„Žalgirio“ sezono pažymiai: prisikėlęs E.Ulanovas ir kapitono eros pabaiga (16)

Balandžio 4 d., 10:55
„Žalgiris“ baigė pasirodymą Eurolygoje (BNS nuotr.)
„Žalgiris“ baigė pasirodymą Eurolygoje (BNS nuotr.)
Tautvydas Kubilius

Kauno „Žalgiris“ pergalingai baigė 2021–2022 metų Eurolygos sezoną, kuriame iškovojo 8 pergales ir patyrė 20 pralaimėjimų.

Paskutiniajame sezono mače žalgiriečiai dramatiškoje kovoje po pratęsimo 103:98 palaužė Belgrado „Crvena Zvezda“ krepšininkos.

Šiuo metu žalgiriečiai dar nežino galutinės savo vietos turnyrinėje lentelėje, kadangi reikia sulaukti kitų komandų finišo Eurolygoje.

Portalas Krepsinis.net apžvelgė individualų žalgiriečių sezono Eurolygoje pasirodymą ir įvertino jį pažymiais.

Websteris Websteris

REKLAMA

#0 Tai’us Websteris (13 min., 4 tšk., 0,9 atk. kam., 1,6 rez. per., 2 naud. bal.). Įvertinimas – 2.

Su Eurolyga sekmadienio vakarą greičiausiai atsisveikino ne tik P.Jankūnas, bet ir T.Websteris. Gynėjas nepasinaudojo jam suteiktu šansu ir neturėjo nė vieno ryškesnio blykstelėjimo per 21 rungtynes. „1 prieš 1“ situacijose zelandietis gali įveikti tam tikrus varžovus, tačiau ties tuo kol kas jo galimybės ir baigiasi. Labiausiai akis badė prasti gynėjo sprendimai, taip ir neperprastos gynybos detalės, o viską vainikavo dar ir netikslūs metimai. Gana greitai pasidarė akivaizdu, kad naujokas tiesiog nėra tokio lygio žaidėjas, kad galėtų duoti naudos Eurolygoje.

#1 Marekas Blaževičius (12 min., 5,7 tšk., 2,6 atk. kam., 0,8 rez. per., 5,3 naud. bal.). Įvertinimas – 5.

Aukštaūgis pirmoje sezono pusėje savųjų šansų gavo nemažai, kadangi iš rikiuotės buvo iškritęs J.Lauvergne’as, o buvo susitikimų, kai M.Blaževičius tapo netgi pagrindiniu vidurio puolėju. Gavęs daugiau minučių jaunasis aukštaūgis savo potencialą karts nuo karto atskleisdavo, tačiau trumpomis atkarpomis realios naudos kol kas jis suteikia mažiau. Gana ryškūs buvo pagrindiniai M.Blaževičiaus trūkumai – atletiškumo stoka ir menkas įgūdžių paketas puolime. Vis tik jaunasis vidurio puolėjas demonstravo gerą žaidimo skaitymą ir sėkmingai įmesdavo kamuolį arčiau krepšio. Šis žaidimo elementas ateityje gali tapti itin reikšmingas.

REKLAMA

Lekavičius Lekavičius

#4 Lukas Lekavičius (24 min., 10,2 tšk., 1,3 atk. kam., 4,2 rez. per., 10,9 naud. bal.). Įvertinimas – 9.

Visas „Žalgirio“ puolimas šį sezoną laikėsi ant L.Lekavičiaus pečių. Nors greičiausiai tradiciškai jam buvo numatytas nuo suolo kylančio žaidėjo vaidmuo, tačiau viskas keitėsi sezono eigoje. Subyrėjus „Žalgirio“ gynėjų grandžiai L.Lekavičius tapo vieninteliu patikimu komandos kūrėju. Daug jėgų puolime atiduodantis krepšininkas aktyvus buvo ir prie savojo krepšio, kur ūgio stoką kompensavo kibumu ir nuolatiniu kamuolio spaudimu. Vien tai kokius krūvius šįmet buvo priverstas atlaikyti šis sprogstama energija pasižymintis krepšininkas puikiai iliustruoja jo charakterį.

#7 Joshas Nebo (23 min., 8,8 tšk., 6,2 atk. kam., 0,5 rez. per., 12,8 naud. bal.). Įvertinimas –7.

REKLAMA

Sezono pradžioje amerikietis Kauno ekipos sirgaliams suteikė daug tikėjimo ir optimizmo. Fantastinėmis atletinėmis savybėmis pasižymintis aukštaūgis džiugino įspūdingais dėjimasi ir galingais blokais varžovams. Vis tik vėliau išryškėjo ir dideli J.Nebo trūkumai. Puolime jis vis dar yra gana ribotas ir neturi įgūdžių žaisti nugara į krepšį, taip pat stokoja geresnio metimo iš vidutinio nuotolio. Gynyboje Eurolygos debiutantas kartais pritrūkdavo kantrybės ir būdavo lengvai suklaidinamas, tačiau buvo gana mobilus po išsikeitimų perimetre.

#9 Mantas Kalnietis (17 min., 5,9 tšk., 1,1 atk. kam., 4,4 rez. per., 5,7 naud. bal.). Įvertinimas – 5.

Gynėjas sezono Eurolygoje nebaigė dėl operacijos, o iki jos viso spėjo aikštėje pasirodyti 18 rungtynių. M.Kalnietis nėra žaidėjas, galintis atakuoti varžovų aukštaūgius po išsikeitimo, ir to labai trūko „Žalgiriui“ šiame sezone. Gynėjas vis dar pasižymi geru žaidimo skaitymu, o jo ryšiai su ekipos aukštaūgiais darėsi vis tampresni. Vis tik pirmuose keliuose mačuose M.Kalnietis buvo priverstas daryti jam nebūdingus dalykus ir atėjus į komandą J.Zdovcui, „Žalgiris“ po truputį pradėjo žaisti protingiau. Akivaizdu, kad M.Kalnietis negali būti pagrindiniu atakų organizatoriumi, tačiau savo patirtimi naudos vis dar gali duoti.

REKLAMA

#10 Regimantas Miniotas (9 min., 2,8 tšk., 1,9 atk. kam., 3,1 naud. bal.). Įvertinimas – 4.

„Žalgiris“, iš rikiuotęs iškritus J.Lauvergne’ui, iškart paskelbė, kad ieško pastiprinimo priekinėje linijoje. Vis tik paieškos užsitęsė, o galiausiai iš Bilbao „Surne“ ekipos atvyko R.Miniotas. Tai nebuvo tas papildymas, kuris galėjo daryti didelė įtaką „Žalgirio“ žaidimui, tačiau aukštaūgis per daug iš konteksto nekrito. Liaupsių jis sulaukė ir iš vyriausiojo komandos trenerio, o jo gebėjimas išplėsti žaidimą gali leisti pagalvoti ir apie kontrakto pratęsimą kitam sezonui.

Jankūnas Jankūnas

#13 Paulius Jankūnas (13 min., 3,7 tšk., 2,6 atk. kam., 0,6 rez. per., 4,4 naud. bal.). Įvertinimas – 5.

Kapitonas sugebėjo smagiai trinktelėti durimis ir paskutiniame karjeros mače Eurolygoje pelnė 13 taškų, o jo žaidimas pratęsimo metu tapo raktu į pergalę. Vis tik, kaip teigė pats P.Jankūnas, reikia suprasti, kada laikas atsisveikinti. Veteranas puikiu žaidimo skaitymu, tvirtu kūnu dar gebėjo duoti naudos šį sezoną, tačiau sulėtėjusios kojos buvo per didelė problema gynyboje. Perimetre P.Jankūnui sunku apsiginti tiek prieš savo pozicijos žaidėjus, tiek ypač prieš oponentų gynėjus. Kaip atsikleidė pats žalgirietis jis ir toliau liks klube tik jau kitame amplua, tad jo era „Žalgiryje“ tęsiasi, tačiau jau nebe kaip komandos kapitono.

