„Žalgirio“ pažymiai: pirmasis sezono dešimtukas, pasitempęs vokietis ir apatiškas E.Mudiay (31)

Spalio 14 d., 08:00
J.Nebo surinko dvigubą dublį (Euroleague.net)
J.Nebo surinko dvigubą dublį (Euroleague.net)
Tautvydas Kubilius

Kauno „Žalgiris“ ir toliau lieka be pergalių Eurolygoje. Jure Zdovcui nepavyko startuoti pergalingai ir jo vadovaujama ekipa išvykoje 61:73 nusileido Belgrado „Crvena Zvezda“ krepšininkams.

Portalas Krepsinis.net apžvelgė individualų žalgiriečių pasirodymą šiose rungtynėse ir įvertino jį pažymiais.

#1 Marekas Blaževičius (6 min., 4 tšk., 2 atk. kam., 1 kld., 1 blk., 6 naud. bal.). Įvertinimas – 7.

Nors dėl trumpų minučių aikštėje jaunąjį kauniečių aukštaūgį pažymiu vertinti sunku, tačiau svarbiausia, jog M.Blaževičiui pavyko įeiti į rungtynes ir nekristi iš konteksto. Vidurio puolėjas parodė tinkamą nusiteikimą ir didelę energiją, kuri puolime leido susirinkti 4 taškus, o gynyboje „atstovėti“ dvikovas arčiau krepšio. M.Blaževičius šiose rungtynėse parodė, kad jau yra pasiruošęs gauti realių minučių Eurolygos lygiu.

REKLAMA

#4 Lukas Lekavičius ( 22 min., 11 tšk., 1 atk. kam., 2 rez. per., 1 kld., 10 naud. bal.). Įvertinimas – 7.

Kibūs ir nuolatos bandantys fiziškumu iš vėžių išmušti siekiantys varžovai buvo itin neparankūs „Žalgirio“ gynėjui, tačiau atlaikyti tą spaudimą žalgiriečiui bent jau puolime pavyko. Būtent L.Lekavičiaus įkirtimai į baudos aikštelę buvo vienas iš geriausiai funkcionavusių žaidimo elementų ir nors ne visi metimai sukrito, bet didesnių priekaištų už darbą puolime gynėjui neturėtų būti. Kitoks vaizdas buvo prie savojo krepšio, kur asmeninėje gynyboje žalgirietis vargo tiek su Nate’u Woltersu, tiek su kitais varžovų perimetro žaidėjais.

Nebo Nebo

#7 Joshas Nebo (30 min., 14 tšk., 10 atk. kam., 2 per. kam., 1 kld., 1 blk., 24 naud. bal.). Įvertinimas – 10.

REKLAMA

Aukštaūgis yra pirmasis, dešimtuką šiame sezone gaunantis žalgirietis. Nepaisant kelių pralaimėtų dvikovų arčiau krepšio ir neatitvertų varžovų, vidurio puolėjas žaidė tiesiog puikiai. Po Jofrey Lauvergne’o traumos amerikietis tapo pagrindine kauniečių ašimi po krepšiu ir su savo funkcijomis susitvarkė labai solidžiai. Pirmoje susitikimo pusėje jis gerai užbaiginėjo atakas pikenrolo situacijose, o vėliau demonstravo nuostabią energiją ir kovingumą tiesiog eidamas į kovą dėl kiekvieno atšokusio kamuolio. Toks J.Nebo žaidimas nuteikia labai optimistiškai ir jau dabar galima drąsiai teigti, kad šis tarpsezonio ėjimas davė daug atletiškumo ir energijos kauniečių žaidimui.

#8 Emmanuelis Mudiay (16 min., 0 tšk., 3 rez. per., 1 per. kam., 1 kld., -2 naud. bal.). Įvertinimas – 2.

„Vakarų fronte nieko naujo“ – tai turbūt geriausiai E.Mudiay pasirodymą apibūdinanti tezė. Blogiausia ne tai, kad gynėjas tiesiog degino sekundes su kamuoliu, o gynyboje vėl atliko stovelio funkcijas, bet šio krepšininko įdedamos pastangos ir jo rodoma energija. Krepšininkas yra apatiškas ne tik savo paties klaidoms, bet ir apskritai tam, kas vyksta aikštėje. Turint omenyje, kad prie ekipos vairo stovėjo naujasis treneris Jure Zdovcas, kurį bent teoriškai E.Mudiay turėtų norėti įtikinti, kad yra vertas rungtyniauti, tai atrodo tiesiog nesuprantamai. Prieš sezoną šiam krepšininkui buvo numatomas lyderio vaidmuo ir į jį dedama daug vilčių, tad toks jo žaidimas yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl „Žalgiris“ taip stringa ir kodėl vis dar neturėjo progos džiaugtis pergale.

REKLAMA

Kalnietis Kalnietis

#9 Mantas Kalnietis (18 min., 2 tšk., 1 atk. kam., 3 rez. per., 3 kld., 2 naud. bal. ). Įvertinimas – 4.

Susitikimą M.Kalnietis pradėjo visai neblogai ir bent jau atrodė žinantis savo vietą aikštėje. Realu, kad J.Zdovco žaidimo principai ir modelis turėtų labiau tikti šiam patyrusiam įžaidėjui. Gynėjas bandė žaisti „2 prieš 2“ situacijas ir ieškoti komandos vidurio puolėjų, o gavęs progą atakavo ir iš tolimos distancijos. Vis tik Belgrado ekipos gynybos agresyvumas išmušė iš vėžių žalgirietį ir jo kūrybos Kauno ekipai šiek tiek stigo. M.Kalnečio patirtis šioje sezono stadijoje Kauno ekipai, pereinant nuo vieno trenerio prie kito, turėtų būti labai naudinga.

#13 Paulius Jankūnas (8 min., 0 tšk., 1 kld., -3 naud. bal.). Įvertinimas – 3.

Kapitonas žaidė nedaug ir aikštėje jo naudos surasti būtų labai sudėtinga. Nors „Žalgiris“ demonstravo neblogą gynybą, tačiau pats veteranas vėlavo prie oponentų ir tai tampa vis pastebimesne kapitono problema. Puolime P.Jankūnas nieko per daug nepasiūlė ir daugiausiai jo indėlio buvo ant atsarginių žaidėjų suolelio, kur jis nuolatos bandė įkvėpti komandos draugus ir rodė tinkamą energiją bei nusiteikimą. Reikia tikėtis, kad veterano trauma nėra rimta, kadangi kiekvieno žaidėjo netektis šiuo metu gali būt labai skaudi.

REKLAMA

#21 Artūras Milaknis (8 min., 0 tšk., -1 naud. bal.). Įvertinimas – 3.

Kol kas veteranas per tris sužaistus mačus iš viso yra pelnęs 2 taškus. Tai geriausiai atspindi šio krepšininko vaidmenį komandoje. Rungtynėse Belgrade A.Milaknis tiesiog išbėgiojo savo minutes ir nors gynyboje didesnių klaidų neturėjo, tačiau jo taškų puolime trūksta. Reikia suprasti ir tai, kad snaiperis yra tiesiog progų išpildytojas ir jam reikia sukurti galimybes atakuoti krepšį. Natūralu, kad naujajam treneriui prireiks laiko, kad surastų žalgiriečiui galimybių parodyti savo sugebėjimus. Dabartinėje situacijoje reikia greitų ir veiksmingų sprendimų, tad  A.Milaknis gali atsidurti ir atsarginių žaidėjų suolo gale.

#32 Janis Strelniekas (24 min., 6 tšk. 5 atk. kam., ,4 rez. per., 1 kld., 11 naud. bal.). Įvertinimas – 7.

Serbai šiose rungtynėse norėjo muštis, o latvis nėra pats didžiausias „mušeika“ komandoje. Intensyvios ir kietos gynybos dėka, „Crvena Zvezda“ atėmė metimus iš J.Strelnieko ir pastarasis atliko tik 4 metimus „iš žaidimo“. Neturėdamas progų krepšį atakuoti pats, latvis atliko 4 rezultatyvius perdavimus komandos draugams. Gynyboje nors varžovų perimetro žaidėjai įspūdingu talentu ir nepasižymi, tačiau žalgirietis turėjo problemų, kurios gali būti daug ryškesnės, kai žaidžiama bus su kito kalibro varžovais. J.Zdovcas turės nemenkai pasukti galvą, kaip užlopyti gynybines spragas perimetro žaidėjų tarpe, kadangi galinčių apsiginti „1 prieš 1“ žaidėjų Kauno ekipai labai trūksta.

REKLAMA

#34 Tyleris Cavanaugh (18 min., 8 tšk., 4 atk. kam., 1 per. kam., 1 kld., 5 naud. bal.). Įvertinimas – 4.

Amerikiečiui pavyko išnaudoti savo stipriausią ginklą – jis realizavo 2 tolimus metimus iš 4 bandymų. Tokiose klampiose ir nerezultatyviose rungtynėse šie tritaškiai buvo tarsi gryno oro gurkšnis žalgiriečių žaidime. Tai suteikia bent šiek tiek optimizmo dėl puolėjo ateities ekipoje. T.Cavanaugh daugiausiai problemų turėjo arčiau krepšio ir nors atkovojo 4 kamuolius, tačiau buvo situacijų, kur neatitvėrė varžovų ar tiesiog stokojo agresyvumo. Akis badė ir jo pražangos, siuntusios oponentus prie baudų metimų linijos. Jeigu E.Mudiay situacija šiuo metu atrodo beviltiška, tai T.Cavanaugh žaidime prošvaisčių yra daugiau.

Giffey Giffey

#55 Nielsas Giffey (25 min., 11 tšk., 5 atk. kam. 1 rez. per., 9 naud. bal.). Įvertinimas – 7.

REKLAMA

Vokietis Kauno ekipoje jaučiasi vis užtikrinčiau ir jo žaidimo kreivė kyla į viršų. Tai jau buvo galima pastebėti LKL rungtynėse su Klaipėdos „Neptūnu“, o Belgrade N.Giffey atrodė pakankamai užtikrintai. Puolėjas drąsiai atakavo krepšį iš trijų taškų zonos ir realizavo 3 iš 5 tolimų metimų. Džiugino ir puolėjo sprendimų priėmimo kokybė, o gynyboje jis gerai tvarkėsi su tiesioginiais oponentais. Toks žaidimas turėjo uždėti papildomų kreditų naujojo trenerio akyse ir N.Giffey svarba komandoje artimiausiu metu gali tik didėti, o ir pats J.Zdovas džiaugėsi krepšininko universalumu bei gebėjimu žaisti keliose pozicijose.

#92 Edgaras Ulanovas (25 min., 5 tšk., 1 atk. kam., 1 per. kam., 1 kld., -2 naud. bal.). Įvertinimas – 4.

Nors daug minučių aikštėje praleidusio puolėjo naudingumas ir minusinis, tačiau ne viskas šiose rungtynėse buvo taip blogai. E.Ulanovui tiesiog nepavyko geriau išnaudoti savų progų ir 2 iš 10 pataikytų metimų „iš žaidimo“ tai puikiai atspindi. Rungtynes puolime jis pradėjo drąsiai imdamasis iniciatyvos, o gynyboje neblogai prižiūrėjo Nikolą Kaliničių, kuris įsibėgėjo tik antroje rungtynių dalyje. E.Ulanovas stengėsi būti ir tuo emociniu lyderiu, kuris užvedinėjo komandą pertraukėlių metu. Tokio sportinio pykčio „Žalgiriui“ šiuo metu tikrai reikia, o demonstruojant tokį kovingumą pergalės anksčiau ar vėliau turėtų ateiti.

Bružo ir Pulkovskio podkastas: lapkričio mėnuo Eurolygoje. Spausk ir žiūrėk >>


31 komentarai
Naujausi komentarai (31)
Geriausiai ivertinti (31)
PRO komentarai (3)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Eurolyga