„Rytas“ pristatė gerokai susitraukusį biudžetą ir įvardijo sezono tikslus (115) FOTOGALERIJA

Rugsėjo 19 d., 17:45
R.Jarutis atskleidė biudžetą (BNS nuotr.)
R.Jarutis atskleidė biudžetą (BNS nuotr.)
Edgaras Pulkovskis

Ketvirtadienį sostinės „Jeep“ arenoje „Ryto“ klubas surengė spaudos konferenciją, kurios metu pristatė kito sezono tikslus bei atskleidė biudžetą.

Šį sezoną „Rytas“ atlyginimams išleis tik apie 1,5 mln. eurų, o visas klubo biudžetas – 3,5 mln. eurų. Palyginus praėjusiame sezone buvo deklaruota, kad bendras biudžetas buvo apie 4,4 mln. eurų, o algoms buvo skirta apie 2 mln. eurų. Komandos tikslas yra žaisti Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) ir Karaliaus Mindaugo taurė (KMT) finale, o Europos taurėje – iškopti į kitą etapą.

„Manau, kad mes esame pasiruošę. Visada buvo noras mažinti biudžetą ir atiduoti skolas, nes našta tikrai buvo didelė. Nupirkus klubą norėjome auginti savo žaidėjus, turėti lietuvišką branduolį, todėl išpirkome Butkevičių ir Girdžiūną, Echodas pas mus žais trečią sezoną, Sirvydis užaugo, dabar ateina Blaževičiaus, Giedraičio ir kitų jaunų žaidėjų eilė“, – kalbėjo sporto direktorius Linas Kleiza.

REKLAMA

„Biudžetas yra gerokai susitraukęs. Noriu padėkoti Adomaičiui, kuris sutiko su klubo pasiūlyta strategija, jog rinksimės žaidėjus pagal savo kišenę. Žaidėjų algoms yra iki 1,5 mln. eurų, o visas biudžetas – apie 3,5 mln. eurų. Klubas neatsisako vykdyti įsipareigojimų, kurie dar yra nuo 2013 ar 2014 metų. Laukia sunkūs metai, bet komanda su ta sudėtimi, kurią pavyko suburti, turėtų susitvarkyti su tikslais“, – kalbėjo direktorius Rolandas Jarutis.

„LKL pirmenybės bus lygios, nes visos komandos sustiprėjo. Tikslas lieka tas pats – LKL finalas. Manau, kad nebus paprasta. Taip pat norime sėkmingai pasirodyti KMT turnyre, kas šiemet buvo padaryta puikiai. Tikslas bus taurės finalas. Europos taurėje sutiksime stiprius varžovus ir bandysime patekti į kitą etapą“, – apie tikslus pasakojo R.Jarutis.

REKLAMA

„Atsinaujino klubo valdybos sistema – suformuota valdyba, kuri bus atsakinga už ilgalaikius sprendimus ir kaip laikomasi jų. Dabar atsižvelgia į mūsų užsibrėžtus tikslus. Pirmas jų – klubas turi turėti ilgalaikę perspektyvą. Nėra lengva atsikratyti iš praeities likusių skolų. Matome ilgalaikį projektą, kelis metus pasispausime, bet investuodami į jaunimą tikime, kad pergalės sugrįš. Matome, kad „Rytas“ labiau matomas mieste ir už krepšinio aikštelės ribų. Tai yra svarbu, kadangi „Rytas“ miestui yra svarbus ir miestui klubas yra svarbus. Kėlėme tikslus suformuoti jaunimo akademiją, kad būtų ruošiami vaikai nuo ankstyvo amžiaus ir nuo kito sezono stipriai pasistūmėsime į priekį.

Klubo biudžetas yra kuklesnis nei pernai, bet nesivaikome tų vienadienių pergalių – matome klubo kryptį ilgalaikę ir turime susitvarkyti su buvusių vadovų paliktomis skolomis, kas tikrai nėra lengva. „Rytas“ tikrai tvirtai stovi ant kojų, todėl tai padarys. Miestas yra patenkintas permainomis klube“, – sakė Vilniaus miesto savivaldybės atstovas.

 – Kuriuo pirkiniu labiausiai didžiuojatės?

– L.K.: Jaručiu (paplekšnojo šiam per petį). Manau, kad Cruzas labai universalus žaidėjas, kuris gali rungtyniauti tiek įžaidėju, tiek atakuojančiu gynėju. Bairstow yra kitoks žaidėjas nei Bendžius. Manau, kad turime 10 lygiaverčių žaidėjų, ko neturėjome praėjusiame sezone. Mums tada ir stigo gerų rotacijos krepšininkų.

REKLAMA

– Kada klubas turėtų atsikratyti skolų?

– R.J.: Manau, kad dvejų metų bėgyje. Nenorėčiau sakyti tikslių sumų, nes dar vyksta auditas.

– Kas bus klubo prezidentu?

– R.J.: Buvo daug kalbama apie Joną Kazlauską. Su juo daug kalbėjome ir esame Jonui numatę šią vietą, bet pirmiausia turime susitvarkyti visus dalykus klube ir tada tartis su Kazlausku. Galvoju, kad toks žmogus turėtų ateiti į švarią situaciją.

„Ilgoji pertrauka“: „Wolves“ pirkiniai, skeptiškas žvilgsnis į „Neptūną“, byranti „Labas GAS“, gandai apie „Rytą“, netikėtas Staniulio ėjimas ir „Lietkabelio“ pajėgumas


Gairės: kleiza, lkl, rytas, jarutis
115 komentarai
Naujausi komentarai (115)
Geriausiai ivertinti (115)
PRO komentarai (20)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti