„Mavericks“ triuškinančiai užsitikrino diviziono titulą

Gegužės 8 d., 09:19
L.Dončičius vėl tapo mačo MVP (Scanpix nuotr.)

Užtikrintą pergalę Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) pasiekė Dalaso „Mavericks“ (39/28) ekipa, namie 110:90 (33:19, 29:18, 24:28, 24:25) nugalėjusi Klivlando „Cavaliers“ (21/46) klubą.

Pergalę šeimininkai įtvirtino dar iki ilgosios pertraukos, pabėgdami į priekį 62:37, o nukraujavę „Cavaliers“ nerado savyje jėgų atsitiesti.

Mačo MVP tapo visų savo galimybių neparodęs Luka Dončičius, per 23 minutes pelnęs 24 taškus (7/12 dvitaškių, 1/5 tritaškių, 7/7 baudos metimų), atkovojęs 8 kamuolius, atlikęs rezultatyvų perdavimą, blokavęs metimą, 3 kartus suklydęs ir 4 sykius prasižengęs.

Dalaso ekipa tokiu būdu užsitikrino triumfą Pietvakarių divizione. Nors ankstesniais metais tai reikštų garantuotą vietą atkrintamosiose, pakoregavus formatą „Mavericks“ dar gali smuktelti į septintąją vietą Vakaruose ir žaisti „play-in“ turnyre.

Vis dėlto Teksaso ekipos šansai šiuo metu atrodo itin geri – tarp penkių likusių varžovų tik Memfio „Grizzlies“ neturi neigiamo pergalių ir pralaimėjimų balanso.

Dalaso klubo atstovai pasiekė ir keletą asmeninių rekordų – Rickas Carlisle‘as su 833-ąja karjeros pergale iš penkioliktosios vietos lygos istorijoje išstūmė Cottoną Fitzimmonsą, o L.Dončičius tapo ketvirtu jauniausiu 5 tūkstančių taškų ribą pasiekusiu žaidėju, nusileisdamas tik LeBronui Jamesui, Kevinui Durantui ir Carmelo Anthony.

Abi komandos vertėsi be ryškių aukštaūgių – traumos nuo žaidimo sustabdė Keviną Love‘ą ir Kristapą Porzingį. „Cavaliers“ papildęs veteranas Andersonas Varejao ir toliau atlieka simbolinį vaidmenį, Dalase sužaidęs vos dvi minutes.

„Cavaliers“: Collinas Sextonas 27 (9/16 dvitaškių), Cedi Osmanas 22 (5 atk. kam., 7 rez. perd., 2/10 tritaškių), Isaacas Okoro 15 (5 atk. kam.), Deanas Wade‘as 9 (1/6 tritaškių).

„Mavericks“: Luka Dončičius 24 (8 atk. kam., 1/5 tritaškių), Timas Hardaway‘us 20 (3/9 tritaškių), Joshas Richardsonas 18 (5 atk. kam.), Dwightas Powellas, Trey‘us Burke, Jalenas Brunsonas (4 atk. kam., 6 rez. perd.) ir Nate‘as Hintonas po 8.