„Ryto“ dublerių perspektyvos: J.Rubino proveržis ir daug klausimų keliantis graikas (12)

Kovo 12 d., 09:30
J.Rubinas šį sezoną tapo vienu iš komandos lyderių (Dainius Lukšta, NKL)
J.Rubinas šį sezoną tapo vienu iš komandos lyderių (Dainius Lukšta, NKL)
Tautvydas Kubilius

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybėse šiuo metu įsibėgėja ketvirtfinalio serijos, o kai kurios komandos jau baigė savo pasirodymą 2020–2021 metų sezone.

Tarp jau sezonus baigusių ekipų yra ir Vilniaus „Perlo Energijos“ krepšininkai, kurie reguliariajame sezone iškovojo 10 pergalių ir patyrė 18 nesėkmių, o aštuntfinalio serijoje 0:2 nusileido „Gargždams“.

Pagrindinis „Perlo“ komandos tikslas yra ruošti jaunuosius krepšininkui „Rytui“, tad po sezono Krepsinis.net kviečia pažvelgti, kurie iš jaunimo komandos priartėjo prie pagrindinio klubo, o kuriems galbūt prireiks dairytis ir kitų ekipų.

#0 Justas Šukelis: 195 cm, 23 metai, 20 min., 7,6 tšk., 3,4 atk. kam., 1,9 rez. per., 6,4 naud. bal.

REKLAMA

Puolėjas prie Vilniaus komandos prisijungė jau turėdamas NKL patirties, kadangi prieš tai du sezonus praleido Molėtų „Ežerūno“ klube. J.Šukelio pagrindinis trūkumas yra prastas metimas iš distancijos – tritaškius jis metė vos 20,6 proc. tikslumu.

Žaidėjas turi gana neblogas fizines savybes ir gali būti naudingas NKL pirmenybėse žaidžiančiam „Perlui“, tačiau šiuo metu šansų kilti aukščiau greičiausiai nėra. Pagrindinis komandos tikslas yra ugdyti jaunuosius talentus ir 23 metų žaidėjas, rungtyniaujantis daugiau nei po 20 minučių, vargu ar reikalingas ekipai kitame sezone. Realu, kad šis žaidėjas turėtų sudominti kitus NKL klubus.

#7 Lukas Valantinas: 205 cm, 20 metų, 12 min., 3,9 tšk., 3,3 atk. kam., 4,2 naud. bal.

Puolėjas šį sezoną turėjo visas galimybes atsiskleisti „Perlo“ gretose, tačiau neseniai dvidešimtmetį atšventęs aukštaūgis ryškesnio proveržio nepadarė. Nors L.Valantinas šį sezoną aikštėje jau praleisdavo dvigubai daugiau laiko nei savo debiutiniais metais, tačiau jo rezultatai išaugo nežymiai.

Jaunuolis yra nepavojingas toliau krepšio ir šlubuoja netgi jo baudų pataikymas (51 proc.). Galbūt „Rytas“ šį krepšininką dar gali vieną sezoną pamėginti išlaikyti sudėtyje ir pabandyti sulaukti, kol jis subręs fiziškai.

REKLAMA

Pacevičius Pacevičius

#8 Martynas Pacevičius (205 cm, 23 metai, 33 min., 17,5 tšk., 8,7 atk. kam., 2,3 rez. per., 21,1 naud. bal.

Nors M.Pacevičius sezoną užbaigia jau pagrindinėje „Ryto“ komandoje, tačiau tarpsezoniu taip pat tikrai bus keliamas klausimas, ką daryti su šiuo krepšininku. Akivaizdu, kad dublerių komandoje jis būtų vienas iš pagrindinių krepšininkų, tačiau aukštaūgio amžius neleidžia žaisti su dviguba licencija, tad tikimybė, kad jis sugrįš į „Perlą“ veikiausiai yra tik teorinė.

Pagrindinėje komandoje M.Pacevičiaus vaidmuo epizodinis ir ant parketo jis pasirodęs nebuvo jau daugiau nei mėnesį laiko. Aukštaūgis per šį sezoną šiek tiek pasikėlė akcijas, tad vasarą gali sulaukti dėmesio iš antros turnyrinės lentelės pusės LKL klubų, kur galbūt galėtų pretenduoti į atsarginio centro vaidmenį.

REKLAMA

#9 Pijus Rimkus 190 cm, 20 metų, 17 min., 8,7 tšk., 1,1 atk. kam., 6 naud. bal.

Dar vienas dvidešimtmetis, kuris dar tikrai niekuo negali sudominti pagrindinės komandos trenerių štabo, ir kuris vargu ar galėtų patraukti kitų LKL klubų dėmesį. Pagrindinis P.Rimkaus pliusas yra geras metimas iš distancijos, tačiau gynėjui trūksta ir fizinių duomenų, ir kūrybos aikštėje.

Tai buvo antrasis jo sezonas „Perle“ ir demonstruoti rezultatai jau buvo kiek solidesni nei pirmais metais, todėl galbūt dar vienerius metus šį krepšininką klubas ryšis pasilikti dublerių komandoje. 

#10 Jokūbas Rubinas 186 cm, 19 metų, 30 min., 14,2 tšk., 2,2 atk. kam., 4.6 rez. per., 13 naud. bal.

Iš Mažeikių kilęs jaunuolis šį sezoną kaip ir buvo galima tikėtis tapo vienu iš pagrindinių komandos lyderių. J.Rubinas turi visas savybes, galinčias jam praverti duris į aukštesnį lygį. Įžaidėjas pasižymi geru aikštės matymu ir solidžiu metimu iš distancijos, tačiau šiuo metu jam labiausiai stinga kiek tvirtesnio kūno, kuris leistų atlaikyti daugiau kontakto.

REKLAMA

Klubo vadovai šį sezoną dar nebandė J.Rubino pagrindinėje komandoje, tačiau galima neabejoti, kad tokios mintys jų galvose kirba. Jau kitą sezoną gynėjas gali sulaukti šanso debiutuoti ir LKL čempionate, o šiai dienai jis atrodo, kaip tikrai aukštą lygį galintis pasiekti žaidėjas.

Jocius Jocius

#18 Rokas Jocius 208 cm, 17 metų, 23 min., 8,6 tšk., 7 atk. kam., 1 rez. per., 11,2 naud. bal.

Prieš sezono pradžią R.Jocius į „Ryto“ dublerius persikėlė iš Kauno „Žalgirio-3“ komandos ir dar gruodžio mėnesį su pagrindinės Vilniaus komandos marškinėliais debiutavo būtent mače prieš „Žalgirį“. Nors tai ir tebuvo vienintelis jo susitikimas LKL čempionate, tačiau „Perlo“ gretose R.Jocius demonstravo solidų žaidimą, o komandą palikus M.Pacevičiui – tapo pagrindiniu „Perlo“ vidurio puolėju.

REKLAMA

Aukštaūgis pasižymi gana minkštu metimu ir gera koordinacija ir nors jam dar stinga raumenų, tačiau R.Jocių galima laikyti vienu iš perspektyviausių „Ryto“ piramidės žaidėjų. Centras kitais metais taptų kertiniu „Perlo“ žaidimo sraigteliu, tačiau realu, kad šio žaidėjo dėmesys artimiausiu metu gali pakrypti ir į JAV.

#19 Nojus Bieliauskas 192 cm, 20 metų, 13 min., 2,1 tšk., 1,5 atk. kam., 1,3 rez. per., 1,3 naud. bal.

Dar vienas žaidėjas į Vilnių atvykęs iš Molėtų „Ežerūno“ ekipos ir jau turėdamas NKL patirties. Vis tik N.Bieliauskas tapo suolo galo žaidėju Vilniuje ir turėjo labai panašią statistiką, kokia buvo ir Molėtų klube. Vargu, ar šio žaidėjo potencialas gali sudominti pagrindinę komandą, o į jo vietą „Perlo“ gretose pretenduos būrys jaunesnių Vilniaus piramidės krepšininkų.

#22 Arnas Adomavičius 193 cm, 21 metai, 26 min., 11,8 taško, 4,2 atk. kam., 3,1 rez. per., 11,6 naud. bal.

Buvęs „Žalgirio“ dublerių narys į „Perlą“ atvyko iš JAV, kur taip ir nesužaidė NCAA pirmenybėse Šiaurės Karolinos Greensborgo universiteto komandoje. Gynėjas gana greitai adaptavosi Edvino Justos vadovaujamoje komandoje ir tapo vienu iš jos lyderių. A.Adomavičiui reikia žaidybinės praktikos, tad anksti pasibaigęs NKL sezonas tiek jam, tiek kitiems jauniesiems žaidėjams yra ne į naudą.

REKLAMA

Vargu, ar per sužaistus 12 mačų gynėjas galėjo patraukti LKL komandų dėmesį, tad tikimybė jį ir toliau matyti „Ryto“ dubleriuose ar kitose NKL komandose išlieka. A.Adomavičius turi gana neblogus fizinius duomenis, kad sugebėtų įsitvirtinti ir aukštesniame lygyje, tačiau jo progresas per pastaruosius du sezonus buvo galbūt kiek kuklesnis nei norėtųsi.

#23 Robertas Subotkevičius 203 cm, 22 metai, 11 min., 3,6 tšk., 1,8 atk. kam., 2,3 naud. bal.

Prieš sezoną šiam puolėjui greičiausiai buvo numatytas gana rimtas vaidmuo dublerių komandoje, kadangi jis vyko atstovauti „Rytui“ į „Hoptrans 3x3“ turnyrą, o prieš sezoną treniravosi ir su pagrindine komanda.

Prieš tai epizodiškai Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ garbę NKL gynęs R.Subotkevičius vis tik daugiau tapo rotacijos žaidėju komandoje ir kažkuo daugiau išsiskirti neįstengė. Greitai 23 metų gimtadienį švęsiantis puolėjas yra kiek vėlesnio brendimo, tačiau jo galimybės žaisti aukštesniame lygyje nei NKL šiuo metu atrodo labai miglotai.

Andreas Kalogiros Andreas Kalogiros

REKLAMA

#26 Andreas Kalogiros 198 cm, 18 metų, 18 min., 6,6 tšk., 4,6 atk. kam., 1,3 rez. per., 7,4 naud. bal.

Graikas susilaukė gana nemažai dėmesio po to, kai Eurolygos jaunimo turnyre puikiai talkino Augustui Marčiulioniui ir Ąžuolui Tubeliui, tačiau kol kas šio žaidėjo perspektyvos kelia nemažai klausimų. Skambių palyginimų sulaukęs A.Kalogiros šį sezoną fiksavo netgi gerokai prastesnius skaičius negu praėjusį, o kažkokį jo progresą įžvelgti buvo labai sudėtinga.

Panašu, kad puolėjo ankstyvas brendimas leido anksti demonstruoti solidų žaidimą, tačiau dabar jo progresas yra sustojęs, o fizinėmis savybėmis bendraamžiai nuo jo per daug nenusileidžia. Graiko ūgis nesiekia dviejų metrų, tad jo galimybės žaisti arčiau krepšio aukštesniame lygyje atrodo ribotai, o perimetre krepšininkas nelabai ką gali pasiūlyti. Nors Vilnius jau greičiausiai tapo A.Kalogiros namais, jo likimas čia kelia daug klausimų.

#27 Adas Šimonis 192 cm, 19 metų, 25 min., 10,9 tšk., 3 atk. kam., 1,9 rez. per., 9,3 naud. bal.

Stipriausia gynėjo savybė yra metimas iš trijų taškų zonos ir iš toli šį sezoną A.Šimonis metė net 47 proc. tikslumu. Vis dėlto snaiperiui kol kas trūksta fizinių duomenų, kurie leistų kilti aukščiau. Tai buvo jau trečiasis šio krepšininko sezonas NKL čempionate, vilkint „Perlo“ marškinėlius, o netrukus gynėjas švęs dvidešimtą savo gimtadienį.

REKLAMA

Galbūt pavyzdžiu A.Šimoniui galėtų tapti Domantas Vilys, kuris pasinaudojęs tarpine Šakių „Vyčio“ stotele, dabar jau žaidžia Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ ekipoje. Nors A.Šimonis turėjo galimybę šį sezoną debiutuoti ir „Ryte“, tačiau krepšininkui teks priimti sprendimus, kas jo karjerai šiuo metu būtų geriausia. Potencialo pasiekti bent jau LKL lygį šis žaidėjas turi.

#90 Tautvydas Baltrušaitis 204 cm, 17 metų, 9 min., 3,1 tšk., 2,2 atk. kam., 2,8 atk. kam.

Iš „Žalgirio“ sistemos persikėlusiam jaunuoliui tai tebuvo pirmieji metai NKL čempionate, tad tikėtis solidesnių jo rezultatų buvo naivu. T.Baltrušaičiui dar stinga fizinės jėgos, kad pasistumdytų arčiau krepšio su vyrais, tačiau jau kitą sezoną jo indėlis į ekipos rezultatus turėtų būti ženklesnis. Tai yra ilgalaikis Vilniaus klubo projektas ir kitą sezoną jį dar tikrai turėtumėm matyti Vilniaus komandoje, tačiau jau galbūt su svarbesniu vaidmeniu.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


12 komentarai
Naujausi komentarai (12)
Geriausiai ivertinti (12)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti