S.Galdikas: prieš teisėjus nepaburnosi

Gruodžio 17 d., 09:34
galdikas simas 11
galdikas simas 11
Šaltinis: Vakarų ekspresas

"Vakarų ekspresas" tęsia pažintinių straipsnių ciklą apie reprezentacinės Klaipėdos "Neptūno" krepšinio komandos žaidėjus. Šįkart - pažintis su vidurio puolėjo pozicijoje rungtyniaujančiu Simu Galdiku.

Šis 24-erių aukštaūgis "Neptūno" ekipoje atlieka vis didesnį vaidmenį ir sulaukia vyriausiojo trenerio Pauliaus Juodžio pasitikėjimo.

Kovotojo charakteriu pasižymintis žaidėjas prieš porą metų garsėjo nevaldomomis emocijomis, tačiau pastaruoju metu tapo ramus - be pykčių priima teisėjų sprendimus, o už grubesnį veiksmą ir nuolankiai atsiprašo.

Kalbama, kad teigiama linkme pakeisti žaidėjo mąstymą ir charakterį padėjo jo ilgametė draugė Vaida. Jiedu jau draugauja ketverius metus, o vasarą planuoja susituokti.

"Kalbant apie praeities įvykius ir pykčio proveržius aikštelėje, pakeisti požiūrį padėjo ir karčios pamokos. Supratau, kad prieš teisėjus nepaburnosi. Komandos nariai mane vadina "Šėtonu", tačiau ne dėl emocijų, o dėl neva panašumų su animacinio filmo herojumi", - teigė S. Galdikas.

Gruodžio pradžioje dvikovoje su "Kėdainių Triobet" ekipa tapai savotišku didvyriu, kai aidint sirenai pelnei iš pirmo žvilgsnio pergalingus taškus. Tik vėliau, peržiūrėjus vaizdo įrašą, buvo pastebėta, kad metimas keliomis dešimtosiomis sekundėmis buvo pavėluotas ir rezultatas anuliuotas. Kaip pats tai vertini?

REKLAMA

Žiūrėjau vaizdo įrašą kelis kartus, tik gerokai sulėtinus vaizdą tai galima įžvelgti. Natūralu, kad teisėjai per varžybas negalėjo pamatyti, kad metimas į krepšį skriejo po laiko. Tik su technikos pagalba buvo galima visa tai išsiaiškinti. Teisėjai suklydo, ir tai žmogiška, tokią klaidą galėjo padaryti bet kas. Jokiu būdu negalima ant jų užsipulti ar smerkti. Žinoma, apmaudu, kad rungtynes su Kėdainiais teks peržaisti, tačiau pabandysime įrodyti, kad mes geresni.

Šiemet "Neptūno" komandoje tarp vidurio puolėjų nemaža konkurencija: pradžioje teko konkuruoti su Luku Bonneriu ir su neseniai komandą palikusiu Arinze Onuaku. Dabar dar prisijungė Laurynas Mikalauskas. Ar konkurencija neišmuša iš vėžių?

Priešingai - konkurencija mane skatina pasitempti ir dar labiau stengtis. Norisi įrodyti, kad gali sužaisti dar geriau. Turi pats išsikovoti vietą aikštelėje. Tai tarsi nauja motyvacija, stimulas. Pastebėjau, jei tą dieną gerai žaidi, treneris leidžia ir ilgiau pasigalynėti su varžovais. Man nėra svarbu mano asmeniniai rezultatai, pernelyg neseku, kiek pelnau taškų. Man svarbiausia, kad būčiau naudingas komandai.

Kaip manai, kokios šiemet "Neptūno" galimybės?

Kaip dirbsime, taip ir bus. Jei nors vienas tinginiaus, nieko gero nebus. Turime rungtyniauti lyg vienas tvirtas kumštis. "Neptūno" komandoje atmosfera puiki. Po pralaimėtų rungtynių nesipykstame, o visi susėdę draugiškai aptariame klaidas ir trūkumus.

Primink, kaip prasidėjo Tavo sportinis kelias?

REKLAMA

Krepšinis iš pradžių manęs visai netraukė. Penktoje klasėje visi klasiokai žaisdavo krepšinį, o manęs, nors ir buvau aukštas, į komandą neimdavo. Sakydavo, jog nemoku žaisti. Vėliau pradėjau lankyti treniruotes pas trenerį Povilą Jefišovą ir jau po mažiau nei metų visos mokyklos komandos, kuriose rungtyniaudavau, iškovodavo pergales.
 

Paulius Matulevičius, "Vakarų ekspresas"

„Ilgoji pertrauka“: „Lietkabelio“ komplektacija, LKL žaidėjas „Žalgiriui“, V.Carterio sveikinimas Žiemeliui ir ar P.Milleris būtų padėjęs žalgiriečiams

Gairės: lkl, neptūnas, galdikas
komentarai
Naujausi komentarai
Geriausiai ivertinti
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Palaikyk savo komandą