Panevežio „Lietkabelis“
III kėlinys, 9 min.
49
:
45
Atsinaujins po sek
Kauno „Žalgiris“

Vėl jėgas su Šaru suvienijęs L.Westermannas: kokios žvaigždės žaidėjai bebūtų, už Jasikevičių ir bendrą tikslą kautis nori visi (10) interviu

Kovo 10 d., 07:18
Westermannas (Scanpix nuotr.)
Westermannas (Scanpix nuotr.)
Gabrielė Miknevičiūtė

Leo Westermannas šį sezoną pradėjo, rodėsi, be didelių permainų karjeroje – liko Stambulo „Fenerbahče“ klube, kuriam atstovavo ir pernai. Tiesa, pastarajame įvyko nemažai pokyčių, keitėsi ir trenerių štabas, o tai galiausiai lėmė, kad prancūzo ir Turkijos klubo keliai – išsiskyrė.

Tuo metu retai nuo suolo kildavęs Leo negalėjo pagalvoti, kad netrukus viskas išsispręs dar geriau. Ėmus galvoti, kad gal reikėtų palikti Stambulą, ant jo stalo atsidūrė Barselonos „Barcelona“ pasiūlymas. Taip L.Westermannas turėjo progą trečiąkart karjeroje suvienyti jėgas su Šarūnu Jasikevičiumi ir ilgai nedvejojo.

„Šio sezono metu greitai supratau, kad „Fenerbahče“ komandoje man bus sunku, nes pasikeitė treneris, Kokoškovas turėjo kitas idėjas, o manęs jo planuose nebuvo. Pradėjau galvoti, ką daryti, kur vykti, o gruodį buvo 2–3 savaičių perėjimų etapas, kai dar galėjau pereiti į kitą Eurolygos ekipą. Greitai sužinojau, kad Šaras ir „Barcelona“ manimi domisi ir pasinaudojau šia proga.

REKLAMA

Kai tik išgirdau apie pasiūlymą, iškart norėjau čia vykti – žaisti pas Šarą, Barselonoje, vienoje geriausių Eurolygos ekipų, kuri medžios titulą. Džiaugiuosi, kad pavyko tai įgyvendinti“, – sako L.Westermannas.

Maža to, kad ir pats nuo suolo kildavo tik epizodiškai, bet ir pati „Fenerbahče“ ekipa, kuriai atstovauja Edgaras Ulanovas, buvo panirusi į juodą atkarpą, kai laimėjo tris mačus iš trylikos.

„Buvo nelengva visiems, man taip pat. Aš žaidžiau mažai, manęs nebuvo trenerio planuos, mes pralaimėjome, Vesely ir De Colo buvo traumuoti, mums trūko ritmo, buvome nauja komanda. Tokias situacijas pereiti nelengva, bet stengiausi būti tokiu profesionaliu, kokiu galiu būti, treniruotis sunkiai, daryti viską, kad būčiau formoje. Esu laimingas, kad „Fenerbahče“ situacija pagerėjo, jiems dabar sekasi gerokai geriau“, – teigia prancūzas.

Westermannas Westermannas

REKLAMA

L.Westermannas, sulaukęs „Barcelona dėmesio, puikiai žinojo, kur vyksta. Š.Jasikevičiaus sistemos jam puikiai buvo pažįstamos iš 2016–2017 ir 2018–2019 m. sezonų, tad būtent stabilumas ir užtikrintumas dėl ateities jį vertė ilgai nedvejoti ir nesidairyti komandų, kurioje galimai turėtų svarbesnį vaidmenį.

Viso šio sezono Leo statistika Eurolygoje siekia 3,1 taško, 1,5 atkovoto kamuolio, 1,7 rezultatyvaus perdavimo ir 2 naudingumo balus per 12 minučių.

„Man tai tinka. Žinau, kur atvykau, žinau lūkesčius. Esu didžiuliame klube su puikiais žaidėjais, čia atvykau sezono viduryje, man trūko ritmo šio sezono metu, praeitas taip pat baigėsi anksčiau laiko dėl COVID-19. Man reikėjo pasitempti, kad būčiau geresnės formos.

Žinau Šarą, žinau, kokia yra tvarkaraščio situacija, manau, kad mano šansai ateis. Stengsiuosi padėti komandai tiek, kiek galėsiu. Man svarbiausia – turėti savo vaidmenį ekipoje ir žinoti, kad jei jį išpildysiu, turėsiu reikšmę. Nesvarbu, ar žaisiu 5 minutes, ar 20, mano požiūris nepasikeis“, – akcentuoja jis.

Buvęs žalgirietis Š.Jasikevičių pažįsta penkerius metus ir sako, kad per šį laiką strategas stipriai nepasikeitė, nors įgavęs patirties, profesines žinias neabejotinai pagerino.

REKLAMA

„Šaras liko toks pats, sakyčiau, jokio skirtumo nėra, jei prisiminčiau jį prieš kelerius metus Kaune. Be abejo, jis tobulėja kaip treneris, randa gerą kontaktą su žaidėjais, čia jam – nauja komanda, teko adaptuotis prie naujų asmenybių. Tačiau žiūrint bendrai, Šaras lieka Šaru“, – šypsojosi įžaidėjas.

Atvykdamas į Barseloną L.Westermannas turėjo didelį pranašumą, kuris stipriai pagelbėjo įsivėlus į permainas sezono viduryje – geras Š.Jasikevičiaus idėjų išmanymas. Prancūzas pripažįsta, kad be ankstesnės patirties jam įsilieti į komandą būtų buvę gerokai sunkiau.

„Žinau, ką turiu daryti, ko Šaras nori iš manęs ir ką galiu duoti komandai. Man reikėjo laiko prisitaikyti prie naujų komandos draugų, bet svarbiausia, kad žinojau, kuo galiu būti naudingas. Be abejonės tai, kad žinojau Šaro sistemą iš metų „Žalgiryje“, man stipriai padėjo. Mūsų tvarkaraštis buvo įtemptas, laiko treniruotis ir susipažinti su sistemomis daug nebuvo, todėl man labai gelbėjo tai, kad visi dalykai man jau buvo pažįstami.

Visi žaidimo principai liko tie patys, skirtumas tas, kad čia kiti žaidėjai, todėl sistema automatiškai prisitaiko prie jų. Viena yra, kai turi Calathesą ir Mirotičių, o kita – kai Lekavičių ir Jankūną. Tai tiesiog skirtingi žaidėjai, todėl reikia prie jų taikytis“, – sako L.Westermannas.

REKLAMA

Adaptaciją palengvino ir tas faktas, kad Katalonijoje jis sutiko nemažą buvusio „Žalgirio“ kompaniją, su lietuvišku treneriu štabu ir Brandonu Daviesu priešakyje.

„Čia sutikau daug pažįstamų žmonių, tai taip pat man pagelbėjo. Praktiškai visą trenerių štabą žinojau iki tol, jie man labai padėjo Kaune, su jais gerai leidau laiką „Žalgiryje“, todėl ir dabar stengiuosi atiduoti viską, kad pateisinčiau jų lūkesčius. Jau Kaune užmezgėme gerą ryšį su Brandonu, todėl man atvykus čia jis man padėjo, džiaugiuosi, kad vėl susitikome čia“, – teigia Leo.

Westermannas Westermannas

Dabartinė „Barcelona“ – kupina žvaigždžių, tokių kaip Nickas Calathesas, Nikola Mirotičius, Cory Higginsas ar naujai atvykęs Pau Gasolis, kas yra nauja patirtis Š.Jasikevičiui. L.Westermannas pastebi, kad toks kai kurių žaidėjų statusas neturėjo būti jokiu sunkumu Šarui, kadangi šis komandai yra įskiepijo vieną – visų bendras tikslas yra pergalės.

REKLAMA

„Taip, tai geri žaidėjai, aukšto lygio sportininkai, bet juk galiausiai visus mus vienija vienas tikslas laimėti, suprantame, kad to nori visi, to nori Šaras ir tai mus veda pirmyn. Taip pat visi esame žmonės ir čia žaidėjai atvyksta ne tik todėl, kad yra geri žaidėjai, bet ir geros asmenybės. Kokia didele žvaigžde bebūtum, šalia Šaro supranti, kad jis siekia to paties – pergalių, tad bendras tikslas palengvina viską ir žaidėjams, ir treneriams. Kaip jau sakiau, Šaras yra Šaras, jis toks ir visi nori už jį kautis“, – kalbėjo L.Westermannas.

P.Gasolis tik prieš kelias dienas prisijungė prie „Barcos“, tad prancūzas su susidomėjimu laukia didesnės pažinties su juo.

„Per savo karjerą susidūriau su puikiais Eurolygos žaidėjais – legendomis, todėl dabar nekantrauju susipažinti su Pau daugiau, pamatyti, kur slypi jo profesionalumas, kaip atrodo jo rutina. Iš tokių žmonių smagu mokytis, todėl džiaugiuosi, kad mūsų keliai susitiko“, – sako jis.

„Barcelona“ kol kas yra pasiekusi vieną sezono trofėjų – Karaliaus taurę. L.Westermannas, matęs ne vieną nacionalinį taurių turnyrą, sako, kad šį laimėjimą prieš Madrido „Real“ pasiekti buvo bene sunkiausia.

„Manau, kad Europoje tai sunkiausiai iškovojama taurė. Ji taip pat Ispanijoje yra labai svarbi. Esu dalyvavęs taurės turnyruose Lietuvoje, Serbijoje, Turkijoje, bet tai nebuvo tiek reikšminga, kiek Karaliaus taurė. Ją iškovojo atsinaujinusi komanda, treneriai, todėl pasiekti tokį trofėjų yra labai smagu. Tai suteikia daug jėgų ateičiai dirbti sunkiai ir siekti dar didesnių tikslų“, – mano jis.

REKLAMA

Reikia mokėti tinkamai dirbti ir pasiekus rezultatą – tinkamai švęsti, minėjęs yra Šaras, to pamokęs ir auklėtinius.

„Manau, kad jis žino kaip švęsti, bet čia turime ir žaidėjų, kurie tą moka ne ką blogiau. Tačiau šventės truko trumpai, pasidžiaugėme neilgam ir vėl grįžome į darbus kaip pat aktyviai, kaip ir šventėme“, – juokėsi įžaidėjas.

Westermannas Westermannas

Paprašytas palyginti įvairius nacionalinius derbius su šiuo Leo sako, jog tai padaryti sudėtinga. Visos jo matytos kovos: Belgrado „Partizan“ prieš „Crvena Zvezda“, Kauno „Žalgiris“ prieš Vilniaus „Rytą“, Stambulo „Fenerbahče“ prieš „Anadolu Efes“ ar „Barcelona“ prieš „Real“ buvo savotiškai įdomios.

„Sunku sulygiuoti, kiekviena šalis turi savo mūšį ir jie skiriasi. Bet kokiu atveju, tai yra tokios rungtynės, kurias nori pajusti kaip žaidėjas, norisi tai daryti ir pilnoje arenoje. Buvo smagios ir „Žalgirio“ bei „Ryto“ kovos, tačiau prieš 10 metų vykusi „Partizan“ ir „Crvena Zvezda“ dvikova taip pat įsiminė ne prasčiau (Šypsosi).

REKLAMA

Gaila, kad šiemet derbiuose ir apskritai rungtynėse neturime sirgalių, nes galima tik įsivaizduoti, kas būtų, kai turime tokius žmones kaip Mirotičius, Calathesas, Gasolis. Vykti į „Žalgirio“ areną ir ten žaisti be sirgalių, beje, irgi buvo labai keistas jausmas. Tikiuosi, kad jie galės grįžti kuo greičiau“, – viliasi jis.

Dabar L.Westermannas su džiugesiu kalba apie pasikeitimus karjeroje ir naują etapą, tačiau ankstesni karjeros iššūkiai išmokė prancūzą didžiuotis savimi. Dar ne taip seniai, prieš kelerius metus, kojos ir nugaros bėdos kišo koją jam, o galiausiai atsiradus komplikacijoms L.Westermanno kojos likimas kabojo ant plauko – tiesiogine to žodžio prasme. Tai išmokė prancūzą vertinti tai, ką turi, ir dirbti taip, kad susigrąžintų savo karjerą į patį aukščiausią lygį.

„Žvelgiant atgal, aš savimi didžiuojuosi. Aš daug kartų kritau ir kėliausi, siekiau savo tikslų, visada norėjau atsidurti ten, kur kovočiau dėl titulo ir čia turiu gerus šansus tai padaryti. Bet niekada negali žinoti.

Aš palikau „Žalgirį“ ir vykau į CSKA tam, kad turėčiau geresnius šansus laimėti Eurolygą, bet tada Eurolygos finalo ketverte „Žalgiris“ mūsų klubą nugalėjo. Ši situacija parodo, kad tai nieko negarantuoja. Aš stengiuosi kuo labiau mėgautis laiku čia, esu laimingas dėl to, kur esu, ką darau, kaip įveikiau sunkumus.

REKLAMA

Aš esu optimistas, visada stengiausi galvoti pozityviai, mano šeima visada mane palaikė, mano draugai, artimieji – taip pat, aš stengiausi mėgautis kasdieniu nelengvu tobulėjimo procesu, tai man leido grįžti į formą po visų traumų ir problemų, kurias turėjau“, – prisiminė jis.

Kas leistų buvusiam žalgiriečiui šiemet į vasarą keliauti gera nuotaika? „Svarbiausia – likti sveiku, mėgautis krepšiniu ir dirbti taip, kad pasiektume titulus“, – išskiria jis.

Bružo ir Pulkovskio podkastas: laimėk bilietus į Žalgirio mačą. Spausk ir žiūrėk >>


10 komentarai
Naujausi komentarai (10)
Geriausiai ivertinti (10)
PRO komentarai (1)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti