Š.Jasikevičius: apie komandos naujokus ir „Barcelona“ finansinę situaciją (12) interviu

liepos 30 d., 14:42
Š.Jasikevičius pasakojo apie vasaros darbus (Scanpix nuotr.)
Š.Jasikevičius pasakojo apie vasaros darbus (Scanpix nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

Barselonos „Barcelona“ vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius turėjo trumpam nutraukti savo atostogas, kadangi surengė tradicinę jauniesiems įžaidėjams skirtą stovyklą.

Ta proga strategas susėdo pasikalbėti ir su „Mundo Deportivo“ žurnalistu, kuriam papasakojo apie sudėties komplektaciją ir klubo finansinę situaciją. Pateikiama įdomiausius interviu akcentus.

– Kur dar turėtų tobulėti „Barcelona“?

– Ties tais elementais, apie kuriuos kalbėjome nuo pradžių. Svarbiausi dalykai yra disciplina ir lyderystė – abu šiuos dalykus mes pagerinome. Jeigu pažiūrėtumėte, kaip komanda žaidė spalį ir kaip atrodė sezono pabaigoje, pamatytumėte, jog yra daugiau disciplinos ir žinojimo, kaip mes norime rungtyniauti. Taip pat ir daugiau kūrybinės laisvės. Mūsų svarbiausi žaidėjai Calathesas ir Mirotičius daug padarė dėl komandos. Labai svarbu, kad aukščiausio lygio europiečiai rungtyniautų ekipoje. Šiandien yra mano diena ir aš įmetu 30 taškų, bet kitą dieną jau kitas krepšininkas jaučiasi geriau ir turime žaisti išnaudojant jį.

REKLAMA

– Ar finansinės problemos, su kuriomis susiduria klubas, gali neigiamai atsiliepti komandos potencialui?

– Sudėties komplektacija yra praktiškai baigta. Turėjome priimti nemalonius sprendimus dėl Clavero ir Hangos, kurie nuostabūs vyrukai ir jais buvau patenkintas, tačiau šioje situacijoje reikėjo priimti sprendimus, kurie yra geriausi klubui. Padėkojau jiems už viską, bet situaciją yra tokia, kokia yra.

– Ar šių žaidėjų atsisakymą lėmė finansai?

– Taip. Mes kiekvieną dieną stebime situaciją, kiek turime pinigų žaidėjų kontraktams. Naujasis prezidentas pažvelgė į situaciją ir pamatė, jog ji yra sudėtinga. Mes išsaugojome branduolį, pridėjome kelis naujus žaidėjus ir dar žvelgiame į ateitį, kadangi komandoje yra nemažai žaidėjų, perkopusių 30 metų ribą, tad reikia integruoti jaunimą. Tiesa, tai nėra lengva padaryti.

– Kiek mažės biudžetas?

– Nežinau šių dalykų. Pasirašėme sutartis pagal turimas galimybes. Tai, ką pavyko nuveikti, vertinu gerai.

– Turėsite mažiau žaidėjų?

– Taip. Mes turėjome 16 žaidėjų, dabar jų bus 12–13. Yra žaidėjų, kurie nusipelnė vietos – toks yra Sergi Martinezas

REKLAMA

– Ar yra galimybių komandoje matyti P.Gasolį ir M.Gasolį?

– Pau dar nenusprendė, ką veiks ateityje. Dėl Marco – šiuo metu ne. Mes jau turime penkis aukštaūgius. Pau ir Marcas yra ypatingi žaidėjai ir dėl jų gali kalbėtis su klubo vadovais, bet šios pozicijos komandoje jau yra užpildytos.

– Kokia yra S.Šanli pasirašymo idėja?

– Šanli yra kitoks nei Daviesas ar Oriolą bei Šmitas, kuris kartais irgi žaidė centru. Sertačas yra panašesnis į Pau Gasolį, kadangi gali pataikyti iš toliau. Šanli mums tiko ir dėl finansų, ir dėl jo noro žaisti užsienyje.

– Kodėl pasikvietėte N.Laprovittolą?

– Nico turi daug patirties ir paskutinius 5 mėnesius gerai žaidė „Real“ sudėtyje. Jis yra kitoks nei Calathesas ar Jokubaitis, kas yra labai svarbu. Laprovittola žino, ką reiškia žaisti aukščiausiame lygyje. Mums jis tinka dėl daugybės priežasčių.

– Lieka tik įsigyti lengvąjį kraštą?

– Taip, bet viskas priklausys nuo to, ką pasakys klubo vadovai, ar turime pinigų. Žiūrime į situaciją diena po dienos.

REKLAMA

– Nebėra pinigų?

– Dabar neturime realių opcijų į šią poziciją. Negaliu pakilti laiptais ir paprašyti pinigų, nes žinau, kokia klubo finansinė situacija.

– Vadinasi, sudėtis jau yra sukomplektuota?

– Gali būti. Jeigu kažkas pasirodys, turėsime užlipti laiptais ir paklausti, ar turime pinigų naujokui. Spėju, kad viskas priklauso nuo futbolo. Turime palaukti. Dabar laukia NBA turgus, Vasaros lyga prasidės ir viskas taps aiškiau.

– „Crvena Zvezda“ pinigais nukonkuravo klubą kovoje dėl N.Kaliničiaus?

– Būtent. Taip jau yra.

– Ar klubas jūsų neprašė susimažinti algos?

– Ne, manęs asmeniškai neprašė. Žinau, kad turėjo kalbėtis su žaidėjais. Galbūt su manimi kalbėsis vėliau, nežinau.

Bružo ir Pulkovskio podkastas: kuo skiriasi M.Schillerio ir Šaro treniruotės?. Spausk ir žiūrėk >>


12 komentarai
Naujausi komentarai (12)
Geriausiai ivertinti (12)
PRO komentarai (1)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti