Maskvos CSKA
Ilgoji pertrauka
49
:
39
Atsinaujins po sek
Atėnų „Panathinaikos“

Paskutinį Eurolygos mačą pasitinkantis „Žalgiris“: kokios permainos sudėtyje laukia vasarą? (139)

Balandžio 7 d., 10:30
Vasara Kauno klubo gerbėjams bus tikrai įdomi (BNS nuotr.)
Vasara Kauno klubo gerbėjams bus tikrai įdomi (BNS nuotr.)
Edgaras Pulkovskis

Kauno „Žalgirio“ komanda baigia savo žygį šiame Eurolygos sezone – lieka formalumas – dvikova su Atėnų „Panathinaikos“ ekipa. Kadangi šiame sezone pinigai skirstomi pagal užimtas vietas, o ne pasiektas pergales, kova yra tik dėl garbės.

Žalgiriečiai lieka 11-i turnyre ir nei gali pakilti aukštyn, nei nukristi žemyn. Apie žaidimą, Martino Schillerio progresą ir atskirų žaidėjų pasirodymą dar turėsime atskirą straipsnį, o šiame kviečiame pažvelgti iš arčiau, kokios permainos „Žalgiryje“ gali įvykti šio tarpsezonio metu.

Walkupas Walkupas

REKLAMA

Skirtinga įžaidėjų kryptis?

Tris sezonus „Žalgiryje“ praleidęs ir tikrą pozicijos evoliuciją išgyvenęs Thomasas Walkupas taps laisvuoju agentu ir galės laisvai rinktis, kur tęsti karjerą. Praėjusią vasarą Krepsinis.net rašė, kad amerikietį į savo sudėtį viliojo Maskvos srities „Chimki“ treniravęs Rimas Kurtinaitis, bet gynėjas nusprendė likti Kaune, kur jaučiasi itin patogiai ir tikrai neprašovė.

Krepsinis.net žiniomis, Th.Walkupas yra stebimas Eurolygos ekipų, bet jam matomas pagalbinis vaidmuo – kilti nuo suolo ir įnešti agresijos gynyboje bei išnaudoti savo šansus puolime, bet tokio vaidmens, kokį Th.Walkupas turi „Žalgiryje“, įžaidėjas negaus jokiame pajėgiame klube. Apskritai Th.Walkupui statistiškai sezonas yra prastesnis nei buvo praėjęs: rezultatyvumas smuktelėjo nuo 9,6 taško iki 7,9 taško, iš toli pataikymas krito iki 36,9 proc., kai pernai jis buvo 46,7 proc. Rezultatyvių perdavimų vidurkis krito nuo 5,5 iki 4,5, o naudingumo balų – nuo 12,7 iki 10,1.

Atrodo, kad „Žalgiris“ turi šansų išsaugoti Th.Walkupą, bet didelis klausimas, ar M.Schilleriui tinkamas tokio plano įžaidėjas. 28-erių 193 cm ūgio atletas yra itin solidus gynyboje ir neblogai organizuoja puolimą, bet pats negali „vienas prieš vieną“ išspręsti situacijų, kur „Žalgiris“ turi daug problemų, kai oponentai keičiasi ginamaisiais. Tada gynėjų grandyje stinga žaidėjo, galinčio apžaisti aukštaūgį ir pačiam įmesti taškus. Taip pat Th.Walkupas nėra stabilus metikas iš perimetro. Labai realu, kad 360 tūkst. eurų uždirbantis Th.Walkupas išvyks, o jį pakeis kitokio plano „pirmas numeris“.

REKLAMA

Dar vienas žaidėjas, galintis pats spręsti savo ateitį – Lukas Lekavičius. Po dvejų metų pertraukos grįžęs gynėjas sužaidė du sezonus ir čia atsirado svarbus faktorius – jo šeima sulaukė pagausėjimo. Galbūt tai turės įtakos sprendimui nesiblaškyti po Europą ir likti dar bent jau vienam sezonui gerai žinomoje aplinkoje, kur jo gyvenimo draugė taip pat jaučiasi puikiai. Juolab, kad 27-erių 180 cm ūgio įžaidėjo sezonas taip pat nebuvo tas, po kurio jis būtų itin geidžiamas rinkoje: rezultatyvumas krito nuo 10,5 taško iki 7,8, o renkami naudingumo balai – nuo 10,2 iki 8. Tiesa, vienas rodiklis stipriai šovė į viršų – tritaškių pataikymas – 48,9 proc. (22/45), bet čia reikia atkreipti dėmesį į imtį, nes iš perimetro L.Lekavičius metė retokai ir dažniau renkasi prasiveržimus bei savo firminius floaterius. Iš viso iš dviejų taškų zonos atakuota 134 sykius ir pataikyta 74 (55,2 proc.). Realiausia, kad L.Lekavičius liks „Žalgiryje“ dar bent jau vienam sezonui, kadangi jo įnešama energija nuo suolo ir gebėjimas tapti faktoriumi atskirose rungtynėse yra tikrai gana aukšto lygio.

Kas iš šių žaidėjų liks „Žalgiryje“?
 • Thomasas Walkupas
  4% (1426 balsai)
 • Lukas Lekavičius
  44% (16462 balsai)
 • Abu
  46% (17308 balsai)
 • Nė vienas
  7% (2628 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

REKLAMA

Vasturia Vasturia

Parduoti, atleisti, susigrąžinti

Marius Grigonis šiame sezone baigė įrodinėti tai, ką pradėjome praėjusiame, bet jį sustabdė trauma ir tada nutrauktas sezonas, kai jau gynėjas buvo pasiruošęs grįžti ant parketo. 26 metų 198 cm ūgio M.Grigonis dar turi galiojantį kontraktą, bet jis bus išpirktas. Krepsinis.net žiniomis, išpirka siekia 200 tūkst. eurų.

Įspūdingai sezono pradžioje žaidusio M.Grigonio kreivė šiek tiek krito žemyn pabaigoje, bet tai lemia ir padidintas varžovų dėmesys, ir nuovargis. Nepaisant to, M.Grigonis užfiksuoja itin solidų pataikymą iš toli – 46,4 proc. (71/153), o jo CV vaizdo įrašų skiltį papuoš ir du pergalingi metimai – prieš Miuncheno „Bayern“ ir Valensijos „Valencia“. Akivaizdu, kad tai yra žaidėjas, kuris jau dabar pasiruošęs kilti aukštyn ir tik klausimas, kuris klubas išpirks M.Grigonį. Tai nebus Madrido „Real“, kadangi „Marca“ skelbia, kad komanda atsisakė planų siekti lietuvio parašo dėl pernelyg didelės konkurencijos.

REKLAMA

Steve‘as Vasturia išgyveno labai permainingą sezoną – pirmus 12 Eurolygos sezono mačų jis pradėdavo startiniame penketuke, tada patyrė traumą, o grįžęs ant parketo žaidžia tik „šiukšlių minutes“ arba leidžiamas į aikštę tuomet, kai nebėra kam žengti dėl traumų. Amerikietis yra pasirašęs sutartį pagal formulę „1 plius 1“ ir tapo tikru nusivylimu. Keista, kad M.Schilleris taip tikėjo šiuo žaidėju ir jam suteikė tiek kreditų, kadangi jis gynyboje tragiškai atrodė nuo pat pirmojo mačo ir jokio progreso nepamatėme. Gerai, kad strategas suprato, kad S.Vasturia nėra pergalingo „Žalgirio“ dalis ir suteikia minučių geriau Karoliui Lukošiūnui, o ne šiam legionieriui.

Akivaizdu, kad „Žalgiris“ negali sau leisti prabangos laikyti legionieriaus už 150 tūkst. eurų, kuris per 12 minučių Eurolygoje krapšto 2,6 taško ir 0,9 naudingumo balo. Krepsinis.net žiniomis, S.Vasturia yra nusivylęs savo situacija ir yra linkęs vasarą greitai rasti abiems pusėms palankų sprendimą dėl skyrybų. Amerikietis turbūt supranta, kad šiuo metu toli gražu nėra Eurolygos žaidėjas. Apginant jį galima pridurti, kad S.Vasturia įpratęs žaisti su kamuoliu, o „Žalgiryje“ jam teko žaisti lengvojo krašto puolėjo pozicijoje, kur Vechtos RASTA sudėtyje jis buvo naudojamas retai. S.Vasturia vasarą turi keliauti ten, kur galės atsiskleisti ir neužimti legionieriaus kėdės „Žalgiryje“.

REKLAMA

S.Vasturios vietą „Žalgiryje“ turėtų užimti Tomas Dimša, kuris sezono pradžioje paliko prastesnį įspūdį M.Schilleriui nei amerikietis, todėl buvo išsiųstas į Las Palmo „Gran Canaria“ ekipą. Krepsinis.net žiniomis, lietuvis kitą sezoną turėtų uždirbti apie 160 tūkst. eurų.

„Žalgiriui“ rotacijoje T.Dimša būtų pravertęs labiau nei S.Vasturia jau šiame sezone. Turint omenyje, kad rinkoje nėra itin daug lietuvių, galinčių žengti ant parketo Eurolygoje ir duodi naudos, T.Dimša tikrai vertas šanso ir yra puiki opcija.

27 metų 196 cm ūgio atstovaujama „Gran Canaria“ prastai pradėjo sezoną Ispanijoje, bet dabar pasiekė jau 11-ą poziciją ir nuo atkrintamųjų vietos atsilieka vos 1 pergale. Europos taurėje Kanarų salų atstovai pusfinalyje susitinka su Monako „AS Monaco“ ir turi galimybes sugrįžti į Eurolygą. Jeigu Valensijos „Valencia“ Eurolygoje nepateks į „Top 8“, finalininkai gaus bilietą į pajėgiausią turnyrą. Jeigu „oranžiniai“ pasieks ketvirtfinalį, tada bilietas liks vienas – tik Europos taurės čempionams.

T.Dimša skirtingai žaidžia viename ir kitame turnyre: Europos taurėje jis renka 10,4 taško ir 7,9 balo, pataikydamas 48,1 proc. tritaškių, kai tuo tarpu Ispanijos lygoje įmeta 6,7 taško, fiksuoja 3,3 efektyvumo balo vidurkį, o iš perimetro pataiko tik 26,3 proc. savo metimų. Galima beveik neabejoti, kad T.Dimša kitame sezone gins „Žalgirio“ garbę.

REKLAMA

Ar T.Dimša pakeis S.Vasturią?
 • Taip, tokia rotacija įvyks
  77% (23586 balsai)
 • Ne, liks S.Vasturia, o T.Dimšos nebus
  2% (570 balsų)
 • Nebus nė vieno iš šių žaidėjų
  20% (6120 balsų)
 • Sudėtyje bus abu šie žaidėjai
  2% (480 balsų)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

REKLAMA

Lauvergne'as Lauvergne'as

Liks ekipoje

Užtikrintas dėl savo ateities gali būti Joffrey Lauvergne‘as. Jis yra naujausiais „Žalgirio“ sprendimas, kadangi su juo sutartis buvo pratęsta dar prieš kelis mėnesius. Prancūzas parodė visiškai kitokį veidą nei Stambulo „Fenerbahče“ ekipoje ir kauniečiai nusprendė pasilikti šį centrą.

Sprendimas atrodo logiškas, bet kelia šiek tiek dvejonių, kadangi J.Lauvergne‘as parodė nemažai skirtingų veidų. Jis gali dominuoti prieš savo lygio varžovus, bet susidūręs su pajėgesne ekipa arba aukštesniais oponentų centrais jaučiasi itin nepatogiai. Taip pat lieka atviras klausimas dėl šio atleto krepšinio IQ, kadangi jis neretai priima nelogiškus sprendimus, kurie lemia krūvą klaidų. Nors buvo svarstymų, kad J.Lauvergne‘as neva gali grįžti į NBA, tokios kalbos neturi rimto pagrindo ir centras liks „Žalgirio“ sudėtyje.

REKLAMA

Daugiausiai šiame sezone išlošęs žaidėjas yra Rokas Jokubaitis. Šarūno Jasikevičiaus „Žalgiryje“ jis buvo suolo galo žaidėjas, o dabar tapo svarbiu rotacijos krepšininku, kuris žaidžia po 21 minutę per rungtynes. R.Jokubaitis jau pirmajame sezono mače tapo didvyriu, kai išplėšė pergalę prieš Pirėjo „Olympiacos“. Prie R.Jokubaičio minučių skaičiaus prisidėjo ir žaidėjų traumos, bet ir be jų tai būtų bent jau 15 minučių krepšininkas.

20-metis gali būti pašauktas NBA naujokų biržoje, bet jam kol kas prognozuojama tik vieta antrojo rato pabaigoje ir vargu, ar vasarą jis kels sparnus į stipriausią pasaulio lygą. R.Jokubaitis šiame sezone parodė, kad yra vertas žaisti Eurolygoje, bet jam dar reikia taisyti savo gynybą, kuri jam kištų koją ilgiau rungtyniauti normaliomis sąlygomis, kai treneris turėtų pilną rotaciją. Jaunatviškas entuziazmas dar lemia skubotus sprendimus atakuoti krepšį, bet tai yra normalu, kadangi R.Jokubaitis dar jaunas žaidėjas ir patirties pasisems, bet kitam sezonui tai yra Eurolygos kovų kaip reikiant apšaudytas žaidėjas, atnešiantis nemažai naudos.

Praėjusią vasarą Artūras Milaknis pasirašė dvejų metų kontraktą, tad birželio 16-ąją 35-ąjį gimtadienį minėsiantis snaiperis liks „Žalgiryje“ dar vienam sezonui. Drąsus spėjimas būtų toks, kad tai yra paskutinis A.Milaknio sezonas karjeroje ir jo metu atletui reikės atlikti ir kapitono pareigas. Nepaisant visų duobelių, veteranas pataikė 47 proc. (39/83) tritaškių, fiksuodamas 6 taškų ir 4,5 naudingumo balo vidurkius per 18,5 min. Gaila, kad A.Milaknis patyrė traumą, dėl kurios nebežaidžia nuo 25 turo, nes jo rotacijoje „Žalgiriui“ itin stigo lemiamoje atkarpoje, kai buvo sprendžiama, kas pateks į atkrintamąsias.

REKLAMA

Iki 2022-ųjų vasaros kontraktas galioja ir su Martinu Gebenu. Vidurio puolėjui spalio pabaigoje bus 27-eri ir jo laukia dar vienas šansas parodyti savo sugebėjimus. Atrodo, kad M.Gebenas yra kažkur per vidurį tarp naudingo atsarginio antro centro ir to, kuris Eurolygoje svariai padėti komandai negali. M.Schilleris M.Gebeną šiame sezone naudojo kaip trečią centrą Eurolygoje. Kažko panašaus galima tikėtis ir kitame sezone, o pagrindinė M.Gebeno užduotis turėtų būti minutės „Betsafe-LKL“ pirmenybėse ir ten skirtumo darymas. Juolab, kad vietiniame čempionate M.Gebenas po krepšiais yra didelė jėga. Eurolygoje M.Gebenas šiame sezone gavo vos 7,5 min. vidurkį ir akivaizdžiai matėme, kad Š.Jasikevičius jį išnaudodavo geriau. Galbūt vasarą centras patobulės ir kitą sezoną matysime Eurolygos kovose dažniau, kadangi tai paskutinis šansas įsitvirtinti aukščiausiame lygyje.  

Blaževičius, Jucikas, Walkupas Blaževičius, Jucikas, Walkupas

REKLAMA

Ką daryti su jaunimu?

Kontraktą dar dvejiems metams turi Karolis Lukošiūnas. Kuris ir šiame sezone negavo reikšmingo vaidmens – sužaidė 15 mačų, bet aikštelėje praleisdavo po 5 minutes ir įmesdavo po 2 taškus.

Praėjusi savaitė K.Lukošiūnui buvo sėkminga – 5 tritaškiai iš 5, kas yra daugiau nei pusė tikslių šūvių iš perimetro šiame sezone (9/22 – 40,9 proc.). Vis dėlto K.Lukošiūnas neišsikovojo sau vietos po saule, o minutės jam suteiktos dėl A.Milaknio traumos. Taip pat prie to prisidėjo ir tragiškas S.Vasturios žaidimas.

Visi K.Lukošiūną mato kaip A.Milaknio įpėdinį, bet to dar nėra. Rugpjūtį vilniečiui sukaks 24-eri ir jam dar labai daug reikia tobulėti gynyboje, kadangi varžovai itin tuo naudojasi, kai tik K.Lukošiūnas pasirodo ant parketo. A.Milaknis taip pat nėra patikimas gynybos žaidėjas, bet sugebėjo patobulėti iki tiek, kad nebūtų akivaizdžia spraga. Tai galėtų padaryti ir K.Lukošiūnas, bet vargu, ar kitą sezoną jis gali tikėtis svaraus vaidmens. Galbūt „Žalgiris“ paskolins žaidėją arba apskritai nutrauks su juo sutartį, jeigu nebetikės jo galimybe tapti bent jau rotacijos krepšininku Eurolygoje.

REKLAMA

Daugiausiai aptarinėtas jaunuolis „Žalgiryje“ yra Marekas Blaževičius. Natūralu, kad centras yra dėmesio centre, nes už jį Vilniaus „Rytui“ buvo paklota 120 tūkst. eurų išpirka, bet vilniečio ant parketo praktiškai nematėme – vos 10 minučių Eurolygoje. M.Blaževičius pralaimėjo konkurencinę kovą M.Gebenui. Krepsinis.net šaltiniai teigė, kad 19-metis 209 cm ūgio vidurio puolėjas nusileidžia labiau patyrusiam kolegai tiek treniruotėse, tiek pagal pasirodymą LKL pirmenybėse.

Situacija M.Blaževičiui nedėkinga, nes M.Schilleris tęs savo darbus, o „Žalgiris“ turės ir M.Gebeną. Atrodo, kad lieka tik vienas kelias – prašytis būti paskolintam kitai komandai, nes dar vienas sezonas, nes jaunuolis nebeturi prabangos dar vieną sezoną praleisti ant suolo. Arba M.Schilleris jam suteikia daug minučių bent jau LKL kovose, arba skolinta centrą ir 2022–2023 m. sezone jau mato jį „Žalgiryje“ rotacijoje vietoje to paties M.Gebeno. M.Blaževičiaus ateitis šią vasarą bus aptarinėjama dar ne vieną kartą.

Ką daryti su M.Blaževičiumi?
 • Pasilikti sudėtyje
  34% (9146 balsai)
 • Skolinti kitai ekipai
  66% (17385 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

REKLAMA

Garino Garino

Ar argentinietis gali būti sveikas visą sezoną?

„Žalgiris“ Patrio Garino kontrakte turi „pliusą“, tad puolėjas gali likti dar vienam sezonui, bet čia yra didelis klausimas, ar šis 27 metų 201 cm ūgio puolėjas liks.

P.Garino praleido didžiąją sezono dalį dėl menisko problemų. Jo reabilitacija po kryžminio kelio raiščio plyšimo užtruko, o sugrįžęs jis jau pirmajame mače patyrė menisko traumą. P.Garino sutiko susimažinti atlyginimą, kol negalėjo rungtyniauti, tačiau „Žalgiris“ vis tiek jam mokėjo didelius pinigus ir tokia kantrybė su šiuo žaidėju tarsi sufleruoja, kad P.Garino liks Kaune.

Surasti gerą „trečią numerį“ Eurolygos kovoms yra gana sudėtinga, o P.Garino yra šio turnyro kovų užgrūdintas atletas, kuris gerai ginasi ir gali įmesti tritaškį. Rizikinga būtų pasilikti P.Garino ir tikėtis, kad kitą sezoną jis liks sveikas, nes traumų istorija tarsi yra raudonas šauktukas. Kita vertus, „Žalgiriui“ dažnai pasisekdavo su iki tol trapiais žaidėjais – Vasilije Micičius, Leo Westermannas ar tas pats J.Lauvergne‘as didelių problemų „Žalgiryje“ neturėjo. Jeigu reikėtų prognozuoti, duotume 65 proc., kad P.Garino liks „Žalgiryje“.  

Hayesas Hayesas

Kas laukia dviejų amerikiečių

Nigelas Hayesas šiame sezone save Eurolygai parodė ir kitoje pozicijoje – lengvojo krašto puolėjo. Pernai amerikietis šioje vietoje turėjo labai mažai minučių, nes tam nebuvo būtinybės, o M.Schilleris buvo priverstas atlikti šias rokiruotes dėl P.Garino traumos ir S.Vasturios negalėjimo žaisti „trečiu numeriu“.

Visa ši situacija „Žalgiriui“ išėjo į naudą, kadangi N.Hayesas tikrai turi daug privalumų kaip lengvasis kraštas, o ir pats žaidėjas įrodė, kad nėra vien sunkusis krašto puolėjas, kuris gali išplėsti aikštę. N.Hayesui dar reikia tobulinti žaidimą nugara į krepšį, kadangi prieš silpnesnius varžovus dar savo privalumų negali taip išnaudoti, kaip tai darydavo, pavyzdžiui, Edgaras Ulanovas. Krepsinis.net žiniomis, N.Hayesas Eurolygos klubams įdomus kaip lengvasis kraštas, bet didžiausias trūkumas yra labai nestabilus žaidimas, kadangi vieną dieną tai gali būti labai pastebimas puolime žaidėjas, o kitame susitikime jau primena savo paties šešėlį. „Žalgiriui“ išsaugoti N.Hayesą būtų geras žingsnis, bet realu, jog puolėjas iškeliaus laimės ieškoti svetur už didesnį atlyginimą nei dabar, kuris galėtų siekti apie 500–550 tūkst. eurų.

Didžiausia sezono mįslė yra Augustine‘as Rubitas, turintis „pliusą“ sutartyje. 31-erių 203 cm ūgio amerikietis atrodo labai produktyvus žaidėjas, kuris per 19 minučių įmeta 8,1 taško, atkovoja 4,2 kamuolio ir renka 9,4 naudingumo balo, bet didelis klausimas kyla, ar jis tinka „Žalgirio“ vizijai kitam sezonui.

A.Rubitas žaidžia tiek sunkiuoju kraštu, tiek centru. Pastarojoje pozicijoje jis naudojamas itin daug, tad „Žalgiris“ turi daug centrų ir per mažai sunkiųjų kraštų. „Ketvirtoje pozicijoje“ A.Rubitas puikiai varžovus atakuoja pikenpopais ir gali įmesti iš vidutinio nuotolio arba nustebinti tritaškiais, bet 26,7 proc. (4/15) pataikymas iš toli nėra tas rodiklis, kuris priverčia varžovus jį prižiūrėti ties perimetru itin atidžiai. Klausimas, ar A.Rubitui „Žalgiris“ gali mokėti tuos 450–500 tūkst. eurų už tokį vaidmenį. Galbūt reikėtų kitokio plano aukštaūgio už mažesnę kainą? Prognozuojame, kad A.Rubitas kitą sezoną „Žalgiryje“ nebežais.  

Koks likimas A.Rubito ir N.Hayeso?
 • Liks abu
  25% (6268 balsai)
 • Abu išvyks
  34% (8445 balsai)
 • Liks tik N.Hayesas
  19% (4827 balsai)
 • Liks tik A.Rubitas
  22% (5544 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Jankūnas Jankūnas

Kapitono klausimas

Labai įdomu klausimas, ar Paulius Jankūnas sužais savo paskutinį mačą Eurolygoje. Veteranui balandžio 29-ąją sukaks 37-eri ir jis vasarą taps laisvuoju agentu.

205 cm ūgio sunkusis krašto puolėjas šiame sezone parodė, kad dar gali varžytis Eurolygoje (15 min., 3,8 tšk., 4,3 atk. kam., 6,9 naud. bal.), bet lieka atviras klausimas, kokioje rolėje ir už kokius pinigus. P.Jankūnas atskirose rungtynėse buvo pastebimas ir tikrai įnešė savo indėlį į pergales, bet krepšinio pasaulyje kalbama, kad kapitonas baigs karjerą ir pasuks į „Žalgirio“ administraciją.

P.Jankūnui gera proga baigti karjerą oriai ir solidžiai, kai Eurolygoje dar turėjo neblogą vaidmenį, o ne buvo Felipe Reyesas, kuris ekipoje yra dėl praeities nuopelnų ir sentimentų. Galbūt ir kitą sezoną atskirose atkarpose P.Jankūnas padėtų „Žalgiriui“, bet veikiausiai reikia užversti šitą puslapį ir aprangą iškeisti į kostiumą. 

Normantas Normantas

Kokie lietuviai galėtų būti įdomūs?

Situacija gali būti tokia, kad „Žalgiriui“ reikės stiprintis bent jau keliais lietuviais, o pastarųjų metų pavyzdžiai rodo, jog kauniečiai yra linkę suteikti šansą žemesniame lygyje sužibėjusiems tautiečiams.

Taip „Žalgiryje“ atsidūrė Donatas Sabeckis, kurio karjera šioje ekipoje greitai baigėsi. Pernai buvo pasikviestas T.Dimša, o dabar iš tokių savo potencialą parodžiusių žaidėjų LKL pirmenybėse yra kelios pavardės – Gytis Masiulis ir Margiris Normantas. Krepsinis.net žiniomis, pastarasis gynėjas yra stebimas žalgiriečių.

G.Masiulis senokai buvo vadinamas tuo žaidėju, kuris pakeis P.Jankūną. „Lietkabelyje“ G.Masiulis fiksuoja 12,5 taško, 5,6 atkovoto kamuolio ir 14,7 naudingumo balo vidurkius per 29 minutes. Tuo tarpu M.Normantas žaidžia proveržio sezoną ir šiemet jis gerokai patobulinęs metimą iš toli, kuris siekia 43,3 proc. (39/90). 24-erių gynėjas galėtų būti įdomus eksperimentas, o savo pasitikėjimą jis galėtų užsitarnauti puikia gynyba.

Tai, kas dirbant Š.Jasikevičiui atrodė sunkiai įmanoma, dabar nebėra toks nerealus variantas – Manto Kalniečio sugrįžimas. Jeigu kauniečiams reikėtų dar vieno įžaidėjo už prieinamą kainą, veteranas tikrai nebūtų blogas variantas, o šis sezonas rodo, kad M.Kalnietis dar turi pakankamai parako savo statinėje.

Mažiau realios Arno Butkevičiaus ar Eimanto Bendžiaus pavardės, kaip ir Edgaro Ulanovo sugrįžimo galimybė, kadangi jis turi sutartį su Stambulo „Fenerbahče“, nors ten ir nespindi. Jeigu „Žalgiris“ pasiliks P.Garino, E.Ulanovo variantą galima bus apskritai atmesti.

Pastaraisiais metais buvo girdima Arnoldo Kulbokos pavardė. Bilbao „RETAbet“ puolėjas pastaruoju metu iškrito iš rotacijos dėl legionierių limito ir jį nukonkuravo tautietis Regimantas Miniotas, kuris turi kontraktą su Ispanijos klubu ir kitam sezonui.

Labai intriguojančiai atrodo ir Ignas Brazdeikis, kuris gaus lietuvišką pasą ir vasarą taps laisvuoju agentu. Krepsinis.net žiniomis, „Žalgiris“ stebi šio žaidėjo situaciją, tad jo kandidatūros negalime atmesti.

Kuris lietuvis turi didžiausius šansus papildyti „Žalgirį“?
 • Gytis Masiulis
  29% (7461 balsas)
 • Margiris Normantas
  16% (4141 balsas)
 • Edgaras Ulanovas
  10% (2465 balsai)
 • Mantas Kalnietis
  25% (6444 balsai)
 • Eimantas Bendžius
  3% (700 balsų)
 • Arnas Butkevičius
  3% (877 balsai)
 • Kitas žaidėjas (įvardyti komentaruose)
  8% (2075 balsai)
 • Arnoldas Kulboka
  7% (1685 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


139 komentarai
Naujausi komentarai (139)
Geriausiai ivertinti (139)
PRO komentarai (13)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti