„Lietkabelio“ sudėties dėlionė: vasarą panevėžiečių laukia daug permainų? (25) apklausa

Balandžio 22 d., 16:00
„Lietkabelio“ vasarą laukia daug permainų?
„Lietkabelio“ vasarą laukia daug permainų?
Edgaras Pulkovskis

Žygį Europos taurės turnyre aštuntfinalyje baigęs Panevėžio „Lietkabelis“ šiame sezone privertė kilstelėti antakius ne vieną krepšinio gerbėją.

Prieš sezoną panevėžiečiai sudėtį komplektavo taip, kad joje nebuvo skambių pavardžių ar įspūdinga statistika prieš tai buvusiose komandose pasižymėjusių žaidėjų, bet darnus mechanizmas parodė, kad galima pasiekti rezultatų ir neturint individualiai itin pajėgių žaidėjų.

Apskritai „Lietkabelis“ buvo vienintelis klubas stipriausiuose Europos tarptautiniuose turnyruose, kuris neturėjo nė vieno amerikiečio – legionieriai yra iš Serbijos, Graikijos ir Latvijos.

Mažų komandų pelenės istorijos tarptautiniuose turnyruose dažnai reiškia vieną – vasarą jos geriausi žaidėjai gaus pasiūlymus iš turtingesnių ekipų ir keliaus rungtyniauti ten. Ar tas pats laukia ir „Lietkabelio“? Krepsinis.net parengtame straipsnyje kviečiame iš arti pažiūrėti, kas gali keistis Panevėžio klube.

REKLAMA

Čanakas Čanakas

Vyr. treneris

Turbūt reikia pradėti nuo reikšmingiausios dėlionės dalies – vyriausiojo trenerio Nenado Čanako. Būtent jo vadovavimas komandai ir įdiegta sistema vadinama svarbiausiu „Lietkabelio“ sėkmės ingredientu. Pats serbas kuklinasi, kad tiesiog leidžia žaidėjams daryti tai, ką jie moka geriausiai, bet jis pats rinkosi sau tinkančius krepšininkus ir mokėjimas atskleisti jų geriausias savybes – gero stratego bruožas.

N.Čanakas Panevėžyje jaučiasi gerai, čia jis turi tvirtą klubo pasitikėjimą ir yra itin gerbiamas žmogus tiek mieste, tiek „Lietkabelio“ organizacijoje. Kai pernai Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) pusfinalyje „Lietkabelis“ 0:3 pralaimėjo Vilniaus „Rytui“, jau pradėjo sklisti kalbos apie jo išvykimą, nors tuo metu specialistas jau buvo susitaręs su „Lietkabeliu“ likti. Viena bloga serija sprendimo nepakeitė ir, kaip parodė toliau sekę įvykiai, pasielgta buvo teisingai.

REKLAMA

Prioritetas numeris vienas „Lietkabeliui“ išlieka N.Čanakas, bet kyla klausimas ar pats specialistas neturi ambicijų pasiekti kažką daugiau. Europos taurėje su riboto biudžeto ekipa toli nenužygiuosi, o LKL lubos – finalas. Galbūt po gero žygio tarptautiniame fronte serbas sulauks dėmesio iš turtingesnių ekipų? Pernai „Lietkabelis“ Europos taurėje pasirodė prastai (2 pergalės ir 8 pralaimėjimai), todėl šiemet situacija N.Čanako klausimu atrodo visiškai kitokia, kai šio turnyro klubų vadovai pripažino „Lietkabelį“ kaip vieną iš labiausiai nustebinusių ekipų, o pergalės prieš Belgrado „Partizan“ ar Badalonos „Joventut“ dar labiau kelia šio trenerio akcijas rinkoje.

Kito trenerio atveju prognozuotume, kad jis paliks „Lietkabelį“, bet N.Čanakas yra žmogus, kuriam labai svarbu jaustis saugiai ir patogiai, o Panevėžio ekipa tai užtikrina dėl pasitikėjimo treneriu, kad jis nebus atleistas po pralaimėjimo Kėdainių „Nevėžiui“ ar pasitraukimo Europos taurėje po pirmo etapo laimėjus vos 2 mačus iš 10. Šio trenerio išvykimą gali nulemti nebent galimybė dirbti su gerokai turtingesne ekipa ir gautas kontraktas bent jau 2–3 metams.

Jeigu N.Čanakas išvyktų, „Lietkabelis“ greičiausiai kreiptų dėmesį į Lietuvos specialistą. Pasirinkimų rinkoje tikrai šiuo metu yra – darbo neturi Rimas Kurtinaitis ir Kęstutis Kemzūra. Du strategai, kurie nori dirbti ir abiejų rinkos vertė gerokai kritusi. Labai realu, kad serbą pakeistų būtent vienas iš šių specialistų. Ieškant alternatyvų, įdomus variantas būtų tas pats Mantas Šernius, kuris tobulėja kiekvieną sezoną ir pernai gavo geriausio metų trenerio prizą. Šiame sezone Pasvalio klubas į atkrintamąsias nepateko, bet kiekvienas krepšinį suprantantis žmogus mato, jog tai nėra trenerio kaltė.

REKLAMA

R.Kurtinaitis turbūt būtų geriausias pasirinkimas ne tik dėl jo pasiekimų ir turimo įdirbio, bet ir iš marketinginės pusės. Charizmatiškas ir įdomus treneris tikrai pritrauktų ne vieną papildomą sirgalių areną, o jo pasisakymai spaudos konferencijose dažnai papuoštų portalų antraštes.

Ar N.Čanakas liks „Lietkabelyje“?
 • Taip, turėtų likti
  70% (5009 balsai)
 • Ne, išvyks kitur
  30% (2192 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

REKLAMA

Giedraitis Giedraitis

Gynėjai

Svarbus „Lietkabelio“ laimėjimas yra pernai pasirašyta ilgalaikė sutartis su Kristupu Žemaičiu. Dėl šio įžaidėjo parašo kovojo ne vienas LKL klubas, bet pats gynėjas pasuko į Panevėžį ir tikrai nesigaili tokio sprendimo. K.Žemaitis jau pirmajame sezone gerokai aukštesniame lygyje nei žaidė Alytaus „Dzūkija“ nepasimetė ir buvo solidus. „Lietkabelis“ vienoje iš dviejų svarbiausių pozicijų jau turi solidų žaidėją.

Nikola Radičevičius vasarą taps laisvuoju agentu ir apie jo pakeitimą „Lietkabelis“ tikrai turėtų galvoti. Serbas žaidžia kiek geriau nei daugelis tikėjosi po jo blankaus pasirodymo Lenkijos ekipoje, bet ne tiek gerai, kad vienareikšmiškai vertas kontrakto pratęsimo. N.Radičevičių kankina traumos ir šiame sezone jis sužaidė tik 60 proc. visų mačų, skaičiuojant LKL ir Europos taurę.

REKLAMA

Karolis Giedraitis turi sutartį kitam sezonui ir kaip rotacijos atakuojantis gynėjas jis turėtų likti sudėtyje. Tuo tarpu jo brolis Dovydas taip pat turi kontraktą, bet ne su panevėžiečiais, o su Madrido „Estudiantes“. Šis Ispanijos klubas antrajame divizione žygiuoja tvirtai ir turėtų sugrįžti į aukščiausiąją lygą, todėl greičiausiai pasikvies lietuvį atgal. D.Giedraitis per sezoną „Lietkabelyje“ dėjo didelį žingsnį į priekį. Rugpjūtį 22-ąjį gimtadienį švęsiantis gynėjas toliau progresuos ir turi labai aukštas lubas. Jeigu tik „Lietkabelis“ turėtų galimybę įsigyti D.Giedraitį, turėtų tai padaryti pasirašydamas ilgalaikę sutartį.

Kalaitzakis Kalaitzakis

Lengvieji krašto puolėjai

Tadas Vaičiūnas yra panevėžietis, kuris klube žaidžia jau trečiąjį sezoną. Šiame jis jau dabar yra sužaidęs daugiau LKL mačų nei praėjusiame, o ir jo minučių vidurkis išaugo nuo 6 iki 11-os. Itin kontrastingai atrodo T.Vaičiūno pataikymas iš toli – pernai pataikė 12 iš 26 (46,2 proc.), o dabar yra realizavęs vos 5 iš 27 (18,5 proc.). Šis ketvirtadienį 23-ąjį gimtadienį paminėjęs puolėjas atrodo patobulėjęs gynyboje ir aikštelėje atrodo vis užtikrinčiau, todėl logiška būtų panašiam vaidmeniui išlaikyti ir dar vienam sezonui.

REKLAMA

Kapitonas Vytenis Lipkevičius Panevėžyje jaučiasi itin patogiai, bet jo sutartis baigiasi po šio sezono. Tiek „Lietkabeliui“, tiek pačiam puolėjui turbūt logiškiausia būtų pratęsti bendradarbiavimą. Apskritai V.Lipkevičius yra turbūt vienas labiausiai neįvertintų žaidėjų, nors yra tas „klijuojantis žmogus“ ekipoje bei darantis daugybę nematomo darbo aikštelėje, kurį vertina treneriai. V.Lipkevičiaus išlaikymas turėtų tapti antras svarbiausias vasaros darbas po N.Čanako sutarties pratęsimo.

