Sugrįžimo į krepšinį laukiantis D.Šalenga turi ilgaamžiškumą užtikrinančią sistemą: tikiuosi, ji suveiks ir darkart (9)

Spalio 21 d., 11:20
D.Šalenga pasiruošęs žaisti (Rokas Lukoševičius, Fotodiena.lt)
D.Šalenga pasiruošęs žaisti (Rokas Lukoševičius, Fotodiena.lt)
Gabrielė Miknevičiūtė

40-mečio Dainiaus Šalengos gyvenimas vis dar sukasi aplink krepšinį. „Koks poilsis? Taip nebūna“, – juokiasi jis.

Veteranas savo kasdienį laiką skiria dviem dalykams: individualioms treniruotėms bei krepšinio stebėjimui televizoriaus ekrane.

D.Šalenga sezoną pradėjo be darbo, tačiau prie tokio scenarijaus jau yra įpratęs – pastaruosius porą metų jis į krepšinį grįždavo būtent jau prasidėjus sezonui. Taip buvo ir su Prienų–Birštono „Vytautu“, ir su Utenos „Juventus“.

„Permainų mano karjeroje, kaip matote, vis dar nėra. Nesakau, kad jokių kvietimų nebuvo – vasarą vienas pasitaikė, bet dar birželį. Paskutiniu metu jokių siūlymų nebuvo“, – sakė D.Šalenga.

Krepsinis.net jau vasarą skelbė, jog veteranas buvo atsidūręs „Šiaulių“ akiratyje, kurie prie jaunimo norėjo prijungti ir patyrusius krepšininkus.

REKLAMA

D.Šalenga pripažįsta – su metais nėra lengva kaip senais laikais atsistatyti bei pasiruošti naujam sezonui. Dėl to dabar 40-metis puolėjas turi laikytis sau įprasto sporto režimo, kad, kaip sako, būtų visada pasiruošęs vėl išbėgti į aikštę.

„Sportininkai niekada negali sau leisti ilsėtis, ypač – kai esi tokio amžiaus. Palaikau savo formą, esu visada pasiruošęs vėl žaisti. Šiaip visad sudėtingiausia yra ne tiek įeiti į formą, kiek atsistatyti po sezono, nes būna ir nuovargio, ir mikrotraumų“, – kalbėjo šiuo metu dėl savo sveikatos tik per petį nusispjauti galintis D.Šalenga.

Jei prasidėjus sezonui komentuodamas Pauliaus Jankūno ir Antano Kavaliausko būklę Šarūnas Jasikevičius kalbėjo apie tai, jog vyresniems žaidėjams rekomenduoja žaisti vasarą su rinktine, remdamasis savo patirtimi D.Šalenga mano, jog toks būdas tinka ne visiems.

„Viskas labai individualu: viena vertus, gal stabiliai žaisti ir naudinga, bet kita vertus, vyresniems reikia ir pailsėti, išsigydyti smulkias traumeles. Kitu atveju gali prasidėti sezonas ir išryškės tiek traumos, tiek ir sezono eigoje atsiras duobės žaidime.

Organizmo resursai nėra neriboti, žmonės nėra mašinos, todėl ir regeneracija jau ne ta, kokia būna iki trisdešimties“, – patirtimi dalinosi D.Šalenga.

REKLAMA

Tačiau jis šypsosi, kad ilgaamžiškumą užtikrinančią sistemą jau turi ir jos tradiciškai laikosi kasmet, kad dar galėtų pratęsti karjerą.

„Paskutinius porą metų sportuodavau tuo pačiu ritmu, problemų įsilieti į komandas nekildavo ir forma būdavo nebloga. Taikau tą patį metodą ir matysime, ar jis suveiks. Žinoma, matysime tuo atveju, jei tokia proga grįžti išvis pasitaikys“, – ir tokios pesimistiškesnės galimybės neatmetė D.Šalenga.

Aistringas krepšinio mėgėjas sako šiuo metu krepšinio stygių kompensuojantis rungtynių stebėjimu. Eurolyga, Europos taurė, LKL ir šiek tiek NBA yra įrašytos į D.Šalengos kasdienybę.

Tiesa, jis kol kas neskuba vertinti komandų, kadangi sezonas tik prasidėjo, ir nei maloniai stebinančių žaidėjų, nei favoričių ekipų išskirti nenorėjo.

Tik Kauno „Žalgiriui“ – sau ilgametei komandai – jis palinkėjo kelių dalykų.

„Manau, kad šita komanda gali pasirodyti gerai ir šiemet Eurolygoje. Bet svarbūs bus keli dalykai: visų pirma, traumų faktorius, kuris gali viską apversti aukštyn kojomis. Visų antra, tokios pergalės, kurios sukurtų gerą bangą – kaip kad pernai buvo nugalėjus Maskvos CSKA. Tokie dalykai ne pačias stipriausias komandas užkelia ant geros bangos ir leidžia sukurti gerą sezono atkarpą. Aišku, demonstruoti gerą bei stabilų krepšinį irgi reikės, norint eiti toli“, – sakė D.Šalenga.

„Ilgoji pertrauka“: gudrybės tausojant Jocytę, Čanako pasisakymas, krepšininkų iškalba ir homoseksualai LKL'e


Gairės: lkl, šalenga, krepšinis
9 komentarai
Naujausi komentarai (9)
Geriausiai ivertinti (9)
PRO komentarai (5)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
EUROBASKET 2022