Žalgiriečiai tik po pratęsimo išsigelbėjo Šiauliuose (157) FOTOGALERIJA

Gegužės 28 d., 16:20
E.Ulanovas žaidė naudingiausiai komandoje (LKL nuotr.)

Šeštadienį Šiauliuose įvyko antrosios Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) mažojo finalo serijos rungtynės, kuriose šeimininkai „Šiaulių-7bet“ krepšininkai po pratęsimo 85:90 (17:26, 18:17, 27:17, 18:20, 5:10) nusileido Kauno „Žalgirio“ ekipai

Pirmąsias serijos iki 4 pergalių rungtynes Kaune Kazio Maksvyčio auklėtiniai laimėjo, tad šiuo metu pirmauja 2:0.

Tai yra pirmoji „Žalgirio“ ekipos pergalė, pasieka išvykoje šio sezono LKL atkrintamosiose varžybose.

Šeimininkams šiame mače vis dar negalėjo padėti traumuoti Jonathanas Elmore'as ir Paulius Danusevičius, o Kauno ekipa susitikimui neregistravo Regimanto Minioto ir Tai'aus Websterio.

Pirmuosius rungtynių taškus pelnė Martynas Varnas (2:0), o po kelių nesėkmingų bandymų pasižymėjo ir žalgiriečiai (2:2), kuriuos į priekį baudų metimais išvedė Mantas Kalnietis – 4:2. Kauniečių pranašumas iki 4 taškų padidėjo po Janio Strelnieko tritaškio (9:5), o tolimą pridėjo ir Edgaras Ulanovas – 12:5. Į tai atkarpa 4:0 atsakė Antano Sireikos auklėtiniai (9:12), tačiau kauniečiai nesutriko ir po Mareko Blaževičiaus dvitaškio pirmavo 5 taškais – 16:11. Pirmąjį Šiaulių komandos tritaškį pataikė Arminas Urbutis (14:18), tačiau kėlinį sėkmingiau baigė „Žalgiris“ – 26:17.

Antrojo kėlinio pradžioje M.Blaževičius žalgiriečių pranašumą padidino iki dviženklio (28:17), o kauniečiams tęsiant sėkmingą atkarpą pranašumas šoktelėjo iki 15 taškų – 34:19. Eimantas Stankevičius tritaškiu sumažino atsilikimą (22:34), o vėliau gynėjas pridėjo du tikslius baudų metimus – 24:34. Taškus pelnė T.Cavanaugh (36:24), bet iš toli pasižymėjo M.Varnas – 29:38. „Žalgiriui“ dviženklį pranašumą tritaškiu grąžino Artūras Milaknis (41:29), tačiau taškais atsakė Donatas Sabeckis – 31:41. Joshas Nebo galingai įdėjo iš viršaus (43:31), tačiau šeimininkai sužaidė gerą atkarpą ir „Žalgirio“ pranašumas aptirpo – 43:35.

Po pertraukos kauniečių pranašumas ėmė tirpti ir po fantastiškos Giedriaus Staniulio atkarpos šeimininkų komanda išsiveržė į priekį – 49:48. „Šiaulių-7bet“ persvarą dar labiau tritaškiu padidino A.Urbutis (52:48), bet tolimą metimą pataikė ir A.Milaknis – 51:52. N.Bezbradica pelnė dvitaškį (54:51), A.Milaknis vėl atsakė tritaškiu (54:54), bet iš toli pataikė ir M.Varnas – 57:54. Kauniečiai surengė spurtą 4:0 ir išsiveržė į priekį (58:57), tačiau šeiminkams pranašumą grąžino Danielis Baslykas – 59:58. Po trijų ketvirčių A.Sireikos auklėtiniai pirmavo – 62:60.

Ketvirtį tritaškiu pradėjo E.Ulanovas (63:62), o po kelių nesėkmingų Šiaulių komandos atakų iš toli pataikė M.Varnas – 65:63. Rezultatą lygino E.Ulanovas (65:65), bet M.Varnas buvo dar kartą tikslus iš trijų taškų zonos – 68:65. Šiauliečių gretose traumą patyrė Eimantas Stankevičius, o M.Kalnietis sumažino kauniečių deficitą – 67:68. T.Cavanaugh išvedė svečius į priekį (69:68), tačiau D.Sabeckis prasiveržimu sudraskė kauniečių gynybą – 70:69. Keturis baudų metimus iš eilės realizavo T.Cavanaugh (73:70), o M.Kalnietis pataikė tritaškį – 76:70. Baudų metimus pataikė N.Bezbradica (72:76), tačiau puolime kamuolį atkovojęs Nielsas Giffey grąžino 6 takšų pranašumą – 78:72. Šiauliečiams taškus vėl pelnė N.Bezbradica (74:78), dvitaškiu atsakė E.Ulanovas (80:74), tačiau tikslus buvo ir Issufas Sanonas – 76:80. D.Sabeckio tritaškis sumažino šeimininkų atsilikimą iki minimalaus (79:80), Šiaulių komanda apsigynė ir D.Sabeckis, išprovokavęs pražangą, pataikė 1 baudą iš 2 – 80:80. J.Lauvergne’as gavo bloką nuo D.Sabeckio, tačiau M.Varnas suklydo greitoje atakoje ir kauniečiams paliko 7 sekundes. Paskutinės atakos metu iniciatyvos ėmėsi M.Kalnietis, bet jo metimas buvo netikslus ir komandos turėjo žaisti pratęsimą – 80:80.

Pratęsimo pradžioje šiauliečiams sunkiai sekėsi rinkti taškus ir „Žalgiris“ susikūrė 6 taškų pranašumą – 86:80. Pirmuosius šeimininkų taškus pratęsime pelnė I.Sanonas (82:86), kuris vėliau pridėjo ir du tikslius baudų metimus – 84:86. Šiauliečiai apsigynė ir I.Sanonas, išprovokavęs pražangą, pataikė tik vieną baudą – 85:86. Kauno komandai taškus pelnė kamuolį puolime atkovojęs J.Lauvergne’as (88:85), o I.Sanonas prametė tritaškį. D.Baslykas užsidirbo nesportinę pražangą ir svečiai laimėjo 90:85.

Mačo naudingiausiu žaidėju tapo E.Ulanovas – 32 minutės, 16 taškų (3/7 dvitaškių, 2/2 tritaškių, 4/4 baudų metimų), 7 atkovoti ir 2 prarasti kamuoliai, rezultatyvus perdavimas, 3 klaidos bei 20 naudingumo balų.

Šeimininkus skandino dažnai pro šalį skrieję baudų metimai (22/34, 65 procentų taiklumas), problemų buvo ir su tritaškiais – 9/31, 29 procentų taiklumas.

„Šiauliai-7bet“: Martynas Varnas (4/8 tritaškių) ir Nemanja Bezbradica (0/4 tritaškių) po 16, Donatas Sabeckis 12 (5 atk. kam., 8 rez. perd.), Giedrius Staniulis (9 atk. kam.) ir Arminas Urbutis po 11.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 16 (7 atk. kam.), Artūras Milaknis (4/4 tritaškių), Tyleris Cavanaugh (4/9 dvitaškių) ir Mantas Kalnietis (5 rez. perd.) po 12, Paulius Jankūnas 8.

„Ilgoji pertrauka“: „Wolves“ pirkiniai, skeptiškas žvilgsnis į „Neptūną“, byranti „Labas GAS“, gandai apie „Rytą“, netikėtas Staniulio ėjimas ir „Lietkabelio“ pajėgumas

Gairės: lkl, Žalgiris, Šiauliai