„Žalgiris“ susitvarkė su šiauliečiais ir žengė į KMT finalą (85) FOTOGALERIJA

Vasario 19 d., 14:30
E.Ulanovas pusfinalio rungtynėse atrodė užtikrintai (LKL nuotr.)

Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) finalo ketvertas Vilniuje prasidėjo Kauno „Žalgirio“ ir Šiaulių „Šiaulių-7bet“ komandų pusfinaliu.

Nors Antano Sireikos auklėtiniai ilgai išlaikė intrigą, tačiau kauniečiai galiausiai šventė pergalę 80:68 (27:17, 18:21, 16:11, 19:19) ir žengė į turnyro finalą.

„Žalgiris“ į finalo ketvertą pateko ketvirtfinalyje abukart (86:75, 68:59) nugalėjęs Jonavos „CBet“, o šiauliečiai dukart įveikė (86:83, 92:86) Utenos „Uniclub Casino-Juventus“.

„Žalgiris“ mačo kontrolę perėmė nuo pat pirmųjų minučių. Tyleris Cavanaugh iškat ėmėsi lyderio vaidmens ir per pirmąsias tris minutes įmetė 8 taškus, o „Žalgiris“ pabėgo 13:5. Nemanja Bezbradicos puikus žaidimas neleido žalgiriečiams jaustis ramiai, kai šiauliečiai spurtavo 6:0 (11:13). Vis tik antroje ketvirčio pusėje „Žalgiris“ rinko taškus be rimtesnio pasipriešinimo ir vėl susigrąžino iniciatyvą į savo rankas – 27:17.

Antrasis ketvirtis prasidėjo Joffrey Lauvergne’o dviem baudų metimais (29:17), tačiau tuomet sėkmingą atkarpą sužaidė „Šiaulių-7bet“ ekipa ir atsilikimą sumažino iki 4 taškų – 28:32. Nors J.Nebo pataikė baudos metimą (33:28), bet dviem taškais su pražanga atsakė M.Varnas – 31:33. Nors žalgiriečiams pavyko padidinti skirtumą iki 5 taškų (41:36), bet dvitaškį pelnė A.Urbutis – 41:38. Ketvirčio pabaigą sėkmingiau sužaidė „Žalgiris“ – 45:38.

Antrąją rungtynių dalį galingu dėjimu pradėjo J.Nebo (47:38), o vėliau tritaškį pridėjo T.Cavanaugh – 50:38. Pirmuosius šiauliečių taškus pelnė Nemanja Bezbradica (41:50), bet į tai dėjimu atsakė E.Ulanovas – 52:41. Šiauliečiai sumažino deficitą iki 6 taškų (46:52), bet taškus pelnė K.Lukošiūnas ir E.Ulanovas – 56:46. „Šiaulių-7bet“ vėl sužaidė sėkmingesnę atkarpą (49:56), tačiau du taškus su pražanga pelnė L.Lekavičius – 59:49. Žalgiriečių persvarą dvitaškiu dar padidino J.Lauvergne’as – 61:49.

Ketvirtasis kėlinys startavo Pauliaus Jankūno ir J.Lauvergne’o taškais (67:49), į kuriuos tik trečiąją ketvirčio minutę atsakė E.Stankevičius – 51:67. Kauno ekipos pranašumas šoktelėjo po L.Lekavičiaus tritaškio (70:51) ir tik tuomet pirmuosius taškus šiame mače pelnė Šiaulių ekipos lyderis J.Elmore’as – 53:70. ŠIauliečiams pavyko sumažinti deficitą iki 13 taškų (61:74), o po D.Baslyko tritaškio ir iki 10 – 66:76. E.Ulanovas sužingsniavo, tačiau T.Cavanaugh perėmė kamuolį ir išprovokavo pražangą – 78:66. Susitikimą J.Zdovco auklėtiniai baigė užtikrintai – 80:68.

„Žalgiris“: Joffrey Lauvergne'as 15 (8 atk. kam.) Tyleris Cavanaugh 13 (3/5 trit.), Edgaras Ulanovas 12, Joshas Nebo 10 (8 atk. kam.), Lukas Lekavičius 8, Paulius Jankūnas 7.

„Šiauliai-7bet“: Martynas Varnas 12, Paulius Danusevičius 10 (2/3 trit.), Nemanja Bezbradica 8, Donatas Sabeckis 8 (6 atk. kam.), Jonathanas Elmore'as 8 (10 rez. per.), Isaiah Armwoodas 8, Arminas Urbutis 7.