„Neptūno“ dublerių perspektyvos: ar A.Sidarevičius ir N.Mineikis įsitvirtins pagrindinėje komandoje ir kas dar galėtų ją papildyti (6)

Kovo 23 d., 11:30
A.Sidarevičius šį sezoną debiutavo ir LKL pirmenybėse (Foto: Matas Baranauskas)
A.Sidarevičius šį sezoną debiutavo ir LKL pirmenybėse (Foto: Matas Baranauskas)
Tautvydas Kubilius

Kol pagrindinės Klaipėdos „Neptūno“ komandos žaidimas stringa, klubo vadovybė gali būti patenkinta savo dublerių ekipos pasirodymu Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL). „Neptūnas-Akvaservis“ sezoną baigė tik po atkaklios kovos ketvirtfinalio serijoje 2:3, nusileidęs Šakių „Vyčiui“.

Jau šiame sezone vyriausiasis „Neptūno“ treneris Tomas Gaidamavičius pagrindinėje ekipoje išbandė dalį jaunųjų talentų. Realu, kad dalis šių žaidėjų kitą sezoną turės jau ir kur kas ryškesnį vaidmenį.

#1 Mintautas Mockus 201 cm, 17 metų, 15 min., 4,3 tšk., 2,7 atk. kam., 1,2 rez. per., 5,3 naud. bal.

Nors gynėjo skaičiai šį sezoną dar tikrai nebuvo įspūdingi, tačiau iš Panevėžio kilusį žaidėją galima įvadinti kaip vieną iš perspektyvesnių sistemos jaunuolių. M.Mockui dar yra tik 17 metų, o jo ūgis jau yra daugiau negu 2 metrai. Klaipėdos ekipos krepšininkui dar reikia sutvirtėti fiziškai, kad galėtų atlaikyti vyrų siūlomą kontaktą, tačiau duomenis šis jaunuolis tikrai turi. Šiek tiek šlubuoja ir jo pataikymas iš trijų taškų zonos – M.Mockus NKL čempionate realizavo vos 19 proc tritaškių metimų. Net ir anksčiau, žaidžiant RKL pirmenybėse, jo pataikymas iš toli neviršydavo 25 proc. Akivaizdu, kad tai yra M.Mockaus Achilo kulnas, tačiau bent dalinai šią problemą išsprendęs žaidėjas gali tapti vienu iš ryškesnių antrosios komandos žaidėjų.

REKLAMA

Prognozė: į pagrindinę komandą M.Mockui dar gerokai per anksti, tad kitą sezoną jis dar turėtų vilkėti dublerių marškinėlius, tačiau minučių skaičius turėtų dar labiau išaugti.

#3 Gabrielius Mažeika 205 cm, 18 metų, 21 min., 6,5 tšk., 3,3 atk. kam., 1 rez. per., 4,1 naud. bal.

Aukštaūgio vaidmuo šį sezoną „Neptūno-Akvaservis“ gretose išaugo ir net ketvirtfinalio serijoje prieš „Vytį“ G.Mažeika savo minučių gavo. Neseniai į pilnametystę žengusiam jaunuoliui šiuo metu šiek tiek trūksta atletiškumo ir geresnės koordinacijos. G.Mažeika labiau mėgsta žaisti toliau atsitraukęs nuo krepšio nei kad stumdytis baudos aikštelėje. Atlaikyti kontaktą baudos aikštelėje aukštaūgiui dar sekėsi gana sudėtingai. Vis tik gana minkštu metimu pasižymintis centras gali šiek tiek išplėsti žaidimą puolime. Patobulinus „2 prieš 2“ žaidimo įgūdžius ir puolimą nugara į krepšį M.Mažeika gali tapti neblogo lygio aukštaūgiu.

Prognozė: kitą sezoną G.Mažeika turėtų gauti dar daugiau minučių ir gali tapti netgi pagrindiniu ekipos centru. Būtent būtent tada bus gerokai aiškiau, kiek aukštai gali kilti šis krepšininkas.

REKLAMA

#4 Justas Maceikis 198 cm, 18 metų, 13 min., 1,8 tšk., 1,9 atk. kam., 2,3 naud. bal.

Praėjusį sezoną J.Maceikis debiutavo „Neptūno“ dublerių gretose, tačiau sužaidė vos 2 mačus. Šiemet gynėjas jau turėjo svarbesnį vaidmenį, tačiau kažkuo per daug išsiskirti neįstengė. Kol kas J.Maceikis atrodo gana ribotas žaidėjas, kuriam trūksta tiek žaidimo „1 prieš 1“ įgūdžių, tiek geresnio metimo, tiek fizinių savybių. Gynėjas per visą sezoną taip ir nepataikė nė vieno tritaškio nors atliko 12 tolimų metimų.

Prognozė: krepšininkas vis dar yra gana jauno amžiaus ir galbūt šiek tiek vėlyvesnio brendimo, todėl šansą žaisti toliau dublerių ekipoje turėtų gauti. Kol kas galimybių matyti jį su pagrindinės ekipos marškinėliais nėra.

REKLAMA

#5 Matas Vaitkus 183 cm, 20 metų, 20 min., 9,9 tšk., 2,4 atk. kam., 2,3 rez. per., 10 naud. bal.

Šis neaukšto ūgio gynėjas veikiausiai pasižymi įspūdingiausiomis fizinėmis savybėmis ne tik „Neptūno-Akvaservis“ gretose, bet ir visame NKL čempionate. Jo šuolio galimybės yra tiesiog įspūdingos, o dėjimai jau tapę vizitine kortele. Prieš porą metų jis jau laimėjo RKL pirmenybių „Oro karaliaus“ konkursą, o nuo to laiko tik dar labiau sutvirtėjo fiziškai. Nors M.Vaitkui stinga ūgio, tačiau tai jis kompensuoja itin stipriu pirmuoju žingsniu, o prasiveržimai yra pagrindinis jo ginklas. Be abejo vien atletiškumo norint kilti aukštyn nepakaks – reikia gerinti ir žaidimo organizavimo įgūdžius bei metimą iš distancijos.

Prognozė: M.Vaitkus yra nestandartinis žaidėjas, kuris patekęs į tinkamas rankas, gali pasiekti tikrai daug. Pats metas jam išmėginti save ir LKL čempionate, tad bent jau šansą įsitvirtinti pagrindinėje komandoje „Neptūnas“ jam turėtų suteikti.

#7 Nojus Mineikis 201 cm, 20 metų, 29 min., 13,8 tšk., 7,4 atk. kam., 2,1 rez. per., 16,8 naud. bal.

REKLAMA

N.Mineikis yra vienas iš tų žaidėjų, kurie sulaukia savųjų šansų ir pagrindinėje komandoje. Galima teigti, kad šis sezonas parodė, jog puolėjas jau yra išaugęs NKL marškinėlius ir jam atėjo laikas atverti aukščiausios lygos duris. Įdomu tai, kad rungtyniaudamas dublerių ekipoje N.Mineikis išsiskiria universalumu, tačiau kol kas žaisdamas „Neptūne“ dažniausiai į krepšį žiūri būdamas prie trijų taškų linijos, kas net nėra pati stipriausia jo savybė. Be abejo susidūręs su kietesne gynyba N.Mineikis dar turi nemažai problemų ir jo fiziniai pranašumai ten išnyksta. Nepaisant to, kartu su Roku Jokubaičiu Vlado Knašiaus krepšinio mokykloje blizgėjęs „Neptūno“ talentas, šia dienai yra vienas perspektyviausių ekipos krepšininkų.

Prognozė: „Neptūnui“ reikia atsikovoti šiek tiek priblėsusią sirgalių meilę ir būtent jauni pačių užauginti žaidėjai gali leisti tai padaryti. N.Mineikis, kaip ir kiti geriausi pačių sistemos paruošti žaidėjai, turėtų sudaryti kito sezono ekipos pagrindą, o šalia jų pridėjus kelis kur kas aukštesnio lygio žaidėjus gali gautis visai patraukli komanda.

Kreišmontas Kreišmontas

REKLAMA

#8 Lukas Kreišmontas 197 cm, 19 metų, 23 min., 8,5 tšk., 3,7 atk. kam., 1,2 rez. per., 10,2 naud. bal.

L.Kreišmontas yra į gynybą orientuotas žaidėjas ir pats Tomas Gaidamavičius, treniruodamas dublerių komandą, jam patikėdavo varžovų komandos lyderius tokius kaip Jalenas Riley. Šį sezoną L.Kreišmontas šiek tiek pagerino ir savuosius skaičius puolime. Tai buvo jau trečiasis jo sezonas šioje komandoje ir tie skaičiai nors ir gerėja, tačiau kol kas sunku įsivaizduoti jį duodantį apčiuopiamą naudą pagrindinei komandai. Gynėjas rungtynėse su Kauno „Žalgiriu“ jau buvo apsivilkęs „Neptūno“ marškinėlius ir netgi pasižymėjo taškais, tačiau daugiau šansų kol kas nesulaukė. Už puikų darbą prie savojo krepšio vertinamas žaidėjas LKL lygiu vis dar mažai, ką gali pasiūlyti, tačiau ateityje tų progų turėtų daugėti.

Prognozė: L.Kreišmontas vieną dieną tikrai turėtų įsitvirtinti LKL pirmenybėse ir galbūt netgi pagrindinėje „Neptūno“ ekipoje, tačiau klausimas, ar klubas suras jam vietos jau kitų metų komandos sudėtyje.

#10 Gediminas Leščiauskas 195 cm, 19 metų, 24 min., 8,4 tšk., 4,2 atk. kam., 1,8 rez. per., 8,6 naud. bal.

REKLAMA

Labai panašioje situacijoje yra ir G.Leščiauskas, kuris statistiškai šį sezoną padarė didžiausią šuolį į priekį. Praėjusiais metais šis krepšininkas NKL čempionate rungtyniavo vos po 5 minutes ir rinko 1,8 taško, o dabar tapo tvirtu rotacijos žaidėju. Matant tokį šio krepšininko progresą galima tikėtis, kad kitą sezoną jis taps vienu iš dublerių komandos lyderių. Šis žaidėjas pasižymi geru šuoliu bei stipriu pirmuoju žingsniu, tačiau vis dar reikia stipriai gerinti metimą ne tik iš trijų taškų zonos, bet net ir vidutinės distancijos.

Prognozė: į pagrindinę komandą G.Leščiauskas šiuo metu vargu ar pretenduoja, bet matomas progresas klubo vadovus turėtų tenkinti ir šį krepšininką labai realu toliau matyti klubo sistemoje.

#11 Petras Piekus 209 cm, 20 metų, 16 min., 4,2 tšk., 2,8 atk. kam., 4,1 naud. bal.

Tokių duomenų vyrukas tikrai gali patraukti dėmesį, o jo sukuriamų efektingų epizodų taip pat netrūksta. Žaidėjas gali sėkmingai žaisti pikenrolo situacijose ir jau dabar turi fiziškai tvirtą ir subrendusį kūną. Vis tik P.Piekus nėra pakankamai mobilus ir dažnai tampa taikiniu varžovų gynybai. Jo žaidimo arčiau krepšio judesių arsenalas gana kuklus, o toliau nuo krepšio P.Piekus nėra pavojingas. Būtent todėl centras šį sezoną dublerių gretose daugiau buvo rotacijos žaidėjas.

REKLAMA

Prognozė: kol kas galimybių ginti „Neptūno“ garbę LKL čempionate turbūt nėra, tačiau potencialo šis krepšininkas turi. Jau kitą sezoną NKL pirmenybėse jo jėga ir duomenys gali leisti turėti gana neblogus skaičius, tačiau pereiti į aukštesnį lygį tokio tipo žaidėjams dažniausiai yra gana sudėtinga užduotis.

Romančenko Romančenko

#12 Dovydas Romančenko 206 cm, 22 metų, 29 min., 11,7 tšk., 5 atk. kam., 11,7 naud. bal.

D.Romančenko yra šiek tiek vėlyvesnio brendimo, tačiau „Neptūnas“ jo transformacijos sulaukė. Šį sezoną puolėjas jau sugebėjo kur kas solidžiau tvarkytis arčiau krepšio, o neblogas metimas iš distancijos suteikia galimybių ir išplėsti komandos puolimą. D.Romančenko yra pakankamai mobilus žaidėjas ir bent jau kol kas vyrų krepšinyje veikiausiai užimtų „ketvirtojo numerio“ pozicija, tačiau įgyti šiek tiek daugiau fizinės jėgos jam nepamaišytų. Aukštaūgiui birželį sukanka jau 23 metai, tad būdamas vyriausiu komandos žaidėju D.Romančenko serijoje su „Vyčiu“ sugebėjo pasistumdyti su gerokai brandesnio amžiaus varžovais. 

REKLAMA

Prognozė: Šią vasarą D.Romančenko ir Klaipėdos komandos laukia gana sudėtingas sprendimas. Vargu, ar tikslinga 23 metų žaidėją laikyti dublerių komandoje, o jo nauda LKL čempionate dar kelia nemažai klausimų. Priekinės linijos krepšininkams adaptacija LKL čempionate būna išties sudėtinga, tad realu, jog pats krepšininkas gali pasirinkti kitą vietą tobulėjimui.

#13 Adomas Sidarevičius 188 cm, 19 metų, 9,8 tšk., 3 atk. kam., 4,4 rez. per., 10,4 naud. bal.

Gynėjas jau šį sezoną migravo tarp pagrindinės ir antrosios „Neptūno“ komandų, o dėmesį į save sugebėjo atkreipti dar vasarą vykusio „Hoptrans 3x3“ turnyro metu. A.Sidarevičius yra gana plastiškas ir gerai koordinuotas žaidėjas, turintis ir labai greitas rankas. Galima pažymėti ir tai, kad A.Sidarevičius pasižymi ir geru žaidimo skaitymu bei vadovavimu komandai. Kol kas jam dar šiek tiek trūksta fizinės jėgos, o taip pat reikėtų gerinti metimą iš distancijos. NKL pirmenybėse pataikyti jis sugeba, tačiau susidūrus su kietesne ir fiziškesne gynyba metimas pradeda strigti.

Prognozė: Jau kitą sezoną A.Sidarevičius turėtų gauti rotacijos žaidėjo vaidmenį pagrindinėje „Neptūno“ komandoje. Žaidėjo pliusai šiuo metu stipriai nusveria minusus, o A.Sidarevičiaus progresas šį sezoną buvo gana ryškus.

REKLAMA

#33 Kornelijus Zikas 202 cm 18 metų; #24 Kristupas Keinys 199 cm, 17 metų; #9Aringas Brazauskas 204 cm, 17 metų;

Visi trys jaunuoliai  dar tik apšilo kojas dublerių komandoje ir ryškesnio vaidmens nesulaukė. Akivaizdu, kad kitais metais „Neptūnas-Akvaservis“ turės atsisveikinti su dalimi savo lyderių, o jų vietą turės užimti nauji žaidėjai, tad sistemos krepšininkai, turintys NKL varžybų patirties jau turėtų vaidinti kur kas ryškesnius vaidmenis.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


6 komentarai
Naujausi komentarai (6)
Geriausiai ivertinti (6)
PRO komentarai (1)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti