Sukomplektuota „Ryto“ sudėtis: rizikingiausi sprendimai, stiprybės, silpnybės ir galimas pastiprinimas (40)

Rugsėjo 2 d., 15:00
„Rytas“ surikiavo gretas
„Rytas“ surikiavo gretas
Edgaras Pulkovskis

Dauguma Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) komandų baiginėja savo vasaros darbus ir pradėjo draugiškų rungtynių ciklą, o portalas Krepsinis.net toliau jus supažindina su jų nuveiktais darbais.

Rašėme apie Kauno „Žalgirio“, Klaipėdos „Neptūno“, Panevėžio „Lietkabelio“, Utenos „Juventus“, „Šiaulių“ ir Kėdainių „Nevėžio“ klubų nuveiktus darbus, o dabar kviečiame iš arčiau pažiūrėti į Vilniaus „Ryto“ pasikeitimus.

Gynėjų grandis – individualiai stipri, bet pažeidžiama gynyboje

Pagrindinio atakų organizatoriaus vaidmenį „Rytas“ patikėjo europietiško krepšinio nebandžiusiam Demetriusui Jacksonui. G lygoje žaidęs amerikietis atrodo daug žadantis krepšininkas: veržiasi, pataiko iš distancijos, yra atletiškas, sėkmingai ginasi ir dar gali sukurti progų komandos draugams. Tiesa, nė vienas jo įgūdis nėra nugludintas iki aukščiausio lygio, bet tai yra natūralu – jeigu D.Jacksonas turėtų elitinį įgūdį, sostinės komandai būtų neįperkamas.

REKLAMA

Krepsinis.net žiniomis, D.Jacksonas domino ir kelias Europos taurės ekipas, tačiau šios nutarė nerizikuoti, kadangi atakų organizatorius nėra žaidęs Senajame žemyne. Kaip mes ir rašėme, žaidėjo atlyginimas yra vos apie 95 tūkstančius eurų, o tai tikrai maža kainą už tokį žaidėją.

Antrojo įžaidėjo vaidmenį praėjusiame sezone turėjo Dovis Bičkauskis. Krepsinis.net žiniomis, gynėjas šią vasarą daug dėmesio skyrė savo greičio savybėms gerinti, kadangi pernai JAV prisiaugino pernelyg daug raumenų ir tai turėjo labai daug įtakos jo žaidimui, kuris tapo labiau „kampuotas“. Nuo suolo kylantis D.Bičkauskis su savo vaidmeniu turėtų susitvarkyti, kadangi žaidimą stato nuo gynybos ir gali paspausti varžovų „pirmus numerius“, ką labai mėgsta Donaldas Kairys.

D.Bičkauskis turės ir konkurentą – Augustą Marčiulionį. Jaunuolis tik debiutuos komandoje oficialiose rungtynėse, nes koronavirusas nutraukė praėjusį sezoną ir to nespėjo padaryti. 18-metis statistiškai labai gerai atrodo per pirmus du sužaistus draugiškus mačus, per kuriuos pasižymėdavo 11,5 taško vidurkiu per 18 minučių. Bus labai įdomu pamatyti, kaip jaunuolis atrodys per tikras rungtynes, bet galima tikėtis, kad „Rytas“ suteiks jam minučių LKL kovose.

REKLAMA

Goudelockas Goudelockas

Atakuojančio gynėjo pozicijoje „Rytas“ turi tikrą žvaigždę – Andrew Goudelocką. Amerikietis buvo kamuojamas traumų ir pastaraisiais metais rungtyniavo labai mažai, todėl galima jį vadinti „aprūdijusia buvusia Eurolygos žvaigžde“. Didžiausia mįsle lieka, kaip greitai A.Goudelockas sugebės įsibėgėti ir kiek procentų savo sugebėjimų jis dar gali parodyti. Vargu, ar jis bus tas žaidėjas, kuris vedė į finalinį ketvertą Stambulo „Fenerbahče“ ar siautėjo Tel Avivo „Maccabi“ sudėtyje, tačiau šio atleto meistriškumas leistų jam žibėti FIBA Čempionų lygoje ar LKL kovose ir žaidžianti 50 proc. to, ką jis rodė prieš ketverius metus. 150 tūkst. eurų „Rytui“ kainavęs A.Goudelockas bus tas žaidėjas, kuris mes daug metimų ir kai kada skandins savo ekipą, o kai kada – ištrauks.

Nuo suolo kilti turėtų Mindaugas Girdžiūnas. Galima neatmesti varianto, kad tam tikrais momentais klaipėdietis bus statomas ir įžaidėjo pozicijoje, ką jis yra daręs Klaipėdos „Neptūne“. D.Kairiui imponuoja įžaidėjai, kurie patys geba sėkmingai užbaigti atakas ir moka žaisti „vienas prieš vieną“, o tai ir yra stiprioji M.Girdžiūno pusė. Galima tikėtis, kad M.Girdžiūnui artėjantis sezonas bus sėkmingesnis nei kad buvo prabėgęs.

REKLAMA

„Antrojo numerio“ pozicijoje dar yra Karolis Giedraitis, kuriam tikrai reikia žaidybinės praktikos, nes jau praėjusiame sezone jis rungtyniavo tik epizodiškai – po beveik 8 minutes LKL pirmenybėse. Galbūt Andriaus Giedraičio sūnus bus paskolintas kitai ekipai. Įmanomas variantas, kad „Rytas“ pasiliks K.Giedraitį LKL kovoms, kur suteiks daugiau poilsio A.Goudelockui.

Gynėjų grandyje „Rytas“ turi individualiai stiprius žaidėjus, bet čia gali būti problemų gynyboje, kadangi ūgio vidurkis yra gana mažas. Aukščiausias žaidėjas yra 191 cm ūgio A.Goudelockas, kuris nėra gynybos asas. Tuo tarpu D.Jacksonas yra vos 185 cm ūgio, M.Girdžiūnas – 188 cm, o D.Bičkauskis – 190 cm. Pastarasis yra tvirčiausias gynyboje, bet likę gynėjai labiau mėgsta pulti nei darbuotis prie savojo krepšio. Tokia gynėjų grandis eina prieš dabartinio krepšinio madas, kai šioje pozicijoje ekipos turi aukštus žaidėjus, galinčius gintis net ir prieš „trečius numerius“. 

Radzevičius Radzevičius

REKLAMA

Lengvieji krašto puolėjai

Didžiausiu vasaros laimėjimu „Rytas“ turėtų laikyti Arno Butkevičiaus išsaugojimą. Šis žaidėjas svarbus tiek aikštelėje, tiek už jos ribų. Būtent A.Butkevičius dabar yra sostinės komandos veidas ir neabejotinai jam skambės didžiausios ovacijos prieš kiekvieną mačą vykstančio komandos pristatymo metu.

Atrodė, kad A.Butkevičius tikrai pakels sparnus iš sostinės, bet koronavirusas sujaukė krepšinio rinką ir jis tiesiog nesulaukė tokių gerų pasiūlymų, kokių galbūt tikėjosi. Buvo mažai tikinčių, jog liks A.Butkevičius arba Eimantas Bendžius. Pastarasis iškeliavo, bet liko A.Butkevičius, kuris turėtų labai tikti dabartiniam „Rytui“, kadangi nereikalaus kamuolio savo rankose ir žais iš to, ką susikurs pats arba, ką sukurs kiti. Su A.Goudelocku ir D.Jacksonu ir taip pakanka žaidėjų, kurie nori turėti kamuolį.

Atsarginis „trečias numeris“ bus Gytis Radzevičius. Jo persikėlimas iš Utenos „Juventus“ truko pusę vasaros, bet galiausiai įvyko. Didžiausia problema buvo išpirkos klausimas. Krepsinis.net žiniomis, „Rytas“ nenorėjo mokėti visų 20 tūkstančių eurų, todėl buvo rastas kompromisas: 5 tūkst. sumokėjo pats žaidėjas, 10 tūkst. kompensavo klubas, o 5 tūkst., kurie turėjo priklausyti agentui, buvo „nurašyti“. Labai bus įdomu stebėti, kaip G.Radzevičiui seksis pritapti „Ryte“, kur ir reikalavimai bus didesnis, ir spaudimas kitoks nei rungtyniaujant Utenoje.

REKLAMA

Lengvojo krašto puolėjo pozicijos žaidėjas yra ir Lukas Uleckas, su kuriuo pasirašyta ilgalaikė sutartis. Jaunuolį klubo vadovai ir treneris mato ir „antrojo numerio“ pozicijoje, kur vilniečiams aiškiai trūksta ūgio. 199 cm ūgio L.Uleckas būtų įdomus variantas atakuojančio gynėjo vietoje, bet čia lieka didelis klausimas, kaip jis suspėtų gynyboje paskui greitus gynėjus. Galima prognozuoti, kad L.Uleckas gaus šansų pasireikšti tiek lengvojo krašto, tiek atakuojančio gynėjo pozicijoje, o galbūt net ir sunkiojo krašto, ką matėme Prienų „CBet“ gretose.

Gustys Gustys

Priekinė linija – su galimybe stiprintis

„Rytas“ labai savo sudėtyje norėjo matyti Gytį Masiulį, bet šis pasirinko Panevėžio „Lietkabelio“ pasiūlymą, kadangi norėjo išbandyti savo jėgas Europos taurėje. Krepsinis.net žiniomis, aukštaūgio stovykla taip pat puikiai supranta, kad iš Panevėžio kelias atgal į Kauną jam būtų daugiau lengvesnis nei iš sostinės.

REKLAMA

Vilniečiai buvo užmetę akį ir į Edgarą Želionį bei Osvaldą Olisevičių, bet pasirinktas bene geriausias variantas iš laisvų „ketvirtų numerių“ lietuvių – Saulius Kulvietis. Šis žaidėjas yra buvęs „Ryto“ sistemoje, bet tuomet daugiau filmuodavo treniruotes nei gaudavo pasireikšti, tad tą laikotarpį komandoje galima vadinti nesusipratimu.

S.Kulvietis tapo aiškiu E.Bendžiaus pakaitalu – išplėsti aikštę galintis sunkusis kraštas. Kaunietis daugiau laiko leis ties perimetru ir jeigu žais baudos aikštelėje, tai darys veidu į krepšį, bet ne nugara. Žinoma, kad tai nėra E.Bendžiaus lygio metikas, bet S.Kulvietis tikrai solidžiai gali susitvarkyti su savo vaidmeniu.

Camerono Bairstow pamaina rasta vėliausiai – atvyks Chrisas McCulloughas, kuris įsigytas taip pat už žemą kainą – apie 95 tūkst. eurų. Australas praėjusiame sezone žaidė košmariškai ir buvo arti to, jog iškeliautų į kitą komandą po Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) kovų, bet traumą patyrė jį pakeisti turėjęs Ąžuolas Tubelis ir C.Bairstow liko iki sezono pabaigos, kurį po mėnesio nutraukė pandemija.

Ch.McCulloughas taip pat nėra tas žaidėjas, kuris žais nugara į krepšį, bet jį pamatysime po krepšiais dažniau nei S.Kulvietį. Taip pat šis amerikietis išsiskiria savybe, kuri svarbi D.Kairiui – agresyviai kovoja dėl kamuolių puolant ir geba blokuoti metimus. Ch.McCulloughas per savo karjerą nėra užsirekomendavęs kaip stabilus metikas iš toli, bet jeigu gaus išsimesti laisvus 1 ar 2 tritaškius, vieną tikrai gali įmesti. Didelis klausimas lieka jo sugebėjimai prisitaikyti prie europietiško krepšinio ir adaptacija prie kitokio vaidmens, kadangi Pietų Korėjoje ar Filipinuose jis buvo pagrindinė figūra bei dažnai turėjo kamuolį savo rankose, o štai „Ryte“ jam dar teks rimtai pakovoti dėl vietos startiniame penketuke. NBA skautai Krepsinis.net pasakojo, kad Ch.McCulloughas stipriausioje pasaulio lygoje neįsitvirtino dėl savo atsainaus požiūrio į sunkų darbą treniruotėse ir manymą, kad viską gali pasiekti tik savo talento dėka. D.Kairiui ir „Ryto“ vadovams teks pažaboti šio žaidėjo kaprizus, jeigu komandai nesiseks arba jis bus nepatenkintas savo žaidimo minutėmis, bet tai vėlgi yra krepšininkas, ties kuriuo vilniečių rizika atrodo logiška.

REKLAMA

Echodas Echodas

Dar vienas svarbus „Ryto“ ėjimas buvo Martyno Echodo išlaikymas. Atrodė, kad visi buvo susitaikę, jog šis centras paliks Vilnių, bet taip nenutiko. Krepsinis.net žiniomis, Artūras Javtokas suvaidino svarbų vaidmenį įtikinant, kad sezonas „Ryte“ padės M.Echodui pakilti karjeros laipteliais į viršų. Vasarą M.Echodas daug dirbo su A.Javtoku ir priaugo daug raumenų, kurie jam turėtų padėti stumdytis su varžovais po krepšiais. Dėl masės ir jėgos trūkumo M.Echodas labai kentėjo gynyboje, dėl ko pernai sulaukė ir Dainiaus Adomaičio kritikos.

Krepsinis.net žiniomis, D.Kairys labai daug tikisi iš M.Echodo ir šio trenerio schemose aukštaūgis bus bene pirmas žaidėjas po A.Goudelocko. Kol kas ir per du draugiškus susitikimus M.Echodas yra vienas „Ryto“ lyderių. Tiesa, nežaidė dar legionieriai ir problemų su ranka turintis Rokas Gustys. D.Jacksono ir M.Echodo „du prieš du“ bus matomas dažnai artėjančiame sezone. Bus įdomu, ar raumenų priaugęs M.Echodas nebus praradęs savo greičio ir kokios tai tegiaimos įtakos turės gynyboje.

REKLAMA

Kol kas antro vidurio puolėjo vaidmuo numatytas R.Gusčiui. „Kol kas“ yra todėl, kad „Rytas“, Krepsinis.net žiniomis, svarsto apie galimybę stiprintis sezonui prasidėjus, spalio pabaigoje–lapkričio pradžioje, jeigu iš „Šiaulių“ atvykęs žaidėjas nesusitvarkys su savo vaidmeniu arba jam koją kiš sveikatos problemos. Taip netikėtai savo šanso pagrindinėje komandoje gali sulaukti Martynas Pacevičius, kuris įsigytas Vilniaus „Perlui“, bet kol kas talkina pasiruošime.

„Rytas“ didelės būtinybės skubėti su dar vienu vidurio puolėju tikrai neturi. Pirmiausia dėl to, kad R.Gustys dar nesužaidė nė vieno draugiško mačo. Antra, prieš tam tikrus varžovus „penktu numeriu“ galėtų sužaisti ir 206 cm ūgio Ch.McCulloughas. Jam stinga jėgos stumdytis su varžovais, bet turi labai ilgas rankas (ištiestų rankų ilgis siekia 220 cm) ir geras metimų blokuotojas, todėl tokiu būdu galėtų bandyti stabdyti varžovus. D.Kairiui pirmiausia reikia išbandyti turimus karius, o tada jau dairytis kitur.

Kokiu pažymiu įvertintumėte „Ryto“ komplektaciją?
 • 10–9
  45% (1079 balsai)
 • 8–7
  39% (938 balsai)
 • 6–5
  10% (232 balsai)
 • 4–3
  3% (74 balsai)
 • 2–1
  4% (89 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

REKLAMA

Išvada. „Ryto“ tarpsezonis prasidėjo labai niūriai – parduotas Deividas Sirvydis, į NCAA išvyko Ą.Tubelis, o Mareką Blaževičių išpirko „Žalgiris“. Klubo direktorius Rolandas Jarutis dirbo tyliai ir nuveikė tikrai gerą darbą: surinktos išpirkos leido išlaikyti A.Butkevičių, legionieriai pakeisti gerokai įdomesniais žaidėjais, o vietoje D.Adomaičio pasikviestas palankiai vertinamas strategas. „Rytas“ pasirinko tokį nestandartinį kelią, kai pirko žaidėjus su rizikomis, bet su jų finansiniais ištekliais tai yra vienintelis būdas, kuris gali leisti klubui iššokti aukščiau bambos. Su „saugiais variantais“ „Rytą“ greičiausiai matytume kaip 2–3 komandą Lietuvoje ir kandidatę patekti į kitą FIBA Čempionų lygos etapą. Dabar sirgalių lūkesčiai išaugo ir vilniečiai vietiniame fronte atrodo lenkiantys pagrindinius oponentus dėl tos 2-os pozicijos.

„Rytas“ demonstruos sirgaliams patinkantį krepšinį, kai mes po 90 taškų per susitikimą, bėgs į greitas atakas ir jas užbaiginės dėjimais. Gynyboje taip pat bus praleidžiama nemažai ir klausimas, ar talento, greičio ir atletiškumo prie varžovų krepšio užteks tam, kad skintų pergales. Žinoma, kad „Rytas“ stengsis kibiai gintis, presinguoti varžovus, bet komandoje tik A.Butkevičių ir D.Bičkauskį galime vadinti kaip labai gerai besiginančius žaidėjus. Taip pat „Rytas“ gali turėti problemų sezono pradžioje, kadangi iki šiol ruošiasi be savo visų trijų legionierių, kurie bus itin svarbūs šiai komandai. Krepsinis.net „Rytui“ už vasaros darbus rašo 8,5 balo.

Bružo ir Pulkovskio podkastas: koks yra naujasis „Žalgirio“ strategas? Spausk ir žiūrėk >>


40 komentarai
Naujausi komentarai (40)
Geriausiai ivertinti (40)
PRO komentarai (13)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
LKL