M.Leonavičius: apie jauno trenerio etiketę, „Labas GAS“ komplektacijos gaires ir paskutinius sudėties klaustukus (1) interviu

Rugpjūčio 20 d., 08:25
M.Leonavičius debiutuos LKL klubo vyr. trenerio pozicijoje (Klubo nuotr.)
M.Leonavičius debiutuos LKL klubo vyr. trenerio pozicijoje (Klubo nuotr.)
Tautvydas Kubilius

Prienų „Labas GAS“ ekipa dėlioja ateinančio sezono kontūrus, o vienu iš pirmųjų ėjimų tapo naujo vyriausiojo trenerio paskelbimas. Juo tapo 37-erių metų prieniškis Marius Leonavičius.

Specialiai portalui Krepsinis.net milžinišką žingsnį karjeroje žengiantis strategas papasakojo apie ilgai lauktą galimybę ir kelią link jos.

„Apie mėnesį laiko kalbėjomės dėl situacijos ir mano galimybės treniruoti komandą. Visa ta situacija su klubu šiek tiek sunkino padėtį, kadangi tikrai buvo šiek tiek neramu dėl paties klubo egzistavimo. Prienuose dirbu jau 8 metus ir viskas man pažįstama iš vidaus, tad pinigai man pačiam šioje situacijoje tikrai nebuvo svarbiausias rodiklis“, – apie pasirašytą kontraktą kalbėjo M.Leonavičius.

– Paminėjote, kad komandoje dirbate jau 8 metus. Kaip keitėsi Prienų klubas per šį laikotarpį?

REKLAMA

– Keitėsi ne tik Prienų klubas, bet visa LKL organizacija. Nors dabar skamba juokingai, bet kai pradėjau dirbti Prienuose komanda niekada nebuvo turėjusi fizinio rengimo trenerio ir tai nebuvo išimtis LKL mastu. Viskas su laiku tapo daug profesionaliau ir pati lyga šiuo atžvilgiu dėjo didelius žingsnius į priekį. Tai, kad Prienai turi bėdų su finansais taip pat nėra jokia išimtis. „Šiauliai“ „Neptūnas“, „Žalgiris“ kažkuriuo savo laikotarpiu vos nebankrutavo, „Rytas“ taip pat turėjo milžiniškas skolas. Nemanau, kad Prienų klubas šiuo atžvilgiu yra kažkuo išskirtinis.

– Kaip prasidėjo jūsų trenerio karjera Prienuose ir ko reikėjo, kad pasiektumėte vyr. trenerio postą?

– Mano vaikystė buvo neatsiejama nuo krepšinio ir pats sportavau Prienuose, tačiau pirmasis mano treneris buvo ne Virginijus Šeškus, o Ričardas Maceina. Vėliau baigiau tuometinę Lietuvos kūno kultūros akademiją, o po studijų penkeriems metams išvykau į Airiją, kur derinau darbą sporto viešbutyje su vaikų treniravimu. Manau, būtent ten ir atsirado supratimas, kad noriu savo ateitį sieti būtent su trenerio darbu. Patiko visa trenerio darbo rutina ir suvokiau, kad nenoriu derinti darbų, o norisi atsiduoti treniravimui. Sugrįžęs į Prienus pradėjau darbuotis sporto centre ir tada sulaukiau kvietimo prisijungti prie Prienų klubo trenerių štabo. Viskas dėliojosi nuosekliai žingsnis po žingsnio ir teko dirbti Tado Stankevičiaus, Virginijaus Šeškaus ir Manto Šerniaus štabuose. Iš visų jų turėjau galimybę kažko išmokti.

REKLAMA

– Jūsų įvardinti treneriai turi gana skirtingas žaidimo filosofijas. Kuri iš jų, jums, atrodo priimtiniausia?

– Šeškus yra treneris, kuris išsiskiria savo kūrybiškumu. Jis yra spontaniškas bei mėgstantis nestandartinius sprendimus, gudrybes. Šernius yra treneris, kuris turi konkrečiai išreikštą sistemą bei taisykles. Jo komandoje kiekvienas žaidėjas žino savo vaidmenį ir ko iš jo nori treneris. Labai norėčiau, kad man pavyktų tapti šių dviejų trenerių mišiniu. Norisi aiškių žaidimo principų, tačiau tuo pačiu paliekant terpės žaidėjų laisvei, kad jie galėtų išnaudoti savo pranašumus. Norėtųsi surasti balansą tarp disciplinos ir išradingumo.

– Žvelgiant į dabartinę komandos sudėtį susidaro įspūdis, kad laikysitės jaunos komandos linijos. Ar galima tikėtis ir veteranų papildymo?

– Pagal dabartinį scenarijų mūsų vyriausias žaidėjas bus 25-erių metų amžiaus ir tai yra Vasa Pušica, su kuriuo kaip tik neseniai pasirašėme kontraktą. Komandos branduolį sudarys 22–23 metų žaidėjai, kurie yra per žingsnį nuo savo potencialo piko, ir 18–19 metų krepšininkai, dar tik pradedantys savo profesionalų kelią.

– Jums pačiam ką tik suėjo 37-eri metai. Ar jaunas amžius negąsdintų į komandą kviestis veteranų?

REKLAMA

– Tikrai nėra baisu, o ir veteranų, kurie būtų vyresni už mane, lygoje nėra tiek daug. Nesu toks jaunas, kaip galbūt atrodo. Esu jaunatviškas, bet nelaikau savęs labai jaunu. Gediminas Petrauskas yra už mane metais jaunesnis, Giedriui Žibėnui yra tiek pat metų, tad nebūsiu jauniausias treneris lygoje.

– Praėjusiais metais M.Šerniui su ne pačia pajėgiausia sudėtimi pavyko gana aukštai pakelti klubo rezultatų kartelę. Kokie tikslai keliami ateinančiam sezonui?

– Manau, kad tai, ką padarė Šernius praėjusį sezoną buvo didžiausia lygos staigmena. Niekas nesitikėjo iš Prienų tokių rezultatų ir jam pavyko suburti puikiai žaidusią komandą. Pažiūrėjus į mūsų sudėtį ir tai, kiek praradome žaidėjų, užimta penkta vieta buvo puikus rezultatas. Manau, kad tą rezultatą pakartoti bus labai sudėtinga. Spaudimo tikrai yra ir kaip sakoma turėsiu „užpildyti didelius batus“. Natūralu, kad lengva tikrai nebus, tačiau esu pasiruošęs daug ir sunkiai dirbti.

– Dauguma LKL klubų šį tarpsezonį neskuba su komplektacija. Kas tam turi daugiausiai įtakos?

– Pagrindinis faktorius be abejo yra finansai. Galbūt kai kurie klubai taktiškai bando laukti, kol žaidėjai nusimažins kainas. Aš manau, kad tokia taktika yra gana rizikinga, nes galiausiai gali likti be nieko ir tada jau turėsi gelbėtis tuo, kas liko. Mūsų komandos vėlyvos komplektacijos priežastis buvo išskirtinai finansai. Ilgai buvome nežinioje ir turėjome kalbėtis su savivaldybe, ieškoti rėmėjų, kol galutinai viską išsprendėme bei galėjome pradėti rašytis kontraktus. Visas planavimas ir žaidėjų stebėjimas vyko jau gana seniai ir iš to, ką norėjome surinkti turbūt pavyks gauti apie 80 procentų.

REKLAMA

– Kokie likę pagrindiniai nežinomieji sudėtyje?

– Šiuo metu dėliojame paskutinius akcentus ir galiu atsikleisti, kad mums trūksta jau tik dviejų žaidėjų.

– Kada jau planuojate galutinai baigti komplektacijos darbus?

– Manu, jau artimiausiu metu. Tos dvi vietos, kuriose dar yra neaiškumų, nėra startinio penketo žaidėjai. Laukiame atvažiuojančių užsieniečių ir būsime pasiruošę startuoti treniruotėse.

– Ar paskutines likusias pozicijas užpildys vietiniai žaidėjai ar daugiau dairomasi į užsienį?

– Neapribojame savęs vien lietuviais. Stengiamės žiūrėti, kad krepšininkas atitiktų mūsų klubo liniją. Neturime prioritetų ir svarstome daug gana skirtingų variantų.

