Titaniškos L.Dončičiaus pastangos neišgelbėjo „Mavericks“ nuo eliminavimo (55) FOTOGALERIJA

Birželio 7 d., 01:14
L.Dončičius pergalės neatnešė (Scanpix nuotr.)

Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) baigėsi Luka Dončičiaus vedamų Dalaso „Mavericks“ žygis.

Teksaso ekipa išvykoje 111:126 (38:35, 24:35, 23:30, 26:26) nusileido Los Andželo „Clippers“ klubui ir Vakarų konferencijos ketvirtfinalio iki keturių pergalių seriją pralaimėjo 3:4.

Spektaklis prasidėjo jau pirmajame kėlinyje, per kurį L.Dončičius suvertė 19 taškų, tačiau Kawhi Leonardas galingu dėjimu paskutinėje atakoje atsilikimą sumažino iki minimalaus – 35:36. L.Dončičius net ir pramesdamas paskutinę sekundę (metimą pataisė Dwightas Powellas) sukūrė ikonišką momentą savo žvilgsniu į kamerą.

Antrajame kėlinyje šou tęsėsi – Kristapas Porzingis socialiniuose tinkluose buvo iškeiktas už greitos atakos „2 prieš 1“ užbaigimą tritaškiu, o Nicolas Batumas prisiminęs jaunystę pamėgino įkrauti per Bobaną Marjanovičių. L.Dončičius persiorientavo į perdavimų skirstymą, bet Reggie Jacksonas prieš ilgąją pertrauką sukūrė šeimininkams aštuonių taškų pranašumą – 70:62.

Trečiajame kėlinyje Timo Hardaway‘aus metimai įkvėpė „Mavericks“ greitam rezultato išlyginimui (72:72). „Clippers“ iniciatyvą atsiėmė įsibėgėjus Marcusui Morrisui, o Kawhi Leonardas atkovojęs kamuolį puolime dvitaškiu su pražanga suteikė šeimininkams dviženklį pranašumą – 94:83. Luke‘o Kennardo tritaškiai pakėlė persvarą iki 15 taškų – 100:85.

Skirtumui dar labiau ūgtelėjus gaiviu „Mavericks“ atokvėpiu tapo tik du Bobano Marjanovičiaus dvitaškiai – 91:106. Gelbėjimo darbų tuomet ėmėsi Dorianas Finney-Smithas, o L.Dončičius penkiais taškais per K.Leonardą paeiliui sumažino skirtumą iki konkurencingo (107:114), tačiau mačą užbaigė R.Jacksono ir M.Morriso tritaškiai.

L.Dončičius buvo tiesiog fenomenalus – 45 minutės, 46 taškai (12/19 dvitaškių, 5/11 tritaškių, 7/11 baudų metimų), 7 atkovoti kamuoliai, 14 rezultatyvių perdavimų, 6 klaidos ir 3 pražangos.

Vis dėlto slovėnas stokojo pagalbos kuriant puolimą. K.Porzingis ir T.Hardaway‘us laidė tritaškius pro šalį (kartu – 1/14), o atsarginiai komandos žaidėjai sukrapštė vos šešis taškus. „Clippers“ tokių problemų neturėjo – dviženklį rezultatyvumą surengė septyni komandos žaidėjai.

Tai buvo pirmasis šios serijos mačas, kurį laimėjo namų komanda.

L.Dončičiaus dabar turės ruoštis kelionei į Kauną, kur dalyvaus olimpinės atrankos turnyre, o „Clippers“ kyla į Vakarų konferencijos pusfinalį, kuriame jų laukia reguliariojo sezono nugalėtojai Jutos „Jazz“.

„Mavericks“: Luka Dončičius 46 (7 atk. kam., 14 rez. perd., 5/11 tritaškių), Dorianas Finney-Smithas 18 (10 atk. kam., 4/7 tritaškių), Kristapas Porzingis 16 (11 atk. kam., 0/5 tritaškių), Bobanas Marjanovičius 14 (10 atk. kam.), Timas Hardaway‘us 11 (1/9 tritaškių).

„Clippers“: Kawhi Leonardas 28 (10 atk. kam., 9 rez. perd., 4 per. kam.), Marcusas Morrisas 23 (7/9 tritaškių, 5 atk. kam.), Paulas George‘as 22 (6 atk. kam., 10 rez. perd., 3 per. kam., 2/8 tritaškių), Reggie Jacksonas 15 (3/8 tritaškių), Terance‘as Mannas 13 (5 atk. kam.), Luke‘as Kennardas (3/5 tritaškių) ir Nicolas Batumas (7 atk. kam., 5 rez. perd.) po 11.

Bružo ir Pulkovskio podkastas: kuo skiriasi M.Schillerio ir Šaro treniruotės?. Spausk ir žiūrėk >>