbų išrinktas geriausias: nugalėtojams šventės uždarymo metu buvo įteiktas geidžiamas LKF prizas – bilietas į U-17 pasaulio jaunių krepšinio čempionato varžybas.

REKLAMA

Kol vieni mokėsi pamokose, kiti gimnazistai santykius aiškinosi krepšinio aikštelėje: čia vyko tradicinės J. Lukšos gimnazijos organizuojamos pirmų gimnazinių klasių vaikinų 3x3 varžybos pereinamai Kovo 11-osios taurei laimėti. Šį kartą stipriausiais tapo trejetukas iš 1c gimnazinės klasės – medalius nugalėtojams užkabino ir dovanėles įteikė Kauno rajono meras ir Vladas Garastas.

Bene daugiausia vaikų emocijų sukėlė tritaškių metimo dvikova tarp „Žalgirio“ komandos krepšininko Manto Kalniečio ir gimnazijos komandos kapitono Kerniaus Ribikausko. Po pratęsimo dviejų taškų pergalę išpešė salės karštai palaikomas Kernius, gavęs iš M. Kalniečio autografu papuoštą krepšinio kamuolį. Vėliau krepšininkas tris savanorius iš salės pamokė, kaip taisyklingai mesti kamuolį. „Koks yra geras metimas? Tas, kuris įkrinta!“, – reziumavo žalgirietis.

Projektas „Krepšinio diena mano mokykloje“ prasidės vasario 22 dieną Lapių pagrindinėje mokykloje ir iki mokslo metų pabaigos apkeliaus dar vienuolika ugdymo įstaigų. Vasarą Kauno rajono savivaldybė ir Lietuvos krepšinio federacija pradės vykdyti kitą projektą, sujungsiantį. tradicinę Lietuvos religiją su antrąja – krepšiniu. Margininkuose, Tabariškėse, Zapyškio senosiose kapinėse, Ežerėlyje ir Raudondvaryje ketinama kartu atnaujinti kryžius ir koplytstulpius ir pastatyti krepšinio stovus.

 

Bružo ir Pulkovskio podkastas: lapkričio mėnuo Eurolygoje. Spausk ir žiūrėk >>


2 komentarai
Naujausi komentarai (2)
Geriausiai ivertinti (2)
PRO komentarai (1)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Palaikyk savo komandą