M.Grigonis: apie keliones metro, A.Vatutino spintelę rūbinėje, menką dėmesį Maskvoje ir nostalgiją „Žalgiriui“ (15) interviu

Gruodžio 7 d., 14:00
M.Grigonis netrukus viešės Kaune
M.Grigonis netrukus viešės Kaune
Gabrielė Miknevičiūtė

Nostalgija – tokį jausmą Marius Grigonis šį sezoną išgyvena iš šono stebėdamas Kauno „Žalgirį“. Vis tik jau netrukus šį jausmą galės pakeisti džiugesys, nes lietuvio laukia mačas Kaune, susitikimas su šeima ir ilgai laukta pagausėjusios šeimynos kelionė į Rusiją.

„Pasiilgau visų, visos atmosferos: žaidėjų, personalo, Ulės, Jankio, Milo, Mareko, Lukošiūno, komandos vadovo Mindės, masažisto Vickos“, – vardina M.Grigonis.

Šiuo metu Eurolygoje CSKA išgyvena trijų pergalių seriją ir penktadienį ją sieks pratęsti Kaune. Atsipalaiduoti negalima – pabrėžia Marius, nors „Žalgiris“ šiuo metu ir yra turnyro lentelės dugne.

Tuo tarpu CSKA yra laimėjusi 8 rungtynes iš 13 kol kas sužaistų.

„Buvo rungtynių, kur atrodė, kad jie netiki savimi ir yra netoli to, kad nuleistų rankas. Norisi, kad jiems sektųsi, norisi geriausio. Vis tiek žiūri „Žalgirį“ kaip sirgalius, sergi, visada norisi pergalių“, – sako iš šono komandą palaikantis gynėjas.

REKLAMA

Krepsinis.net portale – interviu su M.Grigoniu apie naują karjeros etapą, traumą, gyvenimą Maskvoje ir „Žalgirį“.

– Kaip tas gyvenimas Maskvoje? Visiškai nauja kultūra ir miestas jums.

– Viskas gerai. Maskva nėra tokia kaip likusi Rusija, čia truputį kitoks gyvenimas. Nustebino, kad čia viskas tvarkinga, o metro čia kaip muziejai. Tai kol kas atrodė įspūdingiausiai.

– Kiek dažnai tenka naudotis metro?

– Jei reikia į centrą, važiuoju dažniausiai metro, nes kitaip užtruksi labai ilgai – pusę dienos. Į treniruotes nuveža vairuotojas, jei reikia pavalgyti – irgi, o jei nori iš kokio restorano grįžti namo, pasiimi metro ir važiuoji atgal.

– Asmeninis vairuotojas irgi nauja patirtis jums?

– Pačioje pradžioje buvo kažkiek nejaukumo, kad jį turiu, bet po to susibendravome. Vairuotojas yra kaip vienintelis draugas ir gelbėtojas – ne tik vairuotojas. Jis padės, kur tik reiks, jei ko reiks – nupirks, išvers, visur bus šalia. Jis yra iš Azerbaidžano, šneka laužyta anglų kalba, bet su manimi tobulėja, susišnekame. Nes aš rusų kalbos nepramokau, esu jos girdėjęs – kažkiek suprantu, bet šnekėti sunkoka.

REKLAMA

– Ar jau spėjote pagausėjusią šeimyną atsivežti į Rusiją?

– Kol kas šeima liko Lietuvoje, bet kaip tik po „Žalgirio“ rungtynių įsodinsiu ją į lėktuvą ir kartu skrisime atgal.

Grigonis Grigonis

– Kaip jaučiatės sugrįžęs po traumos? Ji gana nemažai jus išmušė iš ritmo pačioje sezono pradžioje.

– Dar trūksta, trūksta... Negaliu skųstis, nes galiu ir treniruotis, ir būti pilnai su komanda, reikia to laiko, bet čia jau labiau kaip pasiteisinimai. Viskas gerai, gali būti ir geriau, tačiau svarbiausia, kad galiu bėgioti, reikia tuo džiaugtis.

– Atvyksti į naują komandą, kito lygio komandą, iškart patiri traumą – kokios mintys sukosi tuo periodu?

– Buvo sunku, visa adaptacija prailgėjo. Pasiruošime gerai sekėsi įsilieti, visi kartu buvome, bet sekė traumos ir laukimas, kada vėl sugrįši į komandą. Nemalonu taip pradėti sezoną, bet negaliu verkti, turime Milutinovą, kuris nežaidė vos ne 10 mėnesių. Mano bėdos neatrodo tokios didelės.

REKLAMA

– Po kelerių metų pertraukos prisiminėte, ką reiškia vėl žaisti ne Lietuvoje. Kas naujo šioje patirtyje?

