M.Balčiūnas: FIBA, skyrusi atranką Lietuvai, galėtų ramiai miegoti (8)

Gruodžio 6 d., 14:41
balciunas mindaugas 09
balciunas mindaugas 09
Šaltinis: Kauno diena

Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) atstovai intensyviai dirba dėl teisės kitais metais surengti atrankinį krepšinio turnyrą dėl patekimo į Londono olimpiadą.

Sąlygos įvykdytos

Spaudos konferencijoje LKF prezidentas Arvydas Sabonis teigė, kad visos konkurso užduotys yra įgyvendintos. Tačiau jis pats į Ispanijoje vyksiantį FIBA posėdį nevyks.

„Visiems aišku, kad dėl šio turnyro viskas išeina į finišo tiesiąją, kas turėjo būti atlikta, yra atlikta. Neleidžia man važiuoti į Madridą, kol kas dar iki Naujų metų neleidžia niekur skristi. Manau, M. Balčiūnas ir P. Motiejūnas reprezentuos Lietuvą neblogiau nei aš“, - sakė legendinis krepšininkas.

Federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas teigė, kad finansinės sąlygos atrodė gana bauginančios, tačiau dabar galima nusiraminti.

„Dėliojami paskutiniai akcentai, buvo įvykdytos visos finansinės sąlygos, kurios, prisipažinsiu, šiek tiek baugino. Tačiau vėliau ryžomės rizikingam žingsniui, šiandien džiaugiamės dėl įvykdytų finansinių sąlygų, turime visus reikalingus dokumentus“, - sakė jis.

REKLAMA

„Esame pilnateisiai kandidatai į olimpinę atranką ir turime neblogas galimybes laimėti konkursą“, - pridūrė M.Balčiūnas.

Koziris – didelis susidomėjimas

Kalbėdamas apie tai, kuo Lietuva gali būti pranašesnė už kitas kandidates, M.Balčiūnas atkreipė dėmesį į žiūrovų susidomėjimą.

„Padvigubėjo susidomėjimas krepšinio transliacijomis. Kalbu apie rinktinės draugiškas rungtynes. Oficialių rungtynių reitingai buvo istoriniai. Lietuvos ir Makedonijos rungtynės Europos čempionate sulaukė 26,3 procentų reitingo“, - pasakojo LKF generalinis sekretorius.

Jis taip pat pasidžiaugė, jog sėkmės susilaukia ir reklamos, kuriose dalyvavo krepšininkai. Pasak M.Balčiūno, penkios su Europos krepšinio čempionatu, vykusiu Lietuvoje, susijusios reklamos pateko tarp sėkmingiausių.

Ruošiasi įtikinti

FIBA valdybos nariams M.Balčiūnas teigė esąs paruošęs dovanų, tarp kurių – fotografijų rinkinys. Taip pat Lietuvos delegacija ketina pateikti net dvylika argumentų, kodėl atrankos turnyras turėtų vykti Lietuvoje.

„Kitais metais Lietuva švęs 90 metų krepšinio sukaktį. Rimtas argumentas yra ir Arvydas Sabonis, kuris turi autoritetą FIBA – tai padidino mūsų šansus. Sirgaliai ir visa mūsų aplinka, organizuojant tokias šventes – tai padėjo suvienyti tautą. Didžiausios krepšinio žvaigždės išreiškė norą žaisti Lietuvoje. Valdžia - Vyriausybė ir prezidentė mus palaiko. Prieš Europos čempionatą vykdyti renginiai, manau, kartotųsi – tokie renginiai kaip „Varom už Lietuvą“ turėtų patekti į Lietuvos sporto istoriją“, - vardino M.Balčiūnas.

REKLAMA

Anot LKF generalinio sekretoriaus, daug ką lemia ir finansinės galimybės. „Sumokėję 3,5 mln. Eurų įrodėme, kad galime tai padaryti, kadangi FIBA abejojo, ar tokia maža šalis gali tai padaryti – stabilumas tokioje srityje FIBA yra labai svarbus, todėl tai yra mūsų pranašumas prieš kitas kandidates“, - sakė jis.

Po šiemet Lietuvoje vykusio Europos vyrų krepšinio čempionato lietuviai įgijo patirties organizuojant didelius krepšinio renginius. „Paskutiniai metai buvo didelių investicijų į krepšinį metai, kitais metais turėsime tris jaunimo čempionatus, todėl tai turėtų būti rimtas argumentas FIBA. Taip pat norime Lietuvą pristatyti kaip turizmo šalį. Manau, visi tapome protingesni po Eurobasket – pasitinkame svečius ir puikiai reprezentuojame šalį“, - sakė M.Balčiūnas.

Pasak jo, užduotį palengvina ir tai, kad Lietuva gali pasigirti itin modernia arena: „Žalgirio“ arena – viena patraukliausių Europoje. Užsienio komandų sirgaliai liko sužavėti mūsų svetingumu, manau, ne vienas norėtų čia dar grįžti.“

Visi argumentai išvardinti specialiai šiam konkursui išleistame kalendoriuje, kurio kopijos bus įteiktos FIBA valdybos nariams.

Konkurentai negąsdina
 

Kalbėdamas apie Makedoniją M.Balčiūnas paminėjo jų finansines galimybes.

„Žinau, kad Makedonija ruošiasi skirti didžiąją dalį sporto biudžeto. Iš dalies tai džiugina, kad dar viena šalis skiria tiek dėmesio krepšiniui. Nerimą kelia tik tai, kad negalime konkuruoti su jais pinigais“, -sakė jis.

REKLAMA

Neoficialiomis žiniomis, Makedonija FIBA galėtų skirti apie 5 milijonus litų.

Vertindamas kitas konkurentes, M.Balčiūnas teigė abejojantis, kad turnyras galėtų vykti ne Europoje. „Venesuela ir Angola buvo pateikusios visus dokumentus, tačiau sunku suprasti kaip galima skirti renginį kitoje laiko juostoje, kai iki Londono olimpinių žaidynių bus likę vos trys savaitės. Manau, pagrindinės konkurentės – Lietuva ir Makedonija“, - teigė jis.

Jeigu Lietuvai atitektų teisė rengti atrankos turnyrą, jis nesikirstų su jaunių (iki 17 metų) pasaulio čempionatu – jis prasidėtų liepos 10 dieną.

„Kinija tikrai bus už mus, daugiau Azijos valstybių bus už mus, Filipinai buvo nusiteikę palaikyti mus, JAV taip pat. Sprendimą priims į FIBA pasaulio vadovus ir į jų požiūrį, kuris yra neblogas. Jie patys sakė, skyrę atranka Lietuvai, galėtų ramiai miegoti“, - optimistiškai kalbėjo M.Balčiūnas. Jis teigė, kad prisistatymas bus formalus.

„Buvome sutarę, kad į Madridą skris ir L. Kleiza, tačiau FIBA pasakė, kad emocijų nereikia, buvome sutarę sukurti emocingą klipą, bet FIBA to nereikia, tiesiog būsime pasyvūs stebėtojai“, - sakė LKF generalinis sekretorius.

Mantas Stankevičius, "Kauno diena"

8 komentarai
Naujausi komentarai (8)
Geriausiai ivertinti (8)
PRO komentarai (2)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Palaikyk savo komandą