– Šį tarpsezonį matome, kad LKL palieka nemažai neblogo lygio lietuvių, kurie išvyksta į ne pačius garsiausius užsienio klubus ir stipriausias lygas. Kas tam turi daugiausiai įtakos?

– Vėl grįžtame prie klubų finansų. Lietuvos komandos negali pasiūlyti tokių pinigų, ką dauguma gauna užsienyje. Jeigu Lietuvos klubai galėtų pasiūlyti bent panašius pinigus, ką žaidėjai gauna užsieny, tuomet net neabejoju, kad išvykimą rinktųsi vienetai. Teko bendrauti su krepšininkais, kurie išvyksta šį tarpsezonį, tai jie uždirbs kelis kartus daugiau nei uždirbo Lietuvoje. Jie vyksta į šalis, kur atlyginimai mokamai laiku, yra gero lygio organizacijos ir žaidėjas taip pat gauna visas garantijas. Tokioje konkurencinėje kovoje Lietuvos klubai šiuo metu pralaimi.

REKLAMA

– „Labas GAS“ naujokas V.Pušica dar šią vasarą nepraėjo medicininės patikros Manresos klube. Galite gal plačiau pakomentuoti jo dabartinę būklę?

– Nuvykęs į Manresą jis dar atsigavinėjo po traumos, o iš jo buvo tikimąsi, kad jau bus pilnai pasiruošęs žaisti. Jam ispanų klube buvo numatytas svarbus vaidmuo, o sezono starte jų laukia daug svarbių kovų. Šiuo metu jam dar reikia 3–4 savaičių, kol jis pilnai atsigaus ir tai netenkino ispanų klubo. Mes tokį laikotarpį šio žaidėjo galime tikrai nesunkiai palaukti.

– Šis serbas priklauso „You First“ agentūrai. Ar galima tikėtis, jog ir daugiau žaidėjų Prienuose bus būtent iš šios agentūros?

– Mums tikrai nėra jokio skirtumo, kuri agentūra atstovauja žaidėjui. Šiuo metu turime žaidėjų ir iš kitų agentūrų, tad nėra kažkokių kliūčių įsigyti žaidėjus iš kitur. Nėra taip, kad visi mūsų žaidėjai bus būtent iš vienos agentūros. „You First“ galbūt padeda mums nukreipdama žaidėjus į klubą ir papasakoja jiems, ko čia gali tikėtis. Tokio žaidėjo kaip Vasa nepavyko net „Rytui“ įsigyti praėjusį tarpsezonį, tad tas mūsų bendravimas galbūt tuo daugiausiai ir pasireiškia.

– Prienų klubas ir toliau varžysis tik LKL čempionate, kuriame bus žaidžiami trys varžybų ratai. Ar toks rungtynių kiekis yra pakankamas?

REKLAMA

– Šiuo metu finansiškai negalime sau leisti dalyvauti dar kažkokiam tarptautiniam turnyre. Ateityje tikrai nesinorėtų apsiriboti vien žaidimu nacionaliniame čempionate, bet šiuo metu turime išsispręsti savo finansinius įsipareigojimus ir didelė dalis mūsų biudžeto bus skirta būtent tam. Man, kaip treneriui, patinka turėti daugiau treniruočių, žaidėjai galbūt norėtų daugiau rungtynių. Jeigu jausime varžybinės praktikos stygių, galbūt galvosime apie draugiškas rungtynes.

– Naujajame sezone prieš M.Šerniaus ir V.Šeškaus vadovaujamas komandas turbūt žaisite su dvigubu motyvacijos užtaisu?

– Tikrai taip. Mūsų komandoje apstu žaidėjų, kurie, visų pirma, norės įrodyti, kad jie gali žaisti šiame lygyje. Tad tų rungtynių su papildoma motyvacija bus ir daugiau. Manau, kad ateinančiame sezone būsime alkana ir noru deganti komanda.

Bružo ir Pulkovskio podkastas: atsakymai į klausimus. Spausk ir žiūrėk >>


1 komentarai
Naujausi komentarai (1)
Geriausiai ivertinti (1)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Palaikyk savo komandą