„Lietkabelis“ nėra serijos su „Žalgiriu“ favoritas (85)

Gegužės 14 d., 10:00
Dž.Gagičiui dominuoti bus sudėtinga (www.kavolelis.lt)
Dž.Gagičiui dominuoti bus sudėtinga (www.kavolelis.lt)
Algimantas Bružas

Kauno „Žalgiris“ pirmą kartą nuo 2014-ųjų, kai Zabianas Dowdellas prametė lemiamą tritaškį su sirena, nėra užtikrintas Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) pusfinalio favoritas.

Atvirkščiai, yra nemažai tikinčių, kad kauniečiai per artimiausias dvi savaites patirs gėdingiausią fiasko klubo istorijoje – seriją Panevėžio „Lietkabeliui“ pralaimės 1:3 ar 2:3 ir pirmą kartą pirmenybių istorijoje sezoną užbaigs kova tik dėl trečiosios vietos.

Tai būtų atpildas už viso sezono, dar pradedant sprendimais pernai liepą, nesusipratimus, – sako jie. Galbūt. Vis tik tam, kad toks scenarijus taptų realybe, reikalinga bent jau viena iš dviejų sąlygų.

Pirmiausia, „Žalgirio“ varžovai pusfinalyje turi jei ne prilygti, tai nelabai atsilikti individualiu žaidėjų meistriškumu. Antra, „Žalgiris“ turi būti nemotyvuotas kovoti dėl titulo.

REKLAMA

Skirtingai nei tą gegužės 14-osios vakarą „Siemens“ arenoje, „Žalgiris“ pusfinalyje šį vakarą susitiks su varžovu, kuris akivaizdžiai nusileidžia individualiu talentu. Užtenka savęs paklausti, kurie „Lietkabelio“ žaidėjai galėtų atlikti svarbų vaidmenį net ir dabartiniame „Žalgiryje“. Panagiotis Kalaitzakis? Galbūt Gediminas Orelikas, bet kas dar?

Džordže Gagičius ir Kasparas Bėrzinis prieš Joffrey Lauvergne'ą ir Joshą Nebo. G.Orelikas ir Gabrielius Maldūnas prieš Tylerį Cavanaugh ir Paulių Jankūną. Tai būsimos mikrodvikovos priekinėje linijoje. Ten „Žalgiris“ turi akivaizdų pranašumą.

Kad ir koks simpatiškas šio sezono „Lietkabelis“, kad ir koks beviltiškas šio sezono „Žalgiris“, nėra jokių abejonių, kad net ir be Edgaro Ulanovo, kuris, labai tikėtina, grįš į rikiuotę, jei serija užsitęs ilgiau nei trejas rungtynes, „Žalgiris“ yra žymiai talentingesnė komanda.

Nebo Nebo

REKLAMA

Skirtingai nei „Lietkabelis“, „Žalgiris“ LKL ketvirtfinalyje susidūrė su sunkumais, kuriuos prognozavo retas. Buvo tikimasi, kad tas gėdingas pasirodymas Panevėžyje ir išvargta pergalė Utenoje privers kauniečius galiausiai suprasti vieną paprastą tiesą: jie nėra tokie geri, jog pervažiuotų LKL komandas atkrintamosiose treniruotės rėžimu.

Nesuprato ir vargo su Klaipėdos „Neptūnu“ penkerias rungtynes, bet tada, kai buvo motyvuoti, aikštelėje dominavo. „Neptūnas“ galėjo laimėti pirmąjį mačą, kai žalgiriečiai per anksti patikėjo pergale ir per 10 minučių talentingai sugebėjo išbarstyti 22 taškų pranašumą, bet trečiajame ir penktajame susitikimuose nugalėtojas abejonių nekėlė labai anksti.

Iliustratyvus pavyzdys buvo Mato Jogėlos prasiveržimas pro Joshą Nebo kaip pro stovelį ketvirtajame serijos mače Klaipėdoje. Penktajame identiškoje situacijoje „Neptūno“ gynėjas į J.Nebo atsimušė kaip į sieną.

Jei tam pačiam J.Nebo, T.Cavanaugh ar Janiui Strelniekui, kuris galbūt jau ir meldžiasi, kad greičiau visas šitas košmaras pasibaigtų ir jis galėtų ramiai padrybsoti prie televizoriaus, LKL titulas nieko nereiškia, tai P.Jankūnui matyt nesinorėtų savo aštuonuolikos metų karjeros „Žalgiryje“ pabaigti liūdniausiu įmanomu akordu.

REKLAMA

Ketvirtfinalis su „Neptūnu“ kai kuriems „Žalgirio“ legionieriams buvo serija, kurioje jie tiesiog atidirbinėjo kontrakte numatytus pinigus ir žaidė taip, tarsi mintyse raizgytų visai neblogą idėją greičiau pabaigti sezoną ir vykti namo atostogauti.

Planas neišdegė, dabar norom nenorom teks žaisti dvi serijas. Anksčiau atostogų pradėti nepavyks. Teks atidirbti iki galo. Tai gali būti svarbi aplinkybė, kuri kai kuriems žalgiriečiams pridurs taip trūkusios motyvacijos.

Be to, tai pusfinalis ir laukia varžovas, kuris dar visai neseniai kaip reikiant išspardė užpakalius. Tai nėra septintoje vietoje reguliariajame sezone likęs „Neptūnas“, kurio atakoms didžiąją serijos dalį dirigavo Latvijos lygos žaidėjas Tomas Leimanis ir Adomas Sidarevičius – žmogus, į kurio profilį skautingo ataskaitoje geriausiu atveju buvo tik dirstelta. Tol, kol vienas iš Kazio Maksvyčio asistentų rodė skautingo filmuką apie „Neptūno“ žaidėjų savybes.

Europos taurėje į kitą etapą užtikrintai žengęs ir būsimiems čempionams rimtai priešinęsis „Lietkabelis“ yra kitas lygis ir tikėtis, jog „Žalgirio“ krepšininkai panevėžiečius vertins taip, kaip „Neptūną“, yra kiek naivu. Nusiteikimas žalgiriečių stovykloje bus rimtas, kas reiškia, kad nė viena sąlygų, reikalingų „Žalgirio“ fiasko pusfinalyje, nebus išpildyta.

REKLAMA

Orelikas Orelikas

„Lietkabelis“ seriją iki penktųjų rungtynių Kaune nutempti gali kur kas geresniu susižaidimu ir žaidimo filosofijos įsisavinimu. Kol K.Maksvytis ieško tinkamų savo žaidėjų derinių aikštelėje, pastūmęs Tai'ų Websterį į antrąją poziciją ir eliminavęs J.Strelnieką iš rotacijos, „Lietkabelyje“ visi labai gerai žino savo vaidmenis, kaip juos išpildyti ir kaip spręsti rungtynių metu kylančias problemas kartu.

Panevėžiečiai žaidžia kantriai, labai gerai baudžia už bet kokias koncentracijos klaidas gynyboje ir gerai pataiko tritaškius. Tam turi aibę pavojingų metikų, kuriuos išgaudyti yra itin sudėtinga. Tie metikai, kaip D.Giedraitis, V.Lipkevičius, G.Orelikas ar K.Bėrzinis, dar ir turi gravitaciją, kuri ištraukia pagalbinius gynėjus iš baudos aikštelės nuo Dž.Gagičiaus. Tiesa, šioje serijoje parankių oponentų Dž.Gagičiui nėra. J.Lauvergne'as ir J.Nebo solidžiai ginasi vienas prieš vieną arti krepšio.

REKLAMA

„Lietkabelis“ su „Žalgiriu“ kovos tol, kol kauniečiai darys mąstymo klaidas gynyboje, nes kitų būdų susikurti pranašumų panevėžiečiai praktiškai neturi. Esminis trūkumas šio sezono „Lietkabelio“ sudėtyje yra individualiai pajėgaus gynėjo nebūvimas. Ilgoje serijoje, kai komandos viena kita perpranta ir taktinių sumanymų svarba sumenksta, išauga individualaus meistriškumo poreikis.

Kai atakos laikas seks į pabaigą, panevėžiečių atakas išgelbėti pavieniais bandymais mėgins Dovydas Giedraitis, sunkius metimus gali pataikyti Panagiotis Kalaitzakis, bet tai nėra tie žaidėjai, kurie galėtų tempti „Lietkabelį“ serijoje su „Žalgiriu“ individualiais veiksmais.

K.Maksvyčiui iš rotacijos eliminavus J.Strelnieką, „Žalgirio“ varžovai neteko bent jau vieno taikinio gynėjų grandyje, kurį galėtų profilaktiškai mušti ir rinktis taškus. Dabar tokiu gali tapti tik L.Lekavičius, jei K.Maksvytis vėl pastatys jį ant P.Kalaitzakio, kaip kad padarė tose gėdingai pralaimėtose rungtynėse Panevėžyje. Tikėtina, kad tokios klaidos specialistas antrą kartą nedarys.

Žinoma, greičio stinga ir Mantui Kalniečiui, tačiau serijoje su „Neptūnu“ veteranas ėmė rodyti gerėjančios fizinės kondicijos požymius. Jis vis dar pažeidžiamas prieš vikrius gynėjus, tačiau tokių „Lietkabelis“ neturi.

REKLAMA

Be to, M.Kalnietis yra labai svarbus K.Maksvyčio įrankis siekiant atlaisvinti L.Lekavičių nuo itin fiziškų ir agresyvių gynyboje panevėžiečių gynėjų. Jie galėtų kaip reikiant nuvarginti ir aptalžyti žalgiriečių perimetro lyderį. M.Kalnietis turėtų palengvinti L.Lekavičiaus gyvenimą šioje serijoje.

Blaževičius, Ulanovas Blaževičius, Ulanovas

Bent jau serijos pradžioje „Žalgiris“ neturės persvaros trečioje pozicijoje su E.Ulanovu, kuris galėtų sėkmingai atakuoti Vytenį Lipkevičių ant ūselio. Tačiau turės aiškų pranašumą ketvirtoje pozicijoje su T.Cavanaugh. Jei amerikietis bus tinkamai nusiteikęs, koks buvo penktajame serijos su „Neptūnu“ mače, Nenadui Čanakui gali tekti gerokai pasukti galvą, kaip tą žalgiriečių persvarą panaikinti.

G.Orelikui susitvarkyti su amerikiečiu vienas prieš vieną gali būti sudėtinga, o sprendimas remtis G.Maldūnu ketvirtoje pozicijoje gerokai apribotų panevėžiečių galimybes puolime.

REKLAMA

Svarbus momentas ir tas, kad „Žalgiris“ yra metikų komanda, kuri prie K.Maksvyčio ėmė dažniau gintis stepautu. Vadinasi ir treniruotėse žaidėjai su šia sistema susiduria kiekvieną dieną, o tritaškiai yra efektyviausias būdas atakuoti stepautą, jei kamuolys perimetre judinamas greitai.

Nepaisant to, kai kuriose rungtynėse „Žalgiris“ tikrai turės problemų puolime, nes komanda vis dar mokosi žaisti K.Maksvyčio žaidimo schemose, o „Lietkabelis“ puikiai ginasi ir yra labai fiziškas varžovas.

Tai, jog „Lietkabelis“ pradedamas linksniuoti serijos favoritu, panevėžiečiams tikrai nepasitarnaus. Jiems naudingesnis yra autsaiderių statusas. Lygiai taip pat ir „Žalgiriui“, kuo puikiai galima buvo įsitikinti Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) finaliniame ketverte, kur daugelio nurašyti kauniečiai rimto pasipriešinimo nesutiko.

Kad ir koks apgailėtinas „Žalgiris“ buvo Eurolygoje, LKL tai – vis dar talentingiausia ir gerokai talentingesnė nei bet kuri kita komanda. Šioje serijoje, kaip ir šiose atkrintamosiose, „Žalgirio“ sėkmė labiausiai priklausoma nuo nusiteikimo.

Brėžiant serijos baigties scenarijų, kur kas darnesnis „Lietkabelio“ susižaidimas, gera gynyba ir didžiulis kovingumas neleis „Žalgiriui“ į finalą žengti lengvai ir galbūt net nutemps seriją iki penktųjų rungtynių. Jei taip nutiks, „Žalgiris“ su E.Ulanovu ir degančiais užpakaliais namuose, galop, įrodys pranašumą.

Serijos prognozė: 3:2 „Žalgirio“ naudai

„Ilgoji pertrauka“: išsamiai apie visas LKL komandas – kas verti pagyrų, kas gavo spragilų, kaip susidėlios „Didysis ketvertas“ bei kas turėtų kristi žemyn


85 komentarai
Naujausi komentarai (85)
Geriausiai ivertinti (85)
PRO komentarai (3)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Penktas kėlinys