„Žalgirio“ dublerių perspektyvos: gęstantys talentai ir į pagrindinę komandą besibeldžiantys jaunuoliai (38)

Gegužės 18 d., 07:00
Nemaža dalis „Žalgirio“ dublerių kitą sezoną turėtų pakeisti komandą (Nuotr. NKL)
Nemaža dalis „Žalgirio“ dublerių kitą sezoną turėtų pakeisti komandą (Nuotr. NKL)
Tautvydas Kubilius

Kauno „Žalgirio“ dubleriai šį sezoną NKL pirmenybėse finišavo penktoje turnyrinės lentelės vietoje, o prie komandos vairo pirmus metus stovėjo daug patirties su jaunimo krepšiniu turintis Arvydas Gronskis.

Portalas Krepsinis.net pažvelgė į šį jaunųjų žalgiriečių sezoną ir pabandė įvertinti talentų galimybes kilti į aukštesnį lygį arba praverti pagrindinės komandos duris.

Ramanauskas Ramanauskas

Justinas Ramanauskas: 193 cm, 19 metų, 25 min, 11,6 tšk., 2,1 atk. kam., 3,4 rez, per., 8,5 naud. bal.

REKLAMA

Pirmus metus „Žalgirio“ sistemoje žaidęs gynėjas nustebino savo universalumu, kadangi praėjusiame sezone Jonavos „Sintek“ gretose dažniausiai pavojų varžovų krepšiui keldavo tik prie trijų taškų linijos. J.Ramanauskas šį sezoną atrodė gerokai sutvirtėjęs fiziškai, o tai leido jam būti kur kas universalesniu ir kur kas dažniau veržtis arčiau krepšio.

Kol kas tai nėra tas įžaidėjas, kuris išsiskirtų gebėjimu organizuoti žaidimą. Šis krepšininkas daugiau mėgsta žaisti „vienas prieš vieną“ ir atakas užbaigti pats. Realu, kad kitą sezoną J.Ramanauskas vis dar žais „Žalgiris-2“ gretose, tačiau jau gali sulaukti pavienių šansų ir pagrindinėje komandoje. Būtent nuo ateinančio sezono labai stipriai priklausys gynėjo karjera. Šiuo metu J.Ramanauskas yra panašus į žaidėją, kuris galėtų pasiekti vidutinio LKL klubo pagrindinio įžaidėjo lygį.

Stenionis Stenionis

REKLAMA

Dominykas Stenionis: 179 cm, 17 metų, 14 min., 7,4 tšk., 2,3 atk. kam., 2,9 rez. per., 9 naud. bal.

D.Stenionis yra vienas įdomesnių „Žalgirio“ projektų šiuo metu. Įžaidėjas, kurios ūgis nesiekia 180 cm, iš pradžių stipriai strigo NKL pirmenybėse, tačiau vėliau įsibėgėjo ir užtildė skeptikus. 26 taškai prieš „Telšius“, 23 prieš „Šilutę“ ir 22 prieš „Sūduvą-Mantingą“ privertė visus varžovus kur kas didesnį dėmesį skirti jo priežiūrai.

Greitas, sumanus, aštrus ir svarbiausia labai taiklus krepšininkas puolime gali būti sunkiai sulaikomu varžovams, o gynyboje savo centimetrų trūkumą jis bando kompensuoti kibumu. Šį įžaidėją galima palyginti su Luku Lekavičiumi, kuris už D.Stenionį netgi yra šiek tiek aukštesnis. Ateinantį sezoną D.Stenionis dar tikrai turi likti „Žalgirio“ dublerių gretose ir realu, kad jo vaidmuo bus netgi svarbesnis. Turint omenyje, kad gynėjui šiuo metu dar tik 17 metų, galbūt dar galima tikėtis ir bent kelių centimetrų ūgtelėjimo, kuris šiek tiek palengvintų kelią į aukštesnį lygį.

Nedas Kancleris: 207 cm, 20 metų, 11 min., 2,3 tšk., 2,2 atk. kam., 2,2 naud. bal.

Aukštaūgiui sublizgėti NKL pirmenybėse kol kas taip ir nepavyko. Nors jis yra 207 cm ūgio, tačiau stumdytis arčiau krepšio N.Kancleriui trūksta fizinės jėgos, o bent šiek tiek tolimesniame nuotolyje jis kol kas yra išvis nepavojingas.