– Reikėjo vėl sugrįžti atgal, prisiminti, ką reiškia būti be šeimos, viską praeiti iš naujo. Smagiau būtų būti su šeima, visiems kartu (Šypsosi). Na ką, toks gyvenimas, toks darbas, esame pratę daug keliauti. Net kai būni su šeima, vis tiek daug laiko praleidi su komanda, visokių dienų būna, tačiau nėra kuo skųstis.

– Dabar prieš išvyką į Kauną turite progą daugiau pabendrauti su Lietuvos žiniasklaida, o kiek spaudos dėmesio sulaukiate Rusijoje?

– Nelabai kažko čia sulaukiu (Juokiasi). Pagrindiniai žmonės, rusai, pavyzdžiui, Aleksejus tikrai dėmesio gauna, jis žymus, visi jį atpažįsta, gal jis atsakytų kitaip. Milutinovą kaip aukštą ir antrametį taip pat žino. Iš mano pusės atsakymas būtų toks, kad dėmesio nėra jokio, nuvykus į mažesnius miestus jo net būna daugiau.

– Kiek interviu Rusijos žiniasklaida davėte per visą sezoną?

– Gal kokius du. Tai vien per šiandien dieną su lietuviais kalbėjau tiek pat kartų (Juokiasi).

Tai, kad gatvėje galima vaikščioti visiškai neatpažįstamam jums patinka?

REKLAMA

– Nėra blogai šis dalykas, dėmesio man tikrai netrūksta, man patinka jo išvengti, taip net geriau.

Grigonis Grigonis

– Daug žaidėjų nuvykę į CSKA iškart mini, koks spaudimas čia yra dėl kiekvieno pralaimėjimo, nes komandos tikslai – maksimalūs visur, ar tai jau išvydote jūs?

– Spaudimas čia tikrai yra iš visų: pradedant kiekvienu iš mūsų žaidėjų, baigiant klubo vadovybe. Gal to spaudimo net nėra tiek daug iš aplinkos kiek mes jo pasidarome patys, suprasdami, ko čia susirinkome. Kai laimi, atrodo, nukrenta našta, o kai pralaimi – didelė duobė.

– Eurolygoje išgyvenote trijų pralaimėjimų seriją, Vieningoje lygoje nusileidote Talino „Kalev“ ekipai, ką tokie pralaimėjimai reiškia CSKA komandai?

– To pamąstymo tikrai būna daug, tai sukrėtimas. Bet turime žaidėjų su patirtimi, kurie ne pirmus metus čia žaidžia, visi supranta, kas per situacija, kad sezonas ilgas, duobių bus. Tik kai pralaimi CSKA, viskas yra kitaip, emocijos sustiprintos. Svarbiausia kaip užbaigsi sezoną, o ne kaip pradėsi.

REKLAMA

– Ko Maskvos ekipai labiausiai trūksta iki geresnių pozicijų turnyro lentelėje?

– Gynyboje reikia pasitempti visiems, taip pat – būti pilnos sudėties. Kai taip bus, manau, tai atsispindės ir turnyro lentelėje.

– Koks yra boso Andrejaus Vatutino įsitraukimas į ekipos gyvenimą ir kasdienybę?

– Jis nuolat yra šalia komandos, keliauja kartu, turi ir savo spintelę mūsų rūbinėje. Vatutinas turi autoritetą, visi jį gerbia, bet jis supranta krepšinį, visad stengiasi būti žaidėjų pusėje, kas yra labai gerai ir duoda pasitikėjimo kiekvienam.

– Pirmąkart matote, kad komandos vadovas turėtų savo spintelę rūbinėje?

– Taip, pirmą, bet gal čia taip normalu (Juokiasi). Šiaip nesu matęs, kam ji, bet žinau, jog Andrejus mėgsta sportuoti, būna treniruoklių salėje, tik ne tuo pačiu metu kaip mes. Visada matai, kad ten padėti rūbai, jis mėgsta sportą, prisižiūri save, tai kodėl gi nepasidarius spintelės. Yra dalykų, kurie būna tik Rusijoje, tai dabar suprantu pasakymą, jog vien protu jos nesuprasi (Šypsosi).

Kokį įspūdį jums palieka darbas su treneriu Dimitriu Itoudžiu?

REKLAMA

– Jis aukščiausios prabos treneris, tarp trijų–keturių geriausių Eurolygoje. Kuo jis išsiskiria labiausiai, tai mokėjimu bendrauti su žaidėjais ir balansavimu: net jei jis pratrūksta, jis lieka pozityvus ir nori paskatinti žaidėjus, jis niekada nebus prieš krepšininkus. Aišku, būna visokių tamsių dienų, bet ir apie taktikas, ir apie jį kaip žmogų galiu atsiliepti tik pozityviai.

– Kiek gerai šis treneris žinojo jus kaip žaidėją dar prieš atvykstant?

– Vis tiek CSKA mane pasirašė ne per vieną dieną, buvo dėmesys man. Dimitris pasakojo, kad Šaras mane į „Žalgirį“ pasirašė tik per jį. Itoudis seniai buvo užmetęs akį į mane, tad atvykus čia jis jau žinojo apie mane viską. Nežinau, kaip Šaras atsakytų į šį dalyką iš savo pusės, bet tokie buvo Dimitrio žodžiai (Juokiasi).

– Kai esate be žmonos ir vaikų, su kuo iš komandos draugų tenka praleisti daugiausiai laiko?

– Daugiausiai laiko praleidžiame su Milutinovu, abu buvome traumuoti, taip pat gerai sutariame su Clyburnu, atvykusiu Fariedu, tuo pačiu Antonovu, Shengelia, Hackettu. Sutariame su visais, turime gerą atmosferą. Kai neturi šeimos šalia, būni su tuo, kurio šeima išvykusi arba jos čia nėra. Vienas kitą palaikome.

REKLAMA

– Rusišką prirašymą atvykę naujokai turėjote?

– Kažkaip ne, nors galvojau, jog kažkas tokio bus. Neturėjome nei pirmos vakarienės, nei nieko, bet laikui bėgant kažkur sueidavome, kažkur nueidavome pavalgyti.

Grigonis Grigonis

– Minėjote A.Švedo žinomumą Rusijoje. Kiek kitokį jį išvydote pats atvykęs į Maskvą nei kad matėte stebėdamas „Chimki“ žaidimą anksčiau?

– Net nežinau, koks jis buvo „Chimki“, mačiau tik jo žaidimą. Nuo pirmos dienos jis suprato, ko čia atvažiavo, apšnekėjo viską su treneriu, rado savo rolę. Jis labai prisitaikantis ir atsipalaidavęs, neapsikraunantis, nemanau, kad kažkur jam įsilieti bus sunku. Čia yra kita sistema nei „Chimki“, kitas treneris, manau, kad Aleksejus su Dimitriu turi geresnį ryšį nei su Rimu ir viską supranta. Jam jau ne 20 metų, nelabai nustebau, kad jis prie visko čia prisitaikė. Labiau būčiau nustebęs, jei jis būtų kitaip elgęsis.

REKLAMA

– Koks jausmas dabar iš šono stebint „Žalgirį“?

– Nostalgiškas. Man kaip žaidėjui sunku vertinti sudėtį, bet Eurolyga yra konkurencinga, visi turi gerų žaidėjų, „Žalgiriui“ vis pasisekdavo pataikyti su vienu–kitu žaidėju, o šiemet pradžia buvo kebli su visais trenerių atleidimais, įžaidėjo situacija. Matant, kokia buvo pradžia, manau, viskas normalu, kaip yra dabar. Dabar „Žalgiris“ turi kitą trenerį, pakoreguotą sudėtį, tad pasirodys, kaip jie gali žaisti.

Galėjote numanyti, kad „Žalgirio“ sezono pradžia bus tokia sudėtinga?

– Mes vis tiek šnekėdavomės, sudėtį visi matė, iš šalies neatrodė, kad komanda sustiprėjo, matėsi, jog kažkiek susilpnėjo. Bet, kad jie pradės su tiek pralaimėjimų, nenorėjau tikėti. Atrodo, žaidėjai dabar labiau tiki savimi, treneriu, sistema – rezultatas matosi. Buvo rungtynių, kur atrodė, kad jie netiki savimi ir yra netoli to, kad nuleistų rankas. Norisi, kad jiems sektųsi, norisi geriausio. Vis tiek žiūri „Žalgirį“ kaip sirgalius, sergi, visada norisi pergalių.

– Kokio mačo tikitės Kaune?

– Eurolygoje prieš kiekvienas rungtynes tikiesi, kad jos bus sunkios, negali žinoti, ypač šiemet. Viskas nenuspėjama. Ir „Crvena Zvezda“ sutriuškino „Zenit“ ekipą, ir „AX Armani“ atrodė, kad neturės šansų Berlyne. Jei tik atsipalaiduosi ir galvosi, kad esi geresnis, viskas labai greitai pasikeis.

„Ilgoji pertrauka“: privačios treniruotės su Milakniu, natūralizuota žaidėja Lietuvos moterų rinktinei, naujas 3x3 treneris ir „Ryto“ paieškos


Gairės: cska, grigonis
15 komentarai
Naujausi komentarai (15)
Geriausiai ivertinti (15)
PRO komentarai (3)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Penktas kėlinys