Z.Williamsono vedami „Pelicans“ krito prieš J.Butlerį praradusius „Heat“ (19)

Gruodžio 25 d., 21:50
Z.Williamsonas pergalės nenukalė (Scanpix nuotr.)

Pirmąją pergalę iškovojo praėjusio Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) sezono vicečempionai Majamio „Heat“ (1/1), namie 111:98 (29:26, 37:27, 22:26, 23:19) nugalėję Naujojo Orleano „Pelicans“ (1/1).

„Pelicans“ geriau pradėjo, bet tada komandos puolimas užstrigo ir iniciatyvą perėmė šeimininkai – 50:32. Pirmąją rungtynių pusę „Heat“ laimėjo 66:53, o Duncanas Robinsonas tapo kalėdinių mačų rekordų, dar iki ilgosios pertraukos sumesdamas 6 tritaškius.

Majamio klubas likusioje mačo dalyje turėjo verstis be Jimmy Butlerio, kuris pajautė pėdos skausmus. Gynėjas per 16 sužaistų minučių spėjo pelnyti 4 taškus, atkovoti 6 kamuolius ir atlikti 5 rezultatyvius perdavimus.

Be lyderio šeimininkai be problemų atsilaikė iki ketvirtojo kėlinio vidurio, kai J.J.Redickas tritaškiu sumažino skirtumą iki vos šešių taškų (85:91). Po Eriko Spoelstros minutės pertraukėlės „Heat“ grįžo spurtu 11:2 ir užsitikrino pergalę.

Ryškiausia mačo žvaigžde tapo „Pelicans“ puolėjas Zionas Williamsonas, per 38 minutes pelnęs 32 taškus (11/19 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 10/15 baudų metimų), atkovojęs 14 kamuolių, atlikęs rezultatyvų perdavimą, perėmęs kamuolį, 3 sykius suklydęs ir kartą prasižengęs.

„Heat“ į pergalę vedė D.Robinsonas, per 32 minutes pelnęs 23 taškus (1/1 dvitaškio, 7/13 tritaškių), atkovojęs 5 kamuolius, kartą suklydęs ir 3 sykius prasižengęs.

E.Spoelstra išlaiko stebėtiną stabilumą, dar nė karto nesuklupdamas kalėdiniuose mačuose – 8/0. Joks kitas treneris nėra pasiekęs daugiau nei šešių pergalių, o arčiausiai esančiam Docui Riversui prireikė daugybės bandymų, kad priartėtų prie šio pasiekimo – 6/6.

Majamio klubas šiame susitikime daug didesnio atsarginių žaidėjų indėlio. Pagal rezervinių krepšininkų taškus „Heat“ varžovus pranoko net 47:21.

„Pelicans“: Zionas Williamsonas 32 (14 atk. kam.), Brandonas Ingramas 28 (4/8 tritaškių), Joshas Hartas 12 (9 atk. kam.), J.J.Redickas 8 (1/5 tritaškių).

„Heat“: Duncanas Robinsonas 23 (7/13 tritaškių, 5 atk. kam.), Goranas Dragičius 18 (9 rez. perd, 4 per. kam.), Bamas Adebayo 17, Avery Bradley 12, Preciousas Achiuwa ir Tyleris Herro po 11.

Bružo ir Pulkovskio podkastas: lapkričio mėnuo Eurolygoje. Spausk ir žiūrėk >>

Gairės: nba, heat, pelicans