T.Walkupas: miriau, kaip norėjau vėl trinktelėti Milakniui (15)

Sausio 7 d., 11:55
Th.Walkupas norėjo išbandyti jėgas su žalgiriečiais (Euroleague.net)
Th.Walkupas norėjo išbandyti jėgas su žalgiriečiais (Euroleague.net)
Šaltinis: Žalgiris

Tris sezonus Kauno „Žalgirio“ gretose praleidęs Thomasas Walkupas šią savaitę ilgai lauktų rungtynių prieš buvusią komandą „Žalgirio“ arenoje nesužais. Pirėjo „Olympiacos“ komandos atakų organizatorių bei visą jo klubą nuo kelionės į Lietuvą sustabdė COVID-19 ligos protrūkis.

Negalėdamas gyvai būti Kaune, buvęs žalgirietis sutiko pasikalbėti su „Žalgiris Insider“ laidų vedėju Ryčiu Kazlausku bei papasakojo apie savo pirmą sezoną Graikijoje su „Olympiacos“ klubu.

„Kaune liko tiek daug žmonių, kurių pasiilgstu. Kalbu ne tik apie buvusius komandos draugus, bet ir visus žmones, su kuriais susipažinau už aikštės ribų. Nekantravau juos pamatyti. Miriau, kaip norėjau vėl trinktelėti Artūrui Milakniui. Mušdavau jį smarkiai treniruotėse. Norėjau tą pakartoti. Aišku, labai norėjau atvykti į Kauną. Tikiuosi, kad nurimus COVID-19 bangai, galėsime sužaisti rungtynes su sirgaliais tribūnose“, – tvirtino T.Walkupas.

REKLAMA

Praėjusią vasarą krepšininkas priėmė sprendimą rungtyniauti „Olympiacos“ gretose ir pirmą kartą po trejų metų pakeitė klubą Eurolygoje. Dar 2018 m. prie Šarūno Jasikevičiaus treniruojamo „Žalgirio“ prisijungęs amerikietis, kaip teigė pats, buvo visiškai „žalias“ Eurolygoje ir gerai nepažino varžovų. Po trejų metų situacija kardinaliai pasikeitė ir T.Walkupas nesunkiai įsiliejo į naujos komandos gretas.

„Prisijungęs prie „Olympiacos“ iš esmės žinojau, ko galima tikėtis. Turiu omeny, ką reiškia žaisti Eurolygoje. Dabar esu labiau susikoncentravęs į save, kaip prisitaikau prie komandos. „Olympiacos“ gretose tik aš bei dar du vyrukai buvome naujokai, visi kitai žaidėjai – tęsė savo pasirodymą klube. Buvo nesunku pritapti prie komandos: žinojau savo vaidmenį, žinojau, ko iš manęs tikisi. Tai tikrai palengvino mano situaciją“, – pasakojo buvęs žalgirietis.

Šiame Eurolygos sezone per 21 minutę T.Walkupas įmeta po 6 taškus, atlieka po 3,1 rezultatyvaus perdavimo ir renka po 8,4 naudingumo balo. Žaidėjas visas turnyro rungtynes trenerio Georgios Bartzoko schemose pradeda starto penkete. Vėliau vietą aikštėje T.Walkupas užleidžia klubo lyderiui Kostui Sloukui.

REKLAMA

Kaip aiškino pats T.Walkupas, jis greitai priprato prie G.Bartzoko rotacijos subtilybių ir jos ėmė jam patikti.

„Kaip žaidėjas labiausiai iš trenerio nori stabilumo. Laikas po laiko man tai pradėjo labai patikti. Pirmą kartą žaidžiu tokioje sistemoje, kurioje aš daugiausiai žaidžiu pirmuose ir trečiuose kėliniuose. K.Sloukas žaidžia antruose ir ketvirtuose. Smagu, kad yra jaučiamas stabilumas. Žinau, kad tuo metu turiu atiduoti visas savo jėgas aikštėje. Tai labai pravalo tavo mintis ir tiesiog turi vieną tikslą – žaisti iš visų jėgų. Laikas po laiko man tai pradėjo žiauriai patikti. Aišku, yra tokių žaidėjų, kuriems tai nebus prie širdies, bet man tai patinka”, – teigė T.Walkupas.

„Žalgirio“ gretose T.Walkupas turėjo ne tik pirmą kartą karjeroje prisitaikyti prie Eurolygos turnyro pajėgumo, bet ir prie komandos rūbinės tradicijų. Krepšininkas greitai sužinojo, kad ant rūbinės grindų esančio didžiulio „Žalgirio“ logotipo užminti nevalia, o pelnius 100-ąjį tašką visai komandai turi pirkti vakarienę. Anot įžaidėjo, prisijungus prie „Olympiacos“, jis dar kurį laiką galvojo apie buvusias žaliai baltų tradicijas.

„Pas mus komandoje tokių dalykų nėra. Aišku, gali gauti baudą, jeigu sulaužai vidines komandos taisykles. Tiesa, buvo keli atvejai šiame sezone, kai, pavyzdžiui, žaidėjas įmesdavo 100-ąjį tašką arba pažeisdavo kažkokias taisykles, tada galvodavau: viskas, jie turės pirkti visiems sušių. Bet taip nenutikdavo! Rūbinėje ir „Olympiacos“ klube turime logotipą ant grindų, bet ant jo gali visi vaikščioti. Atrodo, visiems logiška, kad gali ant jo vaikščioti. Bet pamenu, kai pirmus kartus užeidavau į rūbinę, stengdavausi neužlipti ant logotipo. Ir vienas komandos draugas tiesiog nusistebėjo: kodėl tu taip darai?“, – šypsojosi T.Walkupas.

Visą pokalbį su krepšininku jau dabar gali pamatyti „Žalgiris Insider“ MVP plano prenumeratoriai.

„Bružas ir Pulkovskis“: „Neptūno“ ateitis, Blaževičiaus projektas, žaidėjai Žiemelio klubui, Websterio ateitis ir Maksvyčio sprendimo argumentai


Gairės: Žalgiris, walkupas
15 komentarai
Naujausi komentarai (15)
Geriausiai ivertinti (15)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Palaikyk savo komandą