Panagiotis Kalaitzakis dar praėjusio sezono antroje pusėje prisijungė prie „Lietkabelio“, kai pakeitė visiškai nefunkcionavusį Troy‘ų Barniesą. Tuo metu draudimą registruoti naujus žaidėjus, kuriems reikėtų tarptautinio perėjimo, turėjęs „Lietkabelis“ iš situacijos išsisuko geriausiai kaip tik galėjo, kadangi gavo krepšininką, padėjusį jiems pernai (užtenka prisiminti pergalingą metimą ketvirtfinalyje į Klaipėdos „Neptūno“ krepšį) bei gavo didelį progresą padariusį atletą šiam sezonui. Jau dabar Graikijos žiniasklaida skelbia, kad P.Kalaitzakis kviečiamas į Atėnų „Panathinaikos“, o kiek anksčiau buvo pranešimų ir apie kitas Graikijos ekipas. Galima drąsiai konstatuoti, kad „Lietkabeliui“ galimybių išlaikyti šį žaidėją nėra, nors jis turi sutartį, bet joje yra tik 35 tūkstančių išpirka, kuri bus tikrai aktyvuota. Belieka pasidžiaugti, kad klubas sugebėjo tapti tramplinu galbūt net į Eurolygą.

REKLAMA

Gagičius Gagičius

Priekinė linija

Vasarą laisvuoju agentu turėtų tapti ir Gabrielius Maldūnas. Šis neseniai 29-ąjį gimtadienį minėjęs panevėžietis yra mylimas sirgalių ir pats yra patenkintas gyvenimu Panevėžyje. Dar pernai buvo kalbų, kad centras ieškos darbovietės užsienyje, bet jo „pliusas“ kontrakte buvo aktyvuotas. Didelė tikimybė, kad G.Maldūnas liks „Lietkabelyje“ ir toliau, kas būtų logiškas abiejų pusių sprendimas.

Kasparas Bėrzinis yra tas žaidėjas, kurio atvykimas nustebino labiausiai. Galima konstatuoti, kad atskirose rungtynėse ir tam tikrose situacijose veteranas atnešė nemažai naudos savo tritaškiais. Vis dėlto pastaruoju metu latvio sportinė forma yra gerokai smuktelėjusi. Galima sakyti, kad savo vaidmenį puolime jis atlieka gerai (44,2 proc. tritaškių LKL kovose), bet klausimas, kiek rugpjūtį 37-ąjį gimtadienį švęsiantis aukštaūgis dar turės motyvacijos žaisti tokiame lygyje ir toliau. Jis pats interviu teigė, kad dar nėra priėmęs sprendimo dėl ateities. „Lietkabelis“ tikrai rinkoje gali rasti patikimesnį gynyboje aukštaūgį, kuris gali pataikyti iš toli, kadangi K.Bėrziniui atsilaikyti prieš stiprius aukštaūgius, ypatingai Europos taurėje, buvo itin sudėtinga.

REKLAMA

Gediminas Orelikas yra žaidėjas, kuris savo vertę pasikėlė bene labiausiai iš visų „Lietkabelio“ žaidėjų. Jeigu P.Kalaitzakis dar yra tas krepšininkas, į kurį verta investuoti kaip į ateities projektą, tai G.Orelikas yra toks puolėjas, kuriam atėjo laikas „dabar arba niekada“. 15,4 taško, 16,5 naudingumo balo ir 41,9 proc. (46/111) tritaškių pataikymas – tokia įspūdinga statistika Europos taurėje rodo, kad sunkusis kraštas sugrįžo su trenksmu po visų problemų, kurios jį kamavo. Vėlgi, reikia pagirti „Lietkabelio“ vadovus, kurie nebijojo patikėti tokį svarbų vaidmenį žaidėjui, kuris tik pernai grįžo po ilgos pertraukos ir rungtyniavo Juodkalnijos klube antroje Adrijos lygoje. Pasitikėjimą G.Orelikas kompensavo su kaupu ir buvo pagrindinė „Lietkabelio“ žvaigždė Europos taurėje. Krepsinis.net kalbinti agentai teigė, kad dabar puolėjo rinkos vertė siekia apie 130–150 tūkstančių eurų, bet jeigu kažkuris klubas norėtų pasirašyti sutartį ankstyvoje vasaros turgaus stadijoje, gali mokėti ir 180 tūkst. eurų. Akivaizdu, kad neseniai 31-ąjį gimtadienį paminėjęs G.Orelikas griebs solidų kontraktą, kadangi jis ir taip daug laiko praleido be krepšinio ir pinigų neužsidirbo. Šiai situacijai tinka pasakymas „kalk geležį kol karšta“.

Grantas Vasiliauskas „Lietkabelio“ buvo pasikviestas paskutinis į dvyliktuką ir šis puolėjas atrodo tikrai tobulėjantis. Klubas rinkosi tarp jo ir Pauliaus Poškos, o sprendimas atrodo tikrai teisingas, kadangi G.Vasiliauskas gali pasiūlyti daug daugiau kontakto ir fiziškumo, o svarbus dalykas, kad alytiškis patobulino savo metimą iš perimetro – šiame LKL sezone pataikė 13 tritaškių iš 18 bandymų, kas yra 72,2 proc. Žinoma, kad imtis yra labai maža, kadangi vidutiniškai per mačą išmeta 0,9 tritaškio, tačiau pasitikėjimas savimi matomas plika akimi ir G.Vasiliauskas kaip 11–12 žaidėjas tikrai yra funkcionuojantis. Šiam puolėjui dar yra 23-eji, todėl verta pagalvoti „Lietkabeliui“ apie sutarties pratęsimą dar vienam sezonui. Juolab, kad žaidėjo alga nėra didelė, o surasti patikimą vaidmens žaidėją nėra itin lengva užduotis.

REKLAMA

Džordže Gagičius pernai tapo tikru išsigelbėjimu „Lietkabeliui“, kadangi Marinas Maričius buvo nepavykęs pirkinys ir tai, kad šis serbas buvo be darbo bei sutiko atvykti, itin padėjo klubui. Žinoma, kad „Lietkabelis“ daug davė tam pačiam Dž.Gagičiui, kuris buvo tragiškos fizinės būklės, bet laukė kol jis įgaus sportinę formą. Vasarą „Lietkabelis“ pakėlė algą Dž.Gagičiui ir išsaugojo jį savo gretose. Šis aukštaūgis labai tinka N.Čanako žaidimo stiliui ir puolime yra ta figūra, kuri puolime daro didelę įtaką. 31-erių serbas dar mena laikus, kai Aleksandrovaco „Igokea“ ar Salonikų „Aris“ jam mokėjo 150–160 tūkst. eurų per sezoną, o tokios sumos „Lietkabelis“ negali sau leisti. 10,8 taško ir 10,3 naudingumo balo vidurkius per 21 minutę Europos taurėje užfiksavęs aukštaūgis nebuvo labai stabilus, bet vasarą gali sulaukti solidžių pasiūlymų, kurie sieks bent jau 100 tūkst. per sezoną, o tai reikštų išvykimą iš „Lietkabelio“. Greičiausiai, kad vasarą sudėtyje neliks ir šio žaidėjo.

Ar „Lietkabelis“ turėtų bandyti išsaugoti Dž.Gagičių?
 • Taip, turėtų
  65% (2762 balsai)
 • Ne, reikėtų ieškoti kitokio centro
  35% (1505 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Išvada. „Lietkabelio“ ateities vizija labai stipriai priklausys nuo to, ar komandoje liks N.Čanakas. Jeigu šis strategas tęs darbus, turbūt N.Radičevičius ir Dž.Gagičius turės didesnius šansus likti. Jeigu strategas nuspręs keliauti darbuotis kitur, „Lietkabelis“ yra patogioje situacijoje ta prasme, kad neturi daug kontraktuotų žaidėjų ir naujam treneriui tai būtų patraukli darbovietė dėl galimybės pasirinkti daug sau tinkančių žaidėjų. Su N.Čanaku ar be jo „Lietkabelis“ vasarą susidurs su sau įprasta realybe, kai po gero sezono turi keisti didžiąją dalį pagrindinių sudėties žaidėjų, kadangi finansiniai ištekliai tiesiog neleidžia išlaikyti tokių krepšininkų kaip G.Orelikas ar P.Kalaitzakis.

J.Vainauskas: kodėl paliko „Lietkabelį“, kaip rado Čanaką, kodėl dirbo su „BeoBasket“ ir kaip su „Žalgiriu“ varžėsi dėl Jankūno parašo


Gairės: lietkabelis
25 komentarai
Naujausi komentarai (25)
Geriausiai ivertinti (25)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti