Rinktinių vasara: 1 dalis (38)

Rugpjūčio 20 d., 09:51
test test

Nusileidus klubinio sezono uždangai eilė stoti į kovą dėl trofėjų ateina rinktinėms. Ši vasara jų pasirodymais buvo itin gausi. Dešimt įvairaus amžiaus komandų dalyvavo dešimtyje skirtingų čempionatų, tačiau medalius pavyko iškovoti tik vienai.

Šiuo savo įrašu pradėsiu penkių BLOG‘ų ciklą apie mūsų šalies rinktinių pasirodymus. Kiekviename straipsnyje apžvelgsiu tai, kaip ekipoms sekėsi arba nesisekė kovoti dėl aukščiausių vietų.

Moterų rinktinė

Tikslas: Iškovoti kelialapį į 2010 metų pasaulio pirmenybes Čekijoje. Tam reikėjo patekti tarp penkių stipriausių Senojo žemyno komandų.

Rezultatas: pirmenybėse iškovota vos viena pergale ir patirtos penkios nesėkmės bei pasidalinta 9-12 vietomis. Prasčiausias pasirodymas per visą nepriklausomos Lietuvos istoriją. Iki šiol žemiausias moterų rinktinės vieta Europos čempionate buvo šešta.

Eiga: Visi pralaimėjimai patirti toli gražu ne beviltiškais rezultatais. 3 taškais nusileista turkėms, 8 Europos vicečempionėms tapusioms rusėms, 2 taškais Europos čempionėms prancūzėms bei 6 taškais baltarusėms. Tik paskutiniajame pirmenybių mače, kuomet lietuvės neturėjo nei fizinių, nei dvasinių jėgų nusileista 14 taškų skirtumu italėms.

REKLAMA

Nuomonė: Rinktinės vyriausiasis treneris Rūtenis Paulauskas po čempionato teigė, jog prastą rezultatą lėmė nuovargis bei pasitikėjimo savo jėgomis trūkumas.

„Vienas dalykas sekė kitą. Nuovargis po apmaudžiai pralaimėtų rungtynių, pasitikėjimo savo jėgomis trūkumas. Aš visiškai nesijaučiu nelaimingas dirbęs šitoje komandoje. Buvo labai didelis noras ir motyvacija dirbti kartu. Merginos labai stengėsi. Aš ne dėl savęs nusimenu, o dėl merginų, nes jos buvo vertos turėti bent jau dviem pergalėmis daugiau“.

Išvada: Rezultatas neatspindi tikrojo rinktinės pajėgumo. Ši komanda galėjo užimti šiek tiek aukštesnę vietą.

Prognozė: Nors R.Paulauskui atrodo, jog rinktinė turi geras perspektyvas, mano akimis atrodo visiškai kitaip. Ekipą paliks kelios patyrusios žaidėjos, o kas užims jų vietas – neaišku. Perspektyvias krepšininkes galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų. Konkurencijos dėl patekimo į galutinį dvyliktuką taip pat nėra. Gali būti taip, jog po dviejų metų Lietuvos rinktinės nebus Europos čempionate, nes ši paprasčiausiai neįveiks kvalifikacinio barjero.

Studentų rinktinė

Rezultatas: Iškovotos septynios pergalės ir patirta vos viena nesėkmė bei užimta penktoji vieta.

Eiga: Prieš dvejus metus Lietuvos studentai iškovojo universiados aukso medalius. Likus dviems savaitėms iki šių metų pirmenybių visi žinojo, jog lietuviai titulo negins ir į universiadą nevyks, nes neturi tam lėšų, tačiau likus kiek daugiau nei savaitei iki jos pinigų atsirado. Treneris Robertas Kuncaitis turėjo žaibiškai sukviesti kandidatus ir juos parengti pirmenybėms per rekordiškai trumpą laiką – savaitę. Prieš pat čempionato pradžią dėl pėdos traumos iš rikiuotės iškrito pagrindinis ekipos atakų organizatorius Aidas Viskontas.

REKLAMA

Nepaisant šių nesklandumų, mūsiškiai pirmajame etape iškovojo visas tris pergales, o antrajame etape pasiekė dvi pergales iš tiek pat galimų. Kelias link medalių buvo baigtas ketvirtfinalyje, kuriame nusileista universiados vicečempionais tapusiems rusams. Pirmenybės užbaigtos dvejomis pergalėmis.

Nuomonė: Rinktinės vyr. treneris R.Kuncaitis buvo patenkintas savo auklėtiniu pasirodymu ir teigė, kad penktoji vieta yra geras rezultatas.

„Žinant, kaip trumpai rengėmės universiadai, penktoji vieta yra geras rezultatas. Tas nelemtas pralaimėjimas Rusijos rinktinei ketvirtfinalyje 73:82 neleido mums pakilti aukščiau“.

Išvada: Atsižvelgiant į trumpą pasirengimo laiką ir pagrindinio įžaidėjo netektį, penktoji vieta yra tikrai puikus rezultatas.

Prognozė: Žvelgiant į ateitį galima manyti, jog universiados autsaideriais tikrai netapsime. Turime daug perspektyvių žaidėjų, kurie po kelių metų jau bus studentais ir tikrai tinkamai sugebės reprezentuoti mūsų šalį, o gal ir sugrąžinti čempionų vardus po keturių metų pertraukos.

38 komentarai
Naujausi komentarai (38)
Geriausiai ivertinti (38)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Eurolyga