REKLAMA

#16 Karolis Lukošiūnas (12 min., 3,5 tšk., 0,9 atk. kam., 0,6 rez. per., 1,6 naud. bal.). Įvertinimas – 4.

Snaiperis šį sezoną jau sulaukdavo realių galimybių ir atrodė patobulėjęs. K.Lukošiūnas nors vis dar turėjo problemų gynyboje, tačiau „1 prieš 1“ jau nebuvo toks pažeidžiamas. Puolime jis turi aiškią stiprybę – tolimi metimai. Juos gynėjas meta su dideliu pasitikėjimu ir nors pataikymas siekė tik 33 proc., tačiau šiuo ginklu jis gali ir toliau grįsti pamatus savo karjerjai.

#21 Artūras Milaknis (20 min., 7,3 tšk., 0,9 atk. kam., 0,6 rez. per., 4,9 naud. bal.). Įvertinimas – 5.

Taikliarankis veteranas ir šį sezoną išlaikė gerą pataikymą iš toli – jis realizavo 42 proc. savo tritaškių. Vien jo buvimas aikštėje ir judėjimas be kamuolio dažnai atveria galimybes kitiems komandos draugams. Vis tik prie savojo krepšio 35 metų veteranui nėra lengva. Jo pozicijų žaidėjai A.Milaknį dažnai pranoksta fiziškumu ir atletiškumu, tad veteranui dažnai tenka rinktis pražangas. Su roliniu vaidmeniu A.Milaknis dar gali duoti naudos Eurolygoje, tačiau 20 jo minučių normaliomis sąlygomis tokiame lygyje yra per daug.

Strelniekas Strelniekas

REKLAMA

#32 Janis Strelniekas (20 min., 6,5 tšk., 1,7 atk. kam., 1,8 rez. per. 5,6 naud. bal.).. Įvertinimas – 3.

Jeigu per pirmuosius mačus latvis dar buvo ryškus puolime ir daugiausiai nerimo kėlė tik jo traumos, tai antroje sezono pusėje gynėjas buvo itin nykus. Iš dalies tai galima sieti ir su tuo, jog J.Strelniekas dažnai buvo priverstas rungtyniauti įžaidėjo pozicijoje, kuri jam nėra įprasta. Tuomet neišvysdavome nei jo kūrybos, nei į taškų rinkimą orientuoto žaidimo. Šio 32 metų latvio įsigijimas į pagrindinio atakuojančio gynėjo poziciją buvo viena iš didžiausių vasaros klaidų.

#34 Tyleris Cavanaugh (26 min., 9,7 tšk., 5,1 atk. kam., 1,5 rez. per., 10 naud. bal.). Įvertinimas – 7.

Amerikietis stipriai tobulėjo sezono eigoje. Jeigu jo pradžioje T.Cavanaugh atrodė labai pažeidžiamas gynyboje, o puolime galintis pasiūlyti tik tolimą metimą, tai vėliau jo arsenalas stipriai prasiplėtė. Gynyboje jis pradėjo demonstruoti kietumą, kurio itin stipriai stigo sezono pradžioje, o puolime – žaisti nugara ir rinktis taškus iš po krepšio. Džiugino ir T.Cavanaugh kovingumas kiekvienose rungtynėse – kartais juo amerikietis ryškiai išsiskirdavo iš komandos draugų. Ilgalaikis T.Cavanaugh kontraktas šiuo metu suteikia pozityvo ir belieka tikėtis dar vieno šio krepšininko žingnio į priekį kitame sezone.

REKLAMA

Giffey Giffey

#55 Nielsas Giffey (16 min., 5,6 tšk., 2,7 atk. kam., 0,8 rez. per., 5,1 naud. bal.). Įvertinimas – 4.

Nors vokiečio įvertinimas nedaug skiriasi nuo T.Websterio ar J.Strelnieko, tačiau jo situacija kiek kitokia. Puolėjas turi ir motyvacijos, ir įgūdžių žaisti šiame lygyje, tačiau taip ir nesurado tinkamos vietos komandoje. Niekas galbūt ir nesitikėjo solidžių jo skaičių puolime, tačiau labiausiai nuvylė klaidos gynyboje. N.Giffey turėjo problemų ir gindamasis „1 prieš 1“, tačiau dažniau klydo su per giliomis pagalbomis. J.Zdovcas mėgsta šį žaidimo elementą prie savojo krepšio, tačiau atrodė, kad taip iki galo jo išgryninti ir nepavyko. Laimę užsienyje pabandęs vokietis tikrai nesunkiai surastų darbą gimtinėje, tačiau sugrįžti į Eurolygą po tokio sezono gali būti sunku.

#77 Joffrey Lauvergne’as (15 min., 8,3 tšk., 3,4 atk. kam., 0,9 rez. per., 8,9 naud. bal.). Įvertinimas – 6.

REKLAMA

Prancūzo trauma turėjo nemažai įtakos itin nenusisekusiai pirmajai „Žalgirio“ sezono daliai. Pagrindinio komandos vidurio puolėjo ir brangiausiai apmokamo žaidėjo netektis stipriai išbalansavo Kauno klubą. Jam sugrįžus žaidimas ėmė gerėti ir kauniečiai atrado gerokai daugiau opcijų puolime. J.Lauvergne’ o užtvaros ir leidimasis krepšio link be kamuolio yra itin aukšto lygio ir tai daug suteikė komandos puolimui. Vis tik kaip ir praėjusiame sezone, taip ir šiame aukštaūgis vis dar turėjo rimtų problemų susidurdamas su aukščiausio lygio centrais. Prancūzui trūksta geresnio kamuolio nusimetimo nuo krepšio, o apsiginti prieš fiziškai stipresnius varžovus J.Lauvergne’as dažniausiai neįstengia.

Ulanovas Ulanovas

#92 Edgaras Ulanovas (28 min., 8,1 tšk., 4,3 atk. kam., 2,1 rez. per., 11,2 naud. bal.). Įvertinimas – 7.

REKLAMA

Už antrąją sezono pusę puolėjui būtų galima parašyti ir dešimtuką, tačiau įsibėgėjo E.Ulanovas itin lėtai ir skausmingai. Iš dalies tai galima paaiškint tuo, jog komandos žaidime nebuvo tvarkos. E.Ulanovas darė dalykus, kurių tiesiog nepajėgia daryti, o tuomet nesugebėjo išnaudoti ir savo stiprybių. Vėliau „Žalgirio“ žaidime atsirado aiškumas ir puolėjas iškart tapo komandos lyderiu. Pagerėjus žaidimui atsirado ir visiškai kitas E.Ulanovas pasitikėjimas savo jėgomis. Jis pradėjo pataikyti tolimus metimus bei užtikrintai atakuoti nugara į krepšį. Kauno komandos svarbiu puolimo varikliuku buvo žalgiriečio kamuolio nusimetimai atgal į perimetrą. Toks E.Ulanovas vis dar yra elitinis „trečiasis numeris“ Eurolygoje ir tokį jį nori matyti Kauno ekipos sirgaliai.

Vyriausiasiasis treneris Jure Zdovcas. Įvertinimas – 5.

Natūralu, kad komandai esant turnyrinės lentelės dugne slovėnas daug meilės Kaune nesusilaukė. Vis tik jo kaltės tame rezultate yra gana nedaug. Strategas, atvykęs, rado išbalansuotą komandą, kurios sudėtis nebuvo konkurencinga kautis Eurolygoje. Vis tik J.Zdovcas daugiau ar mažiau įdiegė savo žaidimo filosofiją, kuri atnėšė bent jau tas 8 pergales šiame sezone.

J.Vainauskas: kodėl paliko „Lietkabelį“, kaip rado Čanaką, kodėl dirbo su „BeoBasket“ ir kaip su „Žalgiriu“ varžėsi dėl Jankūno parašo


16 komentarai
Naujausi komentarai (16)
Geriausiai ivertinti (16)
PRO komentarai (1)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
LKL