REKLAMA

Tie laikai, kai centimetrai krepšinyje vaidino kertinį vaidmenį ir 207 cm galėjo tapti raktu į sėkmę, jau praeityje. N.Kancleriui reikės įdėti daug darbo, kad šiai dienai sudomintų bent NKL lygio ekipas, o LKL šiuo metu atrodo kaip gana tolima svajonė. „Žalgiris“ dar vieną šansą šiam aukštaūgiui galbūt ir suteiks, tačiau per ateinantį sezoną N.Kancleris privalo gerokai pasitempti, jeigu svajoja ateityje žaisti krepšinį profesionaliai.

Kozys Kozys

Vitalijus Kozys: 201 cm, 21 metai, 24 min., 10,2 tšk, 6,8 atk. kam., 1,5 rez. per., 12 naud. bal.

V.Kozys jau buvo sulaukęs savojo šanso ir LKL klube, kuomet atstovavo Prienų „Skycop“ klubui, bei jau tuomet sulaukė Virginijaus Šeškaus pagyrų už pavyzdinį darbą treniruočių metu. Šį sezoną aukštaūgis buvo vienas iš „Žalgirio“ dublerių lyderių ir jau yra sulaukęs to amžiaus, kai reikia kelti sparnus iš NKL. V.Koziu tikrai turėtų domėtis LKL antros turnyrinės lentelės pusės komandos, kuriose jis gautų bent šiek tiek laiko pasireikšti.

REKLAMA

Iš Kretingos kilęs krepšininkas turi gana neblogą metimą iš distancijos ir pasižymi gera uosle atšokusiems kamuoliams bei kovingumu. Pridėjus šiek tiek atletiškumo, greičio bei žaidimo nugara netolimoje ateityje V.Kozys galėtų tapti stipriu LKL vidutinioku.

Laurynas Vaištaras: 198 cm, 19 metų, 14 min., 3,1 tšk., 2,9 atk. kam., 4 naud. bal.

Dar vienas žaidėjas, kurio lauks esminis sezonas. Kol kas per pirmuosius 3 L.Vaištaras neįtikino niekuo, o jo statistiniai vidurkiai, šiam augant ir bręstant, praktiškai nekito. Nors duomenis 198 cm puolėjas turi, tačiau kol kas trūksta daugybės kitų dalykų.

L.Vaištaras nepasižymi nei išsiskiriančiu pataikymu, nei geromis fizinėmis savybėmis, nei aukštesnio lygio žaidimo supratimu. Už ką galima pagirti šį puolėją, tai už nuoširdų darbą gynyboje, tačiau to kol kas negana.

Jeigu L.Vaištaras svajoja savo ateitį sieti su krepšiniu, tai per šį sezoną reikės žengti didelį žingsnį į priekį, kadangi kol kas vargu ar daug Lietuvos klubų šį žaidėją yra įsitraukę į stebimų krepšininkų sąrašą.

Rubštavičius Rubštavičius

REKLAMA

Mantas Rubštavičius: 195 cm, 18 metų, 17 min., 6,7 tšk., 2,1 atk. kam., 1,2 rez. per., 5,8 naud. bal.

Prieš atvykdamas į Kauną M.Rubštavičius spėjo debiutuoti ir savo gimtojo Panevėžio klubo „Lietkabelio“ gretose. Jeigu ryškesnio pėdsako LKL pirmenybėse gynėjui palikti nepavyko, tai pirmasis sezonas NKL nusisekė gana neblogai.

Gynėjas pasižymi staigumu ir geru metimu po driblingo, geba gerai žaisti „vienas prieš vieną“ ir drąsiai imasi iniciatyvos. Po pirmo sezono NKL čempionate sunku prognozuoti, kiek dar gali pridėti šis talentingas gynėjas, tačiau kol kas jo ateitis atrodo gana šviesi. NKL lygyje jis dar tikrai turi, ką įrodyti, tad klausimų ar M.Rubštavičius liks komandoje, taip pat neturėtų būti daug.

Erikas Venskus: 205 cm, 19 metų, 24 min., 15,1 tšk., 6,2 atk. kam., 19 naud. bal.

Tai, kad E.Venskaus kelionė NKL čempionate baigta yra daugiau nei akivaizdu. Prasmės dar metus žaisti šiame lygyje jam jau nebėra. Vargu, ar šis priekinės linijos žaidėjas jau gautų daug realių minučių pagrindinėje „Žalgirio“ komandoje, tad geriausias scenarijus kitam sezonui būtų viešnagė kitame LKL klube.

REKLAMA

Ryškiausias E.Venskaus privalumas yra nuostabus žaidimas nugarą į krepšį. Priėmęs kamuolį „poste“ E.Venskus NKL jau buvo nesustabdomas. Tokio dominavimo pagal šį aspektą LKL nebus, tačiau tai vis tiek turėtų likti stipriu jo žaidimo pagrindu. Nors biržietis iš toli praktiškai nemeta, tačiau mitas, kad jis neturi metimo iš distancijos yra neteisingas. Jis gali pataikyti ir iš vidutinio, ir iš tolimesnio nuotolio.

Perėjus į aukštesnį lygį didžiausia problema gali būti konkrečios pozicijos neturėjimas. Žaisti vidurio puolėju E.Venskui šiek tiek trūksta centimetrų ir duomenų, o „ketvirtu numeriu“ greičio ir atletiškumo.

Murauskas Murauskas

Paulius Murauskas: 200 cm, 16 metų, 20 minučių, 6,7 taško, 4,1 atk. kam., 6 naud. bal.

Nors yra manančių, kad P.Murauskui fiksuoti gerus statistinius rodiklius ir solidų žaidimą leidžia ankstyvas brendimas ir tik fiziniai duomenys, tačiau toks įspūdis yra gana toli nuo tiesos. Akivaizdu, kad P.Murauskas savo fizika išsiskiria iš kitų, tačiau tai duomenys, kurie niekur nedings: ilgos galūnės, plastiškas ir koordinuotas kūnas.

REKLAMA

Puolėjas vis dar bręsta ir jo fiziškumas turėtų tik gerėti, o pranašumai tik ryškėti. Įdomu tai, kad A.Gronskis jį dažnai naudojo „trečiojo numerio“ pozicijoje ir tai yra šiam krepšininkui tik į naudą. Sustiprėjus kūnui ir priaugus raumenų pereiti į „ketvirtą“ poziciją sunku nebus, o pamokos įgautos žaidžiant lengvuoju kraštu niekur nedings.

Labai svarbu išlaikyti kryptingą darbą, kadangi tik tokiu atveju bus galima pasiekti patį aukščiausią lygį. Tiek psichologiškai, tiek ir žaidybine prasmėmis P.Murauskui greičiausiai naudinga būtų jau dabar gauti pamokų ir pagrindinėje komandoje. Realu, kad gana greitai jį bus galima pamatyti debiutuojant ir LKL čempionate.

Šiai dienai tai yra didžiausias savo kartos talentas, kurio karjeros lubos priklausys tik nuo paties įdėto darbo.

Gytis Mačionis: 192 cm, 18 metų, 16 min., 3,7 tšk., 1,4 atk. kam., 1,9 naud. bal.

Debiutiniame sezone G.Mačionis savųjų minučių gaudavo gana nemažai, tačiau komandos puolime buvo daugiau pagalbinis antro plano veikėjas, kuris į krepšį žiūrėjo gana retai.

Gynėjas pasižymi gana didele sprogstama energija ir iš vienos aikštės pusės gali per kelias sekundes atsidurti kitoje. Greitas, plastiškas žaidėjas nors ir atakuoja retai, tačiau tai daro gana užtikrintai, tad realu, kad jo skaičiai kitą sezoną gali gerokai šauti į viršų.

REKLAMA

Giedrius Bergaudas: 210 cm, 19 metų, 17 min., 6,6 tšk., 3,6 atk. kam., 6,3 naud. bal.

Šį sezoną G.Bergaudas padarė tikrai didelę pažangą. Jeigu anksčiau susidarydavo įspūdis, kad salėje atsiradus skersvėjui krepšininkas gali būti tiesiog išpūstas pro langą, tai dabar aukštaūgis atrodo gerokai sutvirtėjęs.

Tvirtesnis kūnas pridėjo G.Bergaudui ir mobilumo. Dabar jis jau kur kas užtikrinčiau jaučiasi arčiau krepšio su kamuoliu ir yra gerokai išplėtęs puolamųjų judesių arsenalą. Būdamas net 210 cm ūgio šis vidurio puolėjas nėra labai lėtas, tad gynyboje su kažkokiomis ryškesnėmis problemomis kol kas nesusiduria.

Jeigu išsipildys prognozės ir E.Venskaus neliks komandoje, G.Bergaudas turėtų tapti pagrindiniu vidurio puolėju ir tuomet ateis jo šansas sublizgėti bei parodyti savuosius sugebėjimus.

Modestas Kancleris Modestas Kancleris

REKLAMA

Modestas Kancleris: 203 cm, 18 metų, 14 min., 4,4 tšk., 3,6 atk. kam., 6,3 naud. bal.

Dar vienas „Žalgirio“ sistemos auklėtinis, išvykstantis už Atlanto, kur rungtyniaus Kreightono universiteto komandoje. Vargu ar Kauno klubas šiuo metu labai išgyvena dėl prarasto talento.

Pastarasis M.Kanclerio sezonas buvo tikrai gana nuviliantis. Labai retas atvejis, kad dublerių komandoje rungtyniaujančio žaidėjo statistika su metais prastėtų, tačiau M.Kanclerio atveju taip ir nutiko. Prieš metus jis rinko 6,9 taško ir 8,4 naudingumo balo bei buvo laikomas vienu iš perspektyviausių „Žalgirio“ sistemos žaidėjų.

Galbūt žinojimas apie išvykimą mokytis į Jungtines Amerikos Valstijas (JAV) numušė motyvaciją įrodinėti savąją vertę Lietuvoje, tačiau jeigu M.Kancleris po studijų norės profesionaliai žaisti krepšinį, darbo reikės įdėti labai daug. JAV įgytas diplomas galbūt atvers ir visai kitas perspektyvas gyvenime, o krepšinis gali nueiti į antrą planą.

Kriisa Kriisa

REKLAMA

Kerras Kriisa: 189 cm, 19 metų, 25 min., 14,3 tšk., 2,4 atk. kam., 5,7 rez. per., 14,8 naud. bal.

Sužinojęs, kad K.Kriisa išvyksta studijuoti ir žaisti į Arizoną „Žalgiris“ turėjo jaustis kaip žvejys, kuriam stambi lydeka atitrūko prie pat kranto. Estas jau šį sezoną buvo gavęs šansą pagrindinėje komandoje, buvo skolinamas Prienų „CBet“ klubui bei debiutavo Estijos rinktinėje.

Gana maža dalis dublerių komandos žaidėjų vėliau visavertiškai prisijungia prie pagrindinės ekipos, o K.Kriisa tikrai turėjo perspektyvų tai padaryti. Iš du sezonus sistemoje prabuvusio legionieriaus „Žalgiris“ realios grąžos taip ir negavo.

Karolis Babušis: 190 cm, 20 metų, 18 min., 9,5 tšk., 2 atk. kam., 6,4 naud. bal.

Šis snaiperis prie „Žalgirio“ sistemos prisijungė būdamas jau gana brandaus amžiaus – 19 metų, tad ir lūkesčiai pačiame pirmame sezone buvo gana dideli. Juos K.Babušis pateisinti sugebėjo. Akivaizdu, kad šio gynėjo stipriausia žaidimo pusė yra tolimi metimai. Jų krepšininkas per rungtynes atlieka gerokai daugiau negu dvitaškių.

Kitame sezone K.Babušis dar turėtų vilkėti „Žalgirio-2“ marškinėliais. Jeigu šiam gynėjui pavyktu dar labiau išreikšti savo stipriausią žaidimo pusę ir pagerinti kitus žaidimo elementus, galbūt jis sulauktų ir Karolio Lukošiūno sėkmės.

REKLAMA

Martynas Tamulevičius ir Matas Repšys

Abu jaunieji krepšininkai šį sezoną dublerių gretose šansų pasireikšti gaudavo dar gana mažai, todėl spręsti apie jų kažkokias galimybes dar gana anksti. Tiek M.Tamulevičius, tiek M.Repšys kitą sezoną jau turėtų gauti daugiau šansų, tad galbūt tuomet ir bus galima susidaryti išsamesnę nuomonę ir apie juos.

„Bružas ir Pulkovskis“: NBA naujokų biržos įdomiausi žaidėjai, geriausi laisvieji agentai, lietuvių likimas ir klubų ėjimų galimybės


38 komentarai
Naujausi komentarai (38)
Geriausiai ivertinti (38)
PRO komentarai (